ارمنستان توافق «دردناک» را پذیرفت؛ تجمع معترضان خشمگین در ایروان

20/08/1399 04:16 ق.ظ

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان روز دوشنبه اعلام کرد با روسای جمهور روسیه و آذربایجان بر سر آتش‌بس در قره‌باغ به توافق رسیده است و افزود: «متن این قرارداد برای من و مردم کشورم بسیار دردناک است.»

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان روز دوشنبه اعلام کرد با روسای جمهور روسیه و آذربایجان بر سر آتش‌بس در قره‌باغ به توافق رسیده است. بعد از انتشار بیانیه نخست‌وزیر ارمنستان مبنی بر امضای «توافق دردناک» با جمهوری آذربایجان، معترضان خشمگین در ایروان مقابل ساختمان دولت تجمع و بخش‌هایی از ساختمان نخست‌وزیری را تصرف کردند.

بر اساس متن توافق آتش‌بس که به امضای روسای جمهوری روسیه و آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان رسیده است، طرفین درگیر از نیمه شب به وقت مسکو در مواضع خود باقی خواهند ماند. روز سی‌ام آبان ماه، نیروهای ارمنی منطقه آغدام را به آذربایجان پس می‌دهد.

این توافق می‌افزاید: ارتش روسیه به مدت پنج سال در منطقه مستقر خواهد بود تا طرفین در مورد آینده منطقه به توافق برسند. در غیر این صورت، به طور خودکار، حضور نیروهای روسی پنج سال دیگر تمدید خواهد شد. بر اساس این توافق، همچنین قرار شد جمهوری ارمنستان تا ۲۵ آبان، شهرستان کلبجر و تا ۱۱ آذر شهرستان لاچین را به آذربایجان پس دهند.

طبق این آتش‌بس، شهر شوشا در اختیار آذربایجان می‌ماند. همچنین تمام پناهندگان و آوارگان با نظارت سازمان ملل متحد به شهرها و روستاهای خود بازگشته و اسرا، بازداشتی‌ها و اجساد دو طرف مبادله خواهند شد. از سوی دیگر، تردد شهروندان ارمنی و محموله‌ها از منطقه قره‌باغ به جمهوری ارمنستان از طریق گذرگاه لاچین انجام خواهد شد. headtopics.

ادامه مطلب:
IranIntl »

زنده باد آذربایجان غیور پایان28 سال اشغال خاک آذربایجان توسط اشغالگران ارمنی. تبریک به ملت و ارتش ظفرمند آذربایجان بخاطر پیروزی مقتدرانه در میدان نبرد علیه اشغالگران 💪💪💪💪👏👏👏👏 جام زهر؟ تسلیت به ارامنه شریف و نجیب. به امید فرصتی دیگر برای بازپس گیری سرزمینتان از جنایتکاران اشغالگر جمهوری باکو عرمنستان در این جنگ شکست بزرگی خورد و‌توانایی ادامه آنرا نداشت.کمر تروریستهای عرمنی مثل دهان عرمنی پرستانی مثل شما شکست.و برای بقای کشور جعلیشان شکست را با خفت تمام پذیرفتند!!!

تسلیت به شما، بی‌بی‌سی، منوتو و البته سپاه valifaraji شکست رو پذیرفت✌️ خب، ديگر غلط كنيد با هفت جد و آبادت تون و به خاك ديگران تعرض كنيد🤮زشت چهره هاي دماغ منقاري نجس

۲۸ ساله که بغضقره باغ تو گلوی ملت ترک مونده ، ولی بالاخره بغض ملت ترکید و همه شماها غاصبین رو سیل بغض ملت برد . تو شکست خوردی پاشینیان . همه متجاوزان محکوم به شکست هستند این درسی که تاریخ به ما داده . قره_باغ