ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است - BBC News فارسی

07/08/2020 06:16:00 ب.ظ

ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است

ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است

شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران پیامک‌هایی دریافت کرده‌اند که اطلاعات موثق درباره دخالت اشخاص یا دولت‌ها در انتخابات آمریکا تا ده میلیون دلار پاداش دارد. وزارت خارجه آمریكا این موضوع را تایید کرده و گفته است ارسال این پیامک‌ها بخشی از یک کارزار جهانی به زبان‌های مختلف است.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا سال ۲۰۱۸ در بیانیه مشترک ادعا کردند روسیه و چین و ایران ممکن است به دنبال تاثیرگذاری در انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۲۰۱۸ و انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۰ باشند.در آن زمان وزارت امور خارجه ایران اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرد و آن را نوعی "توهم ناشناخته" دانست.

اداره اطلاعات ملی آمریکا اخیرا با انتشار گزارشی، ایران را تهدیدی سایبری برای آمریکا خوانده است. ایران خود هدف حملات سایبری، به خصوص در حوزه هسته‌ای، بوده و آن‌ها را به اسرائیل و آمریکا نسبت می‌دهد.مناقشه بردخالت کشورهای خارجی در انتخابات آمریکانهادهای امنیتی آمریکا از سال ۲۰۱۶ که هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برای جایگزینی باراک اوباما با هم رقابت می‌کردند گزارش داده بودند که روسیه تلاش کرده بود تا بر نتایج انتخابات آن سال به نفع دونالد ترامپ اثر بگذارد؛ با انتشار اخبار جعلی در شبکه‌های اجتماعی چون فیسبوک و توییتر.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

انفجار بیروت احتمالا از بزرگترین انفجارهای غیر هسته ای در تاریخ استانفجار بیروت احتمالا از بزرگترین انفجارهای غیر هسته‌ای در تاریخ است یک کارشناس در حوزه مواد منفجره اعلام کرد، انفجار بیروت احتمالا یکی از بزرگترین انفجارهای غیر هسته‌ای در تاریخ است.

عضو شورای شهر تهران: فاجعه‌ای دهشتناک‌تر از بیروت در کمین تهران استعضو و رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران با هشدار نسبت به وقوع حادثه مشابهی مانند انفجار بیروت در تهران، گفت که انبار نفت محله شهران مانند یک‌ بمب هیدروژنی داخل شهر است. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان کرونا در استرالیا در حال افزایش استبا مرگ 11 بیمار مبتلا به کووید-19 در استرالیا شمار قربانیان این بیماری در این کشور به 266 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

سفیر آمریکا در سازمان ملل: ایران پشتیبان نخست تروریسم در جهان است | DW | 07.08.2020کلی کرفت سفیر آمریکا سازمان ملل ضمن هشدار به روسیه و چین درباره وتوی قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، جمهوری اسلامی را 'پشتیبان نخست تروریسم' در جهان خواند. آمریکا خواستار تمدید تحریم‌ تسلیحاتی ایران است.

افزایش تا ۸ درجه ای دما در بخش‌هایی از کشور/بارش باران در برخی نقاطمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش حدود ۵ تا ۸ درجه ای دما در بخش‌هایی از کشور و بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در برخی دیگر از نقاط کشور طی سه‌ روز آینده خبر داد.

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلاکرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.

•ولادیمیر پوتین اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرد سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا سال ۲۰۱۸ در بیانیه مشترک ادعا کردند روسیه و چین و ایران ممکن است به دنبال تاثیرگذاری در انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۲۰۱۸ و انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۰ باشند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات لبنان اعلام کردند، ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت از شش سال پیش بدون رعایت اصول ایمنی انبار شده بود.عضو و رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران با هشدار نسبت به وقوع حادثه مشابهی مانند انفجار بیروت در تهران، گفت که انبار نفت محله شهران مانند یک‌ بمب هیدروژنی داخل شهر است.با مرگ 11 بیمار مبتلا به کووید-19 در استرالیا شمار قربانیان این بیماری در این کشور به 266 نفر افزایش یافت.

در آن زمان وزارت امور خارجه ایران اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرد و آن را نوعی "توهم ناشناخته" دانست. اداره اطلاعات ملی آمریکا اخیرا با انتشار گزارشی، ایران را تهدیدی سایبری برای آمریکا خوانده است. نیترات آمونیوم یک ماده شیمیایی است که در صنعت کود کاربرد دارد و به عنوان مواد منفجره در معادن استفاده می شود و گروههای تروریستی از آن در ساخت نارنجک استفاده می کنند که اگر در معرض آلودگی قرار بگیرد یا با بنزین مخلوط شود یا بدون رعایت اصول ایمنی انبار شود ممکن است در اثر مجاورت با گرمای شدید به وقوع انفجاری مهیب منجر شود. ایران خود هدف حملات سایبری، به خصوص در حوزه هسته‌ای، بوده و آن‌ها را به اسرائیل و آمریکا نسبت می‌دهد.2020 عکس از ایرنا استانبول/خبرگزاری آناتولی مجید فراهانی، عضو و رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران با اشاره به وجود انبار نفت در داخل بافت مسکونی این شهر، نسبت به وقوع"فاجعه ای دهشتناک تر از بیروت در تهران" هشدار داد و گفت: فقط به عنوان یک‌ مثال انبار نفت محله شهران که یک‌ بمب هیدروژنی داخل شهر است. مناقشه بر دخالت کشورهای خارجی در انتخابات آمریکا نهادهای امنیتی آمریکا از سال ۲۰۱۶ که هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برای جایگزینی باراک اوباما با هم رقابت می‌کردند گزارش داده بودند که روسیه تلاش کرده بود تا بر نتایج انتخابات آن سال به نفع دونالد ترامپ اثر بگذارد؛ با انتشار اخبار جعلی در شبکه‌های اجتماعی چون فیسبوک و توییتر. استوارت واکر از دانشکده شیمی دانشگاه فلیندرز گفت: عکس های گرفته شده از انفجار نشان می دهد در ابتدا یک دود سفید و خاکستری بلند شد و سپس انفجاری رخ داد و دودی غلیظ به رنگ قرمز مایل به قهوه ای پرتاب کرد. این گزارش پس از انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ و پیروزی آقای ترامپ، به تحقیقات بازرس ویژه رابرت مولر منجر شد. تاکنون 11 هزار و 112 بیمار کرونایی نیز در استرالیا سلامت خود را بازیافته‌اند.

آقای مولر دو سال (۲۰۱۹-۲۰۱۷) به بررسی آن پرداخت و در گزارش ۴۵۰ صفحه‌ای خود که سال گذشته منتشر شد نتیجه گرفت که کرملین برای مداخله در انتخابات آمریکا سازمان‌یافته اقدام کرده بود ولی ارتباط عامدانه میان ستاد انتخاباتی آقای ترامپ و تلاش‌های روسیه پیدا نشد. وی ادامه داد، اگر مواد منفجره از نیترات آمونیوم ساخته شود نباید این دود قهوه ای رنگ پس از انفجار ظاهر می شد علت دیده شدن این رنگ نادرست بودن مقدار اکسیژن است. حتما در اقصی نقاط گمرک‌های رسمی و یا اسکله‌های غیر رسمی، در مناطق ویژه اقتصادی و یا بنادر ساحلی و غیرساحلی کشور انبارهای مشابه انبار مواد شیمیایی بیروت یافت می شود که از این پس باید به عنوان یک بمب ساعتی نگریسته شود؛ اما علاوه بر اماکن یاد شده انباشت مواد شیمیایی در بطن و مرکز شهرها و اماکن مسکونی خطر آفرین تر است". آقای ترامپ چنین گزارش‌هایی را خدعه دموکرات‌ها برای کمرنگ جلوه دادن پیروزی او در انتخابات ۲۰۱۶ می‌داند و بارها آن را "دسیسه چینی سیاسی" دشمنانش خوانده است. روسیه بارها این اتهام‌ها را رد کرده است. همچنین یکی از اساتید شیمی در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس گفت: این فکر که این حجم از مواد بدون نظارت شش سال رها شده بوده، باور کردنی نیست. مهمترین خبرها . فراهانی به وقوع چندین حادثه مرتبط با این انبار نفتی و تانکرهای سوخت آن اشاره کرده و تاکید کرده است: فقط کافی است یکی از تانکرها یا خودروی ‌حمل آن‌ هنگام سوخت گیری در کنار مخازن دچار حادثه شود، آنگاه با انفجار سریالی مخازن سوخت یکی پس از دیگری فاجعه ای بزرگ‌تر از بیروت به سر تهران می آید.