ارمنستان, آذربایجان, قره‌باغ, ارمنستان, آذربایجان, ناگورنو قره باغ, آتش بس

ارمنستان, آذربایجان

ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض توافق جدید آتش‌بس متهم کردند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

18/10/2020 08:49:00 ب.ظ

🔺 ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض توافق جدید آتش‌بس متهم کردن ⚡️ ارمنستان و آذربایجان روز یکشنبه ۲۷ مهر و ساعاتی پس از توافق بر سر یک آتش‌بس انسان‌دوستانه جدید در منطقه قره‌باغ کوهستانی ( ناگورنو قره باغ ) یکدیگر را به نقض آن توافق متهم کردند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ارمنستان و آذربایجان روز یکشنبه ۲۷ مهر و ساعاتی پس از توافق بر سر یک آتش‌بس انسان‌دوستانه جدید در منطقه قره باغ کوهستانی (ناگورنو قره باغ) یکدیگر را به نقض آن توافق متهم کردند.به گزارش خبرگزاری رویترز، توافق آتش‌‌بس جدید روز شنبه بین دو طرف حاصل شد و از نیمه شب به وقت محلی در آن منطقه مورد مناقشه در جنوب قفقاز به اجرا در آمد.

یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است دوازدهمین شب اعتراضات سراسری؛ از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» در تهران و کرج تا اختلال جدی اینترنت کمیته بین‌المللی المپیک، سوابق تیرانداز سپاه را بررسی می‌کند

ارمنستان ضمن متهم کردن آذربایجان به دو بار بمباران در طول شب، گفته است که باکو درخواست ایروان برای خارج کردن سربازان زخمی از منطقه را رد کرده است.وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز در مقابل گفته است که نیروهای ارمنستان مناطق اطراف شهر جبرئیل، از جمله برخی روستاهای منطقه، را با استفاده از خمپاره و بمب هدف قرار داده‌‌اند.

دور جدید درگیری‌های دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی سابق در قره باغ کوهستانی از ۲۷ سپتامبر آغاز شد و تا کنون دست کم ۷۵۰ کشته بر جای گذاشته است.پیشتر مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای بروز خشونت‌های مرزی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به شدیدترین لحن ممکن محکوم کرد و از طرف‌های درگیر خواست که از استفاده از زور و افزایش تنش بپرهیزند و کاملا به آتش‌بس پایبند بمانند. headtopics.com

او در بخشی از این بیانیه گفته بود که آمریکا متعهد است که برای دستیابی به یک توافق مسالمت‌آمیز پایدار در مورد مناقشه قره باغ کوهستانی ‌کمک کند. ادامه مطلب: VOA Farsi »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

آذربایجان: شهر فضولی آزاد شد، ارمنستان: حملات آذربایجان نسل‌کشی است آذربایجان : شهر فضولی آزاد شد، ارمنستان : حملات آذربایجان نسل‌کشی است نسل‌کشی به معنای اخص کلمه. آذربایجان حرومزاده بی شرفی رو به حد اعلا رسوندید. حامی جنایتکاران داشناک بودن از دست هر موجود دوپایی برنمیاد

ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند | DW | 18.10.2020آتش‌بس جدیدی که قرار بود در منطقه قره‌باغ برقرار شود، چند ساعت بیشتر دوام نیاورد و دو طرف یکدیگر را به نقض آن متهم کردند. ارمنستان و آذربایجان یک هفته قبل هم در مورد آتش‌بس توافق کردند، اما بارها نقض شده است. آذربایجان با حمایت کامل‌ اردوغان یک هدف را دنبال میکند پاکسازی (نسل کشی) مجدد ارامنه از قره باغ (آرتساخ). اینبار با تکیه بر فن آوری اسراییلی و تجهیزات آمریکایی.

ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض آتش بس جدید متهم کردند آتش بس قبلی به دست آمده نیز با حمله طرفین به مواضع و شهرهای یکدیگر نقض شده بود.

ارتش آذربایجان جنگنده سوخو-25 ارمنستان را ساقط کرد

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بار دیگر یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند - BBC News فارسیاز آغاز نیمه شب گذشته، بار دیگر میان جمهوریهای آذربایجان و ارمنستان آتش بس اعلام شده اما این آتش بس نیز مانند آتش بس هفته گذشته، از همان آغاز، شکننده به نظر می رسد.

ترامپ آمریکا را بی‌آبرو کرده است/ کلید مذاکره با آمریکا در دست ایران استفریدون‌ مجلسی گفت‌: در صورتی که ترامپ در رقابت با بایدن شکست بخورد و دموکرات‌ها راهی کاخ‌سفید شوند،‌ فضا برای مذاکره غیر مستقیم فراهم شد و حتی می‌توان به بازگشت آمریکا به برجام امیدوار شد. به هر حال رفتار بایدن نسبت به رفتار ترامپ منطقی‌تر است و او تمایلی به ادبیات تهاجمی ندارد. لغو تحریم های تسلیحاتی ایران 👇👇