إسرائيل, فلسطینی, واکسن کرونا, اسرائيل و فلسطین, برنامه واکسیناسیون, مناطق فلسطینی‌نشین

إسرائيل, فلسطینی

ارسال اولین محموله واکسن کرونا از اسرائیل به مناطق فلسطینی‌ | DW | 02.02.2021

اسرائیل اعلام کرد، اولین محموله واکسن کرونا را تحویل مناطق فلسطینی‌نشین داده است. فلسطینیان هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. قبول این محموله واکسن از سوی اسرائیل برای مقامات فلسطینی یک موضوع حساس سیاسی است.

02/02/2021 11:59:00 ق.ظ

إسرائيل اعلام کرد، اولین محموله واکسن کرونا را تحویل مناطق فلسطینی ‌نشین داده است. فلسطینی ان هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. قبول این محموله واکسن از سوی اسرائیل برای مقامات فلسطینی یک موضوع حساس سیاسی است.

اسرائیل اعلام کرد، اولین محموله واکسن کرونا را تحویل مناطق فلسطینی ‌نشین داده است. فلسطینی ان هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. قبول این محموله واکسن از سوی اسرائیل برای مقامات فلسطینی یک موضوع حساس سیاسی است.

دولت اسرائیل با انتشار عکس‌هایی از کارتن‌ها و جعبه‌های خنک‌کننده در مرز اورشلیم (بیت‌المقدس) و رام‌الله از ارسال اولین محموله واکسن کرونا به مناطق فلسطینی‌نشین خبر داد. بر اساس این گزارش دو هزار دوز واکسن کرونای مدرنا تحویل فلسطینیان داده شده و سه هزار دوز دیگر نیز تحویل داده خواهد شد.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم برگزاری مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی؛ علی خامنه‌ای: حضور مردم در انتخابات خوب بود اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد

این واکسن‌ها قرار است برای واکسینه کردن خدمه درمانی و کارکنان بیمارستان‌ها استفاده شوند.مقامات فلسطینی هیچگاه رسما از اسرائيل تقاضای واکسن نکرده‌اند، با این وجود نهادهای حقوق بشری اسرائیل را به دلیل در دست داشتن قدرت در سرزمین‌های اشغالی موظف به انجام این امر دانسته و درباره رعایت حقوق بین‌الملل به دولت اسرائيل هشدار داده‌اند.

اسرائيل در مقابل با اشاره به قرارداد اسلو، فلسطینیان را مسئول تهیه واکسن برای اراضی اشغالی می‌داند. در حالی که اسرائیل بالاترین آمار واکسیناسیون کرونا در جهان را دارد، این آمار برای فلسطینیان عملا صفر است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدبه گفته محمد شتایه، نخست‌وزیر مناطق فلسطینی برنامه واکسیناسیون از دو هفته دیگر آغاز می‌شود. بر اساس این برنامه ابتدا ۵۰ هزار دوز واکسن توزیع می‌شود. این در حالی است که در کرانه غربی رود اردن و نوار غزه شش میلیون فلسطینی زندگی می‌کنند. headtopics.com

بعید است که واکسن بیون‌تک‌ فایزر بتواند به سرزمین‌های فلسطینی ارسال شود، چرا که ساختار لازم برای سرد نگه داشتن این واکسن‌ها در این مناطق وجود ندارد. به همین دلیل فلسطینی‌ها واکسن روسی اسپوتنیک را سفارش داده‌اند. همچنین برنامه کوواکس سازمان جهانی بهداشت برای ارسال واکسن به کشورهای فقیر نیز شامل حال سرزمین‌های فلسطینی می‌شود.

ادامه مطلب: DW فارسی »

Telegram: Instant View

خدا میدونه چی داخل اون شیشه واکسنه .. گور بابای همشون خصوصا اسرائیل دیوث اینا داروی عقیم کننده است برای نسل کشی فلسطینیا

اولین محموله واکسن بحث‌انگیز روسی پنجشنبه به ایران می‌رسد | DW | 02.02.2021با هماهنگی وزارت بهداشت، اولین محموله واکسن روسی پنجشنبه ۱۶ بهمن به ایران وارد می‌شود. پیش از این کارشناسان نسبت به استفاده از واکسن روسی هشدار داده‌اند. نهادهای معتبر بین‌المللی تاکنون این را واکسن تأیید نکرده‌اند. ینی بدو بدو گفتی تا قبل از اینکه این خبر پخش بشه، یه فتنه دیگه‌ای بکنی، دل دو نفر دیگه رو هم بلرزونی. خبر داری روی bbcفارسی و منوتو و سلمان‌اینترنشنالم سفید کردی از رذلی؟! عقبی برو یورونیوز و بی‌بی‌سی را بخون نسوتی! همش چرنده.ج.ا ازاول شیوع کرونانه ازملت حمایت مالی کردونه الانشم دنبال واکسنه.فقط حرف مفت میزنن تا ملتوسرگرم کنن.دیریا زود ملت حسابی عصبانی میشن ومیریزن توخیابون.تنهاراه این ملت اینه که این حکومت کج وکوله وعجیب وغریب روعوض کنن تاهم خودشون راحت شن وهم همسایگان.

واکسیناسیون گسترده در اسرائیل؛ اولین یافته‌ها و برآوردها | DW | 02.02.2021۴۵ درصد افراد بالای ۶۰ سال در اسرائیل واکسینه شدند. واکسیناسیون عمومی در این کشور کاهش رشد ویروس کرونا را نشان می‌دهد و انتقال این ویروس را دشوارتر کرده است. یک سوم از جمعیت اسرائیل تا کنون واکسینه شدند. چرا از تظاهرات و اعتراصات هر روزه در اسرائیل در مخالفت با فساد نتانیاهو و تبعیض از حد گذشته و آپارتاید یهود صهیونیست برگزار میشود یک تیتر کوچ در رسانه آزاد شما منتشر نمیشود. ای ریدم به اون رسانه آزادتون خاک بر سر دولت المان که هنوز یک ۱۰ درصد ملتون را واکسین نکرده. واقعا این دولت سر سپرده آلمان ملت المان را بدبخت و تو سری خور امریکا و اسراییل کرده است. پس چرا روزی ۹۰۰۰نفر بیمار جدید دارند؟

جمعه محموله دوم واکسن روسی به ایران ارسال می شودسفیر ایران در روسیه: *جمعه محموله دوم واکسن روسی به ایران ارسال می‌شود *بزودی تولید مشترک واکسن ضدکرونای ایران و روسیه در ایران آغاز خواهد شد *ما زودتر از زمان پیش‌بینی شده شاهد پیشرفت همکاری‌ها هستیم drjahanpur سلام جناب دکتر جهانپور وقت بخیر. با توجه به ۱-عدم یکسان بودن برنامه بخش های دانشگاه های مختلف ۲- پیک احتمالی پیش رو گمانه زنی های مختلفی درباره آزمون پیش کارورزی۹۹ مطرح شده ممنون میشیم پیشنهاد لغو آزمون و جایگزینی سوابق تحصیلی را(مانند اسفند۹۸) به معاونت آموزشی منتقل کنید. باتشکر drjahanpur تعويق آزمون ٨٥ هزار نفري وكالت تا حصول شرايط ايمن تعویق_ازمون_وکالت_99 نه_به_کشتار_آزمونهای_اسفند Rouhani_ir saeednamaki drjahanpur FarsNews_Agency drjahanpur چند دوز وارد ميشه؟

دومین محموله واکسن اسپوتنیک، فردا به ایران ارسال می‌شودمحموله دوم واکسن روسی کرونا (اسپوتنیک-وی)، شامل یکصد ‌هزار دُز، فردا از مسکو به تهران ارسال می‌شود خدا رو شکر تعویق_ازمون_وکالت_99 نه_به_کشتار_آزمونهای_اسفند Rouhani_ir saeednamaki drjahanpur FarsNews_Agency تا حصول شرايط ايمن تعويق آزمون هاي اسفند تعویق_ازمون_وکالت_99 نه_به_برگزاری_ازمون_ها_در_اسفند سلامت_داوطلبین_در_اولویت_است ما_بچه_های_کوشا_هستیم جلوگیری_از_پیک_چهارم_کرونا Rouhani_ir saeednamaki drjahanpur FarsNews_Agency

سفیر ایران در روسیه: محموله‌ بعدی واکسن روسی 30 بهمن ارسال می‌شود