ارسال اولین محموله واکسن کرونا از اسرائیل به مناطق فلسطینی‌ | DW | 02.02.2021

02/02/2021 11:59:00 ق.ظ

اسرائیل اعلام کرد، اولین محموله واکسن کرونا را تحویل مناطق فلسطینی‌نشین داده است. فلسطینیان هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. قبول این محموله واکسن از سوی اسرائیل برای مقامات فلسطینی یک موضوع حساس سیاسی است.

إسرائيل, فلسطینی

إسرائيل اعلام کرد، اولین محموله واکسن کرونا را تحویل مناطق فلسطینی ‌نشین داده است. فلسطینی ان هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. قبول این محموله واکسن از سوی اسرائیل برای مقامات فلسطینی یک موضوع حساس سیاسی است.

اسرائیل اعلام کرد، اولین محموله واکسن کرونا را تحویل مناطق فلسطینی ‌نشین داده است. فلسطینی ان هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. قبول این محموله واکسن از سوی اسرائیل برای مقامات فلسطینی یک موضوع حساس سیاسی است.

دولت اسرائیل با انتشار عکس‌هایی از کارتن‌ها و جعبه‌های خنک‌کننده در مرز اورشلیم (بیت‌المقدس) و رام‌الله از ارسال اولین محموله واکسن کرونا به مناطق فلسطینی‌نشین خبر داد. بر اساس این گزارش دو هزار دوز واکسن کرونای مدرنا تحویل فلسطینیان داده شده و سه هزار دوز دیگر نیز تحویل داده خواهد شد.

این واکسن‌ها قرار است برای واکسینه کردن خدمه درمانی و کارکنان بیمارستان‌ها استفاده شوند.مقامات فلسطینی هیچگاه رسما از اسرائيل تقاضای واکسن نکرده‌اند، با این وجود نهادهای حقوق بشری اسرائیل را به دلیل در دست داشتن قدرت در سرزمین‌های اشغالی موظف به انجام این امر دانسته و درباره رعایت حقوق بین‌الملل به دولت اسرائيل هشدار داده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

خدا میدونه چی داخل اون شیشه واکسنه .. گور بابای همشون خصوصا اسرائیل دیوث اینا داروی عقیم کننده است برای نسل کشی فلسطینیا

اولین محموله واکسن بحث‌انگیز روسی پنجشنبه به ایران می‌رسد | DW | 02.02.2021با هماهنگی وزارت بهداشت، اولین محموله واکسن روسی پنجشنبه ۱۶ بهمن به ایران وارد می‌شود. پیش از این کارشناسان نسبت به استفاده از واکسن روسی هشدار داده‌اند. نهادهای معتبر بین‌المللی تاکنون این را واکسن تأیید نکرده‌اند. ینی بدو بدو گفتی تا قبل از اینکه این خبر پخش بشه، یه فتنه دیگه‌ای بکنی، دل دو نفر دیگه رو هم بلرزونی. خبر داری روی bbcفارسی و منوتو و سلمان‌اینترنشنالم سفید کردی از رذلی؟! عقبی برو یورونیوز و بی‌بی‌سی را بخون نسوتی! همش چرنده.ج.ا ازاول شیوع کرونانه ازملت حمایت مالی کردونه الانشم دنبال واکسنه.فقط حرف مفت میزنن تا ملتوسرگرم کنن.دیریا زود ملت حسابی عصبانی میشن ومیریزن توخیابون.تنهاراه این ملت اینه که این حکومت کج وکوله وعجیب وغریب روعوض کنن تاهم خودشون راحت شن وهم همسایگان.

واکسیناسیون گسترده در اسرائیل؛ اولین یافته‌ها و برآوردها | DW | 02.02.2021۴۵ درصد افراد بالای ۶۰ سال در اسرائیل واکسینه شدند. واکسیناسیون عمومی در این کشور کاهش رشد ویروس کرونا را نشان می‌دهد و انتقال این ویروس را دشوارتر کرده است. یک سوم از جمعیت اسرائیل تا کنون واکسینه شدند. چرا از تظاهرات و اعتراصات هر روزه در اسرائیل در مخالفت با فساد نتانیاهو و تبعیض از حد گذشته و آپارتاید یهود صهیونیست برگزار میشود یک تیتر کوچ در رسانه آزاد شما منتشر نمیشود. ای ریدم به اون رسانه آزادتون خاک بر سر دولت المان که هنوز یک ۱۰ درصد ملتون را واکسین نکرده. واقعا این دولت سر سپرده آلمان ملت المان را بدبخت و تو سری خور امریکا و اسراییل کرده است. پس چرا روزی ۹۰۰۰نفر بیمار جدید دارند؟

جمعه محموله دوم واکسن روسی به ایران ارسال می شودسفیر ایران در روسیه: *جمعه محموله دوم واکسن روسی به ایران ارسال می‌شود *بزودی تولید مشترک واکسن ضدکرونای ایران و روسیه در ایران آغاز خواهد شد *ما زودتر از زمان پیش‌بینی شده شاهد پیشرفت همکاری‌ها هستیم drjahanpur سلام جناب دکتر جهانپور وقت بخیر. با توجه به ۱-عدم یکسان بودن برنامه بخش های دانشگاه های مختلف ۲- پیک احتمالی پیش رو گمانه زنی های مختلفی درباره آزمون پیش کارورزی۹۹ مطرح شده ممنون میشیم پیشنهاد لغو آزمون و جایگزینی سوابق تحصیلی را(مانند اسفند۹۸) به معاونت آموزشی منتقل کنید. باتشکر drjahanpur تعويق آزمون ٨٥ هزار نفري وكالت تا حصول شرايط ايمن تعویق_ازمون_وکالت_99 نه_به_کشتار_آزمونهای_اسفند Rouhani_ir saeednamaki drjahanpur FarsNews_Agency drjahanpur چند دوز وارد ميشه؟

دومین محموله واکسن اسپوتنیک، فردا به ایران ارسال می‌شودمحموله دوم واکسن روسی کرونا (اسپوتنیک-وی)، شامل یکصد ‌هزار دُز، فردا از مسکو به تهران ارسال می‌شود خدا رو شکر تعویق_ازمون_وکالت_99 نه_به_کشتار_آزمونهای_اسفند Rouhani_ir saeednamaki drjahanpur FarsNews_Agency تا حصول شرايط ايمن تعويق آزمون هاي اسفند تعویق_ازمون_وکالت_99 نه_به_برگزاری_ازمون_ها_در_اسفند سلامت_داوطلبین_در_اولویت_است ما_بچه_های_کوشا_هستیم جلوگیری_از_پیک_چهارم_کرونا Rouhani_ir saeednamaki drjahanpur FarsNews_Agency

سفیر ایران در روسیه: محموله‌ بعدی واکسن روسی 30 بهمن ارسال می‌شود

واکسن اسپوتنیک، محصول روسیه دولت اسرائیل با انتشار عکس‌هایی از کارتن‌ها و جعبه‌های خنک‌کننده در مرز اورشلیم (بیت‌المقدس) و رام‌الله از ارسال اولین محموله واکسن کرونا به مناطق فلسطینی‌نشین خبر داد.واکسن روسی اسپوتنیک وی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد با هماهنگی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی مقرر شده است که اولین مرحله از واردات واکسن‌روسی کرونا روز پنج‌شنبه ۱۶ بهمن توسط شرکت هواپیمایی ماهان از روسیه بارگیری و وارد کشور شود.تزریق واکسن کرونا در اسرائیل ۱۹ دسامبر ۲۰۲۰ آغاز شد و تاکنون بیش از یک سوم از کل جمعیت این کشور واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.به گزارش ایسنا، کاظم جلالی خاطر نشان کرد: گفت و گوهای خوبی بین مقامهای وزارت بهداشت ایران و روسیه انجام گرفت که می تواند نقطه عطفی در روابط دو کشور در عرصه بهداشت و درمان باشد.

بر اساس این گزارش دو هزار دوز واکسن کرونای مدرنا تحویل فلسطینیان داده شده و سه هزار دوز دیگر نیز تحویل داده خواهد شد. این واکسن‌ها قرار است برای واکسینه کردن خدمه درمانی و کارکنان بیمارستان‌ها استفاده شوند. پیش از این کارشناسان متعددی نسبت به استفاده از واکسن روسی هشدار داده‌اند. مقامات فلسطینی هیچگاه رسما از اسرائيل تقاضای واکسن نکرده‌اند، با این وجود نهادهای حقوق بشری اسرائیل را به دلیل در دست داشتن قدرت در سرزمین‌های اشغالی موظف به انجام این امر دانسته و درباره رعایت حقوق بین‌الملل به دولت اسرائيل هشدار داده‌اند. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل، کشورش را"قهرمان پیکار با کرونا" خوانده است. اسرائيل در مقابل با اشاره به قرارداد اسلو، فلسطینیان را مسئول تهیه واکسن برای اراضی اشغالی می‌داند. در تولید واکسن‌های چند ملیتی معتبر که تاکنون مجوز نهادهای بین‌المللی را دریافت کرده‌اند، شرکت‌های آمریکایی و بریتانیایی سهیم هستند. در حالی که اسرائیل بالاترین آمار واکسیناسیون کرونا در جهان را دارد، این آمار برای فلسطینیان عملا صفر است. این را نقطه عطف می دانیم .

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید به گفته محمد شتایه، نخست‌وزیر مناطق فلسطینی برنامه واکسیناسیون از دو هفته دیگر آغاز می‌شود. رهبر جمهوری اسلامی ۱۹ دی ماه بدون ارائه دلایل کارشناسانه اعلام کرد که از نظر او واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی ناکارآمد هستند. قرار است در ماه مارس انتخابات پارلمانی در این کشور برگزار شود و واکسیناسیون عمومی یکی از موضوع‌های اصلی کارزارهای انتخاباتی است. بر اساس این برنامه ابتدا ۵۰ هزار دوز واکسن توزیع می‌شود. این در حالی است که در کرانه غربی رود اردن و نوار غزه شش میلیون فلسطینی زندگی می‌کنند. اتحادیه اروپا این واکسن را در دست بررسی دارد و اولین تحقیق جامع در باره آن هم به تازگی در نشریه علمی لانست منتشر شده که از تاثیرگداری 91 درصدی آن حکایت دارد. بعید است که واکسن بیون‌تک‌ فایزر بتواند به سرزمین‌های فلسطینی ارسال شود، چرا که ساختار لازم برای سرد نگه داشتن این واکسن‌ها در این مناطق وجود ندارد.  روزنامه"استاندارد"، چاپ اتریش در مورد داده‌های واکسیناسیون عمومی در اسرائیل به گفته‌های این مسئول شرکت بیمه اسرائیلی استناد کرده و می‌نویسد، پاسخ‌ بیمه‌شدگان این شرکت در ارتباط با تاثیر واکسن کرونا مثبت و رضایت‌بخش بوده است. به همین دلیل فلسطینی‌ها واکسن روسی اسپوتنیک را سفارش داده‌اند. ب:واکسن اسپوتنیک V توسط هیچ یک از منابع معتبر جهانی تایید نشده است و اثربخشی و بی‌خطری آن توسط مجامع جهانی و حتی شخصیت‌های علمی ستاد کرونا مورد تشکیک قرار گرفته است.

همچنین برنامه کوواکس سازمان جهانی بهداشت برای ارسال واکسن به کشورهای فقیر نیز شامل حال سرزمین‌های فلسطینی می‌شود. تماشای ویدیو .» درادامه نامه آمده است که برای"جامعه پزشکی و مردم ایران" ملاحظه‌کاری در این زمینه"غیرقابل قبول و نابخشودنی" است.  آنات اکار-زوهار علت پائین بودن سطح آلودگی کرونا را با واکسینه شدن اهالی در ارتباط می‌داند و می‌گوید"خطر ابتلا به کرونا بدون واکسیناسیون ۱۱ برابر بیشتر  است و ضریب اثربخشی واکسن ۹۲ درصد تخمین زده می‌شود.