ارشاد برای بهبود وضعیت معیشتی و شغلی هنرمندان نواحی چه کرده است؟/ همه گله‌مند هستند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 114 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 49%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فعالان موسیقی نواحی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کردند؛ ارشاد برای بهبود وضعیت معیشتی و شغلی هنرمندان نواحی چه کرده است؟/ همه گله‌مند هستند

به گزارش خبرنگار ایلنا، موسیقی دستگاهی ایران برگرفته از موسیقی نواحی مناطق مختلف است که قدمتی چند هزار ساله دارد. این موسیقی همواره بخشی از زندگی اقوام مختلف بوده و هست اما اینکه موسیقی اصیل و شناسنامه‌دار مناطق مختلف چگونه به نسل‌های امروز رسیده،‌ اتفاقی است که باید آن را مدیون افرادی باشیم که با وجود دشواری‌ها و مرارت‌های بسیار، آموخته‌هایشان را به صورت سینه به سینه در اختیار نسل‌های پس از خود قرار داده‌اند.

برزو امیری در پایان می‌گوید: از سال 1384 تاکنون برای اجرای برنامه توسط هیچ نهاد و ارگانی دعوت نشده‌ است.عزیز تنها یکی از چندین هنرمند منطقه خراسان است. او که موسس اولین آموزشگاه در شهر تربت جام است، موسیقی را از سنین پایین نزد بزرگان فراگرفته و حال چهل سال است که در عرصه موسیقی فعال است. عزیز تنها سی ویک سال پیش آن زمان که نوجوان بود، به گروه موسیقی «شیخ جام» پیوسته و طی سال‌های فعالیتش با بزرگانی چون زنده‌یاد جلال ذوالفنون همکاری کرده است.

او درباره نحوه حمایت‌های اداره کل ارشاد شهرستان تایباد و استان خراسان رضوی نیز اینگونه می‌گوید: این نحوه همکاری مشکلات بسیاری دارد. حتی پول چایی و قند ما را نیز حساب می‌کنند و می‌گویند با خودتان چای و قند بیاورید. معنی این درخواست این است که آنها هیچ بودجه‌ای ندارند تا به ما بدهند. حتی جشنواره‌‌هایی که در تایباد وجود دارند با هزینه شخصی برگزار می‌شوند.

غضنفری به وضعیت آموزش موسیقی در شهر کوهدشت هم اشاره کرده و می‌گوید: متاسفانه آموزشگاه‌ها در کوهدشت وضعیت بدی دارند. برخی از افراد در کوهدشت با تخصص‌هایی چون نقاشی، نمایش و خطاطی اقدام به راه‌اندازی آموزشگاه می‌کنند که نحوه بهره‌برداری آنها چندجانبه است، یعنی در قاب آموزشگاهی با فعالیت‌های مشخص به آموزش هنرهای دیگر ازجمله موسیقی می‌پردازند. واقعیت این است که منطقه ما سیاست‌زده است و مسئولان استانی بیش از آنکه به حل معضلات فرهنگی و هنری بپردازند به دنبال فعالیت‌های سیاسی هستند.

جلالی در پاسخ به این سوال که مسئوان اداره ارشاد استان مازندران تا چه حد با اهداف و برنامه‌های او همسو هستند، می‌گوید: آقای عباس زارع حدود یک سال است که مدیر کل اداره ارشاد مازندران شده است. حضور ایشان و سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای، آقای سیدعلی علوی در اداره ارشاد مازندران بسیار مثمرثمر بوده و بر اساس مستندات و به دور از هرگونه شعار این را می‌گویم؛ زیرا نیازی به تعریف و تمجید ندارم. به عنوان مثال جشنواره موسیقی فجر سال گذشته برای اولین بار در مازندران نیز برگزار شد که اتفاق مثبتی بود.

عاشیق محمودی که حال خود و همسرش بیمار هستند، درباره وضعیت شغلی و بیمه خودش و دیگر عاشیق‌های نقده و آذربایجان غربی می‌گوید: ما را بیمه نکرده‌اند و برای درمان بیماری باید از جیبمان هزینه کنیم درحالیکه منبع درآمدی جز موسیقی نداریم و موسیقی نیز وضعیت بغرنجی دارد. آنچه به عنوان حقوق از صندوق حمایت از هنرمندان دریافت می‌کنم تمام و کمال 250 هزار تومان است، که البته همین مبلغ ناچیز را هم به صورت مرتب به ما نمی‌دهند و برخی مواقع همان را هم نداریم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار ایران نسبت به تعرض هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمانهشدار ایران نسبت به تعرض هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمان سخنگوی وزارت خارجه: ضمن اعلام غیر قابل تحمل بودن هرگونه تعرض از سوی هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمان، به همه طرف‌ها در زمینه مراقبت لازم در این خصوص هشدار جدی می‌دهیم. به قفقاز حمله کنید،...تمام مردم و حتی مخالفان از شما حمایت خواهند کرد !!! و طرفداران بومی ایران بزرگ در قفقاز...با راحتی میتونید استان آذربایجان( آران) و استان ارمنستان را در عرض ۱۵ ساعت باز پس بگیرید،. و به آغوش وطن برگردانید.شما اصطیلای اینجام این کار رو به اندازه کافی دارید. مطمعن باشید همین الان وقتش،..چون بمب اتم هم ندارید که از وقوع جنگ اتمی بترسید. اگر قدرت اتمی بشید دیگر هرگز نمیتونید به جنگ برید و ایران را پس بگیرید.. این یک فاجعه برای آینده و “ امنیت “ ایران خواهد بود، نگذارید قره باغ بدست آذربایجان بیافته...بخاطر موضوع اقتصاد دست به سینه ننشینید..این مسعله همیشه بوده و خخخخخواهد بود..
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ پیش از انتقال به بیمارستان به دستگاه اکسیژن وصل شده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ به کار خود ادامه می‌دهد و به سرعت بهبودی پیدا خواهد کرد🔺کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ به کار خود ادامه می‌دهد و به سرعت بهبودی پیدا خواهد کرد ⚡️ مارک مِدُز، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید خبرنگاران گفت که پرزیدنت ترامپ «همچنان نه تنها روحیه خوبی دارد، بلکه بسیار پرانرژی است.» این شخص ((ترامپ)) از عمد مظلوم نمایی کرد تا در انتخابات پیروز بشه !!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعتراض ایران به اصابت گلوله و راکت‌های درگیری قره‌باغ اشغالی به خاک این کشورمعاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از اعتراض شدید ایران به دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان درخصوص اصابت راکت و گلوله‌های جنگی متعدد به خاک این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش ترکیه به حملات ارمنستان به غیرنظامیان در گنجهمعاون رئیس جمهور ترکیه حملات ارمنستان به غیرنظایمان در شهر گنجه را جنایت علیه بشریت دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش باغچه‌لی به حملات ارمنستان به مناطق مسکونی در گنجهرهبر حزب حرکت ملی‌ ترکیه حملات ارمنستان به غیرنظامیان را محکوم کرد و پیوستن جمهوری خودمختار نخجوان به جمهوری آذربایجان را یک امر واجب دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »