ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض توافق جدید آتش‌بس متهم کردند

18/10/2020 08:49:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ارمنستان, آذربایجان

🔺 ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض توافق جدید آتش‌بس متهم کردن ⚡️ ارمنستان و آذربایجان روز یکشنبه ۲۷ مهر و ساعاتی پس از توافق بر سر یک آتش‌بس انسان‌دوستانه جدید در منطقه قره‌باغ کوهستانی ( ناگورنو قره باغ ) یکدیگر را به نقض آن توافق متهم کردند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ارمنستان و آذربایجان روز یکشنبه ۲۷ مهر و ساعاتی پس از توافق بر سر یک آتش‌بس انسان‌دوستانه جدید در منطقه قره باغ کوهستانی (ناگورنو قره باغ) یکدیگر را به نقض آن توافق متهم کردند.به گزارش خبرگزاری رویترز، توافق آتش‌‌بس جدید روز شنبه بین دو طرف حاصل شد و از نیمه شب به وقت محلی در آن منطقه مورد مناقشه در جنوب قفقاز به اجرا در آمد.

ارمنستان ضمن متهم کردن آذربایجان به دو بار بمباران در طول شب، گفته است که باکو درخواست ایروان برای خارج کردن سربازان زخمی از منطقه را رد کرده است.وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز در مقابل گفته است که نیروهای ارمنستان مناطق اطراف شهر جبرئیل، از جمله برخی روستاهای منطقه، را با استفاده از خمپاره و بمب هدف قرار داده‌‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

آذربایجان: شهر فضولی آزاد شد، ارمنستان: حملات آذربایجان نسل‌کشی است آذربایجان : شهر فضولی آزاد شد، ارمنستان : حملات آذربایجان نسل‌کشی است نسل‌کشی به معنای اخص کلمه. آذربایجان حرومزاده بی شرفی رو به حد اعلا رسوندید. حامی جنایتکاران داشناک بودن از دست هر موجود دوپایی برنمیاد

ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند | DW | 18.10.2020آتش‌بس جدیدی که قرار بود در منطقه قره‌باغ برقرار شود، چند ساعت بیشتر دوام نیاورد و دو طرف یکدیگر را به نقض آن متهم کردند. ارمنستان و آذربایجان یک هفته قبل هم در مورد آتش‌بس توافق کردند، اما بارها نقض شده است. آذربایجان با حمایت کامل‌ اردوغان یک هدف را دنبال میکند پاکسازی (نسل کشی) مجدد ارامنه از قره باغ (آرتساخ). اینبار با تکیه بر فن آوری اسراییلی و تجهیزات آمریکایی.

ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض آتش بس جدید متهم کردند آتش بس قبلی به دست آمده نیز با حمله طرفین به مواضع و شهرهای یکدیگر نقض شده بود.

ارتش آذربایجان جنگنده سوخو-25 ارمنستان را ساقط کرد

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بار دیگر یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند - BBC News فارسیاز آغاز نیمه شب گذشته، بار دیگر میان جمهوریهای آذربایجان و ارمنستان آتش بس اعلام شده اما این آتش بس نیز مانند آتش بس هفته گذشته، از همان آغاز، شکننده به نظر می رسد.

ترامپ آمریکا را بی‌آبرو کرده است/ کلید مذاکره با آمریکا در دست ایران استفریدون‌ مجلسی گفت‌: در صورتی که ترامپ در رقابت با بایدن شکست بخورد و دموکرات‌ها راهی کاخ‌سفید شوند،‌ فضا برای مذاکره غیر مستقیم فراهم شد و حتی می‌توان به بازگشت آمریکا به برجام امیدوار شد. به هر حال رفتار بایدن نسبت به رفتار ترامپ منطقی‌تر است و او تمایلی به ادبیات تهاجمی ندارد. لغو تحریم های تسلیحاتی ایران 👇👇

عکس از آرشیو ارمنستان و آذربایجان روز یکشنبه ۲۷ مهر و ساعاتی پس از توافق بر سر یک آتش‌بس انسان‌دوستانه جدید در منطقه قره باغ کوهستانی (ناگورنو قره باغ) یکدیگر را به نقض آن توافق متهم کردند.Aa آتش‌بسی که پس از موج اخیر درگیری‌های ارمنستان و آذربایجان در روسیه بر سرش توافق شد عملا از سوی هیچ دو طرف درگیر بر سر ناگورنو-قره‌باغ رعایت نمی‌شود و جنگ کماکان ادامه دارد.سربازان ارمنی نزدیک یک محل بمباران شده، ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ منطقه کوهستانی قره‌باغ در جنوب قفقاز آرام نمی‌گیرد و ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض آتش‌بسی متهم می‌کنند که قرار بود از نیمه شب شنبه به وقت محلی برقرار شود.وزارت دفاع ارمنستان می‌گوید که ارتش آذربایجان تنها چهار دقیقه پس از آغاز آتش بس در نیمه شب گذشته و نیز در طول شب گذشته، دست کم دو بار با توپ و خمپاره به قره باغ حمله کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، توافق آتش‌‌بس جدید روز شنبه بین دو طرف حاصل شد و از نیمه شب به وقت محلی در آن منطقه مورد مناقشه در جنوب قفقاز به اجرا در آمد. ارمنستان ضمن متهم کردن آذربایجان به دو بار بمباران در طول شب، گفته است که باکو درخواست ایروان برای خارج کردن سربازان زخمی از منطقه را رد کرده است. جمهوری آذربایجان می‌گوید در جنگ بر سر بازپس‌گیری ناگورنو-قره‌باغ دست برتر را دارد و ارتش این کشور به پیشروی‌های قابل توجهی دست یافته و پس از شهر جبرئیل، شهر فضولی و ۷ روستای پیرامون آن را نیز از تصرف نیروهای ارمنی خارج کرده و کنترل آنها بدست گرفته است. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز در مقابل گفته است که نیروهای ارمنستان مناطق اطراف شهر جبرئیل، از جمله برخی روستاهای منطقه، را با استفاده از خمپاره و بمب هدف قرار داده‌‌اند. یک مناقشه کهنه ساکنان منطقه کوهستانی قره‌باغ اغلب ارمنی هستند و حکومت محلی آن مورد حمایت دولت ارمنستان مستقر در ایروان است. دور جدید درگیری‌های دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی سابق در قره باغ کوهستانی از ۲۷ سپتامبر آغاز شد و تا کنون دست کم ۷۵۰ کشته بر جای گذاشته است. وزارت دفاع آذربایجان همچنین روز شنبه ۱۷ اکتبر اعلام کرد که یک فروند هواپیمای جنگی سوخو-۲۵ ارمنستان را سرنگون و یک سامانه موشکی اس-۳۰۰ این کشور را نابود کرده و خطوط دفاعی نظامیان ارمنی را در قره‌باغ شکسته است. پیشتر مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای بروز خشونت‌های مرزی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به شدیدترین لحن ممکن محکوم کرد و از طرف‌های درگیر خواست که از استفاده از زور و افزایش تنش بپرهیزند و کاملا به آتش‌بس پایبند بمانند. منطقه کوهستانی ناگورنو قره باغ در سطح بین المللی و به طور رسمی به عنوان بخشی از خاک جمهوری آذربایجان شناخته شده است اما ساکنان آن از قوم ارمنی هستند و امور آن به دست خود ارمنی‌ها اداره می‌شود.

او در بخشی از این بیانیه گفته بود که آمریکا متعهد است که برای دستیابی به یک توافق مسالمت‌آمیز پایدار در مورد مناقشه قره باغ کوهستانی ‌کمک کند. باکو همچنین ارمنستان را متهم می‌کند که شهرستان «اردوباد» در منطقه خودمختار نخجوان آذربایجان و هم‌مرز با ایران را با موشک هدف گرفته است. منطقه قره‌باغ در سه دهه گذشته بارها شاهد درگیری‌های نظامی بوده و دور جدید مناقشه‌های نظامی که از حدود سه هفته پیش آغاز شده شدیدتر و دامنه‌دارتر ارزیابی می‌شود. خبرهای دیگر .. مقامات آذربایجان شمار تلفات جانی نظامیان خود را اعلام نمی‌کنند.. شوشان استپانیان، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان بامداد یک‌شنبه اعلام کرد ارتش آذربایجان آتش‌بس موقتی را که برای امور بشردوستانه در مورد آن توافق شده بود، با پرتاب موشک و خمپاره نقض کرده است. . وی افزود: «اگر جامعه بین‌الملل ارمنستان را تنبیه نکند، ما این کار را خواهیم کرد.