اروپا در سرما؛ راه‌های اتحادیه اروپا برای استقلال از گاز روسیه چیستند؟

25/11/1400 11:31:00 ب.ظ

تشدید تنش با مسکو و بحران اوکراین باعث شده است تا اروپا به طور جدی‌تری به دنبال تامین گاز خود از منابع دیگر برود. اما اتحادیه چه گزینه‌هایی پیش رو دارد و تا چه حد می‌تواند نیاز خود را از منابع دیگر برطرف کند؟

تشدید تنش با مسکو و بحران اوکراین باعث شده است تا اروپا به طور جدی‌تری به دنبال تامین گاز خود از منابع دیگر برود. اما اتحادیه چه گزینه‌هایی پیش رو دارد و تا چه حد می‌تواند نیاز خود را از منابع دیگر برطرف کند؟ به روز شده در: ۱۴/۰۲/۲۰۲۲ - ۱۹:۲۳ تشدید تنش با مسکو و بحران اوکراین باعث شده است تا اروپا به طور...

به روز شده در: ۱۴/۰۲/۲۰۲۲ - ۱۹:۲۳ تشدید تنش با مسکو و بحران اوکراین باعث شده است تا اروپا به طور جدی‌تری به دنبال تامین گاز خود از منابع دیگر برود. روسیه در طول تاریخ بزرگترین تامین کننده گاز طبیعی اتحادیه اروپا بوده است. پس از اختلافات گازی روسیه، اوکراین و اروپا در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹، و به دنبال آن تنش‌ها در پی بحران اوکراین در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، اتحادیه اروپا به دنبال کاهش وابستگی خود به واردات گاز طبیعی از روسیه بوده است. با این حال، روسیه همچنان حدود ۴۰ درصد از گاز مصرفی اتحادیه اروپا را تامین می کند.

اروپا برای تامین گاز خود به جهان خارج وابسته است و در این راه تنها دو مسیر را پیش روی خود دارد: یا از طریق خطوط لوله که هزینه کمتری دارند ولی باز و بسته شدنشان در دست تولیدکننده‌ها است و یا از طریق محموله‌های میعانات گازی در کشتی‌ها که امکان خرید از منابع بیشتر، اما با هزینه بالاتر، از بازارهای جهانی فراهم می کند.

اروپا چقدر گاز تولید می کند؟ بر اساس داده‌های موسسه مطالعات انرژی آکسفورد، اتحادیه اروپا و بریتانیا سالانه حدود ۶۰ میلیارد متر مکعب گاز تولید می کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شهودها بدون مفاهیم کور هستند| محمدرضا تاجیک

یک به اقتضای شرایط، و در هنگامۀ رخداد 1401، تکاپو و فعالیت مفهومی، یا رخدادآگاهی از رهگذر تأمل در مفاهیم بنیادین و سویۀ دلالتی و کنشی آنان، برایم موضوعیتی دوباره (و البته متفاوت) یافت. سخت دل‌مشغول یافتن «مفاهیم بنیادینی» (کوزلک، مفاهیم بنیادین را بخش‌های گریزناپذیر و غیرقابل جایگزین از واژگان سیاسی و اجتماعی تعریف می‌کند که تعیین‌کننده هستند و باید از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار گیرند) شدم که در فهم شرایط این رخداد نقشی اساسی داشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تهدید متا به تعطیل کردن اینستاگرام و فیسبوک در اروپا؛ اتحادیه اروپا استقبال کردشرکت متا، فیسبوک سابق، هشدار داده است که ممکن است دو شبکه اجتماعی زیرمجموعه خود یعنی فیسبوک و اینستاگرام را در سراسر اروپا تعطیل کند. امری که با استقبال شماری از مقامات اروپایی مواجه شده است. جره صادقانه امیدوارم در ایران هم تعطیل شود. amirabbas خبری که خوشحالت میکنه

تهدید نخست‌وزیر مجارستان؛ خروج احتمالی از اتحادیه اروپا | DW | 13.02.2022ویکتور اوربان برای نخستین بار از احتمال خروج مجارستان از اتحادیه اروپا به خاطر مناقشه بر سر حاکمیت قانون سخن گفت. او تهدید کرد اگر سازوکار جدید حاکمیت قانون در دادگاه اروپا تائید شود 'ادامه مسیر مشترک' ممکن نخواهد بود.

دیدار تیم مذاکره کننده ایرانی با نمایندگان اتحادیه اروپا و روسیهدیدار تیم مذاکره کننده ایرانی با نمایندگان اتحادیه اروپا و روسیه تیم مذاکره کننده ایران در چارچوب مذاکرات هسته‌ای در وین، پایتخت اتریش با نمایندگان اتحادیه اروپا و روسیه دیدار و گفتگو کرد.

از هویس تا اشتاین‌مایر؛ با روسای جمهور آلمان آشنا شوید | DW | 13.02.2022ریاست جمهوری بالاترین مقام سیاسی در آلمان محسوب می‌شود، اگر چه نقش رئیس جمهور در صحنه سیاست‌های روز آلمان قابل قیاس با نقش صدراعظم به عنوان رئیس دولت نیست. با روسای جمهور آلمان از سال ۱۹۴۹ تا کنون آشنا شوید. گزارش تصویری: ریاست جمهوری در آلمان درجه دو حساب میشه، یه جورایی تشریفاتی، بود بود، نبود هم نبود نقش ریاست جمهوری تو آلمان اینه که صدراعظمی که بازنشسته شده رو یه مدت میذارن اونجا به بقیه نگاه کنه، تا از شوک بازنشستگی بیرون بیاد.

از قتل‌های ناموسی پنهان چه می‌دانیم؟

عراق خواستار خروج شهروندانش از اوکراین شدوزارت امور خارجه عراق از شهروندان خود در اوکراین خواست خاک این کشور را ترک کنند. - خبرگزاری آناتولی