اروپا: مشاهده پایگاه‌های نظامی ترکیه روبه‌روی کشورهایمان به صلاح نیست

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا: مشاهده حلقه‌ای از پایگاه‌های نظامی ترکیه در مقابل سواحل ایتالیا به نفع اروپایی‌ها نیست

به گزارش ایسنا، جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای با اشپیگل آلمان در اشاره به وضعیت لیبی اظهار کرد: اگر کاری نکنیم چنین اتفاقی روی خواهد داد.

بورل بر لزوم طرح کردن تمام مسائل روی میز تاکید کرد به طوری‌که نقض‌های ترکیه علیه قانون بین‌الملل، عملیات حفاری در مقابل سواحل قبرس، مساله گاز و نقش ترکیه در سوریه و لیبی بررسی شوند. بورل درباره دیدگاهش نسبت به ترکیه گفت: ترکیه همسایه اتحادیه اروپاست و نمی‌توان تغییر جغرافیایی داد این کشور نامزد پیوستن به این بلوک متحد است و اگر تصمیمی عکس گرفته نشود مساله این چنین باقی خواهد ماند.بورل درباره امکان باز کردن درها برای سفر اروپایی‌ها به ترکیه در این تابستان گفت، در سایه شیوع کرونا امکان قربانی کردن میلیون‌ها اروپایی به نفع منافع سیاسی وجود ندارد این مساله به وضعیت اپیدمی بستگی دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعلام فهرست جدید کشورهایی که ورود مسافران آن‌ها به اتحادیه اروپا مجاز استاتحادیه اروپا تازه‌ترین فهرست کشورهایی را منتشر کرده است که از نظر این نهاد ورود شهروندان آنان به داخل مرزهای شنگن بلامانع است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مذاکرات سران اروپا بر سر بودجه تخصیصی کرونا به روز چهارم کشیده شدبا عدم توافق نهایی پس از سه روز مذاکرات فشردۀ رهبران اروپایی در بروکسل بر سر تصویب بودجه احیای اقتصادی به ارزش ۱.۸ تریلیون یورو، گفتگوها به روز چهارم کشیده شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مذاکرات فشرده سران اتحادیه اروپا در طولانی‌ترین نشست ۲۰ سال اخیرنشست رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار بود تنها دو روز طول بکشد اما مذاکرات بر سر بسته کمک اقتصادی پس از برگزاری ۵۵ ساعت جلسه همچنان ادامه دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بسته احیای اقتصادی اروپا شامل چه بخش‌هایی است؟رهبران اتحادیه اروپا با بسته‌ای از اقدامات مالی برای رونق بخشیدن به اقتصادهای آسیب دیده از همه‌گیری ویروس کرونا به توافق رسیدند. کشورهای عضو با وام گرفتن و هزینه کردن صدها میلیارد یورو در چند سال آینده موافقت کردند و قرار شد باز پرداخت آن طبق مالیات‌های جدید باشد. این بسته شامل چه بخش‌هایی است؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا؛ رهبران اروپا سرانجام بر سر بودجه بازسازی اقتصادی توافق کردندرهبران اتحادیه اروپا در طولانی‌ترین اجلاس خود در ۲۰ سال گذشته، بر سر یک بسته عظیم بازسازی اقتصادی پساکرونا به ارزش ۷۵۰ میلیارد یورو توافق کردند. امانوئل مکرون و برخی دیگر از رهبران اروپا این توافق را یک روز 'تاریخی' و 'مهم' برای اتحادیه اروپا خواندند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توافق تاریخی اتحادیه اروپا بر سر بسته مالی ۱۸۰۰ میلیارد یورویی | DW | 21.07.2020رهبران و سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در همایش عالی خود در بروکسل بر سر بسته کمک‌های مالی کرونایی به توافق رسیدند. افزون بر آن، بر سر بودجه هفت‌ساله این اتحادیه نیز توافق حاصل شد. ناظران از توافقی تاریخی سخن می‌گویند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »