اروپا و ترکیه؛ بسیار دور چنین نزدیک - BBC News فارسی

23/06/1399 11:28:00 ق.ظ

اروپا و ترکیه؛ بسیار دور چنین نزدیک

جمهوری ترکیه در یکصد سال اخیر برخوردی دوگانه با غرب داشته است. از سویی سعی کرده با نزدیکی به کشورهای اروپایی و استفاده از فناوری هایی غربی بر ضعف هایش غلبه کند اما از سویی دیگر با تجربه فرو‌پاشی امپراطوری عثمانی نگاهی حاوی دودلی و بدگمانی در رویارویی با همسایگان مسیحی اش داشته است. تحلیلگر سیاسی جمهوری ترکیه در یکصد سال اخیر برخوردی دوگانه با غرب داشته است.

از سویی سعی کرده با نزدیکی به کشورهای اروپایی و استفاده از فناوری‌هایی غربی بر ضعف‌هایش غلبه کند اما از سویی دیگر با تجربه فرو‌پاشی امپراطوری عثمانی نگاهی حاوی دودلی و بدگمانی در رویارویی با همسایگان مسیحی اش داشته است. اعظم احمدی، تحلیلگر سیاسی در این زمینه مطلبی برای صفحه ناظران نوشته است.

EPA بی شک بسیاری از سیاستمداران ترکیه خود را میراث دار امپراطوری بزرگی می دانند که با دخالت اروپاییان از هم پاشید پس از فروپاشی امپراتوری عثمانی و برآمدن ترکیه، ازآنجایی که جمهوریت به تازگی تاسیس شده بود و اقتصاد ورشکسته ای را به ارث برده بود نمی‌توانست سیاست خارجی بلندپروازنه ای را تعقیب کند. به همین دلیل توجه سیاستمداران بیشتر به مسائل داخلی معطوف بود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ماجراجویی در دبی؛ سواری با موج‌شکن کوسه‌ شکل در ساحل جمیراماجراجویی در دبی؛ سواری با موج‌شکن کوسه‌ شکل در ساحل جمیرا Adventures این گزارش را بخوانید و ببینید🔽

رابطه انتخابات آمریکا با مذاکرات طالبان با دولت افغانستان - BBC News فارسیزلمی خلیلزاد: با افتتاح مذاکرات بین الافغانی، آمریکا صرفا نقش حمایت کننده خواهد داشت و تمام روند مذاکرات توسط خود افغان‌ها اداره، رهبری، و مدیریت خواهد شد.

آمریکا می‌گوید کرملین با خطر از دست دادن دوستی مردم بلاروس روبرو استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رونمایی از اعلان فیلمی با بازی محمدرضا فروتنرونمایی از اعلان فیلمی با بازی محمدرضا فروتن پوستر فیلم سینمایی «آقای سانسور» در آستانه اکران رونمایی شد محمدرضا_فروتن در «آقای سانسور» پس از سال‌ها در یک کمدی به ایفای نقش پرداخته است

درگیری پناهجویان با پلیس یونان با شعار «آزادی»آتش‌سوزی اردوگاه موریا مجددأ بحران پناهجویان در اروپا را پررنگ کرده است و سران اتحادیه اروپا از روز پنجشنبه تا کنون به دنبال راه‌کاری برای رسیدگی به پناهجویان اردوگاه موریا هستند.

افشای ابعاد جدیدی از روابط ابوظبی با تل‌آویو: از تیمداری تا همکاری امنیتی در ترور مبارزان فلسطینی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimافشای ابعاد جدیدی از خیانت بزرگ امارات روز به روز ابعاد جدیدتری از همکاری امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی چه پیش از علنی شدن عادی سازی روابط و چه بعد از آن بر ملا می‌شود متن کامل را در لینک زیر بخوانید رسانه‌های عبری زبان رژیم صهیونیستی روز به روز بخش‌های جدیدی از پرونده همکاری امارات متحده عربی علیه مردم فلسطین و جهان اسلام و ضربه زدن به مسئله فلسطین را علنی و افشا می‌کنند