ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است - BBC News فارسی

ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است

07/08/2020 06:16:00 ب.ظ

ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است

شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران پیامک‌هایی دریافت کرده‌اند که اطلاعات موثق درباره دخالت اشخاص یا دولت‌ها در انتخابات آمریکا تا ده میلیون دلار پاداش دارد. وزارت خارجه آمریكا این موضوع را تایید کرده و گفته است ارسال این پیامک‌ها بخشی از یک کارزار جهانی به زبان‌های مختلف است.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا سال ۲۰۱۸ در بیانیه مشترک ادعا کردند روسیه و چین و ایران ممکن است به دنبال تاثیرگذاری در انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۲۰۱۸ و انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۰ باشند.در آن زمان وزارت امور خارجه ایران اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرد و آن را نوعی "توهم ناشناخته" دانست.

روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس

اداره اطلاعات ملی آمریکا اخیرا با انتشار گزارشی، ایران را تهدیدی سایبری برای آمریکا خوانده است. ایران خود هدف حملات سایبری، به خصوص در حوزه هسته‌ای، بوده و آن‌ها را به اسرائیل و آمریکا نسبت می‌دهد.مناقشه بردخالت کشورهای خارجی در انتخابات آمریکانهادهای امنیتی آمریکا از سال ۲۰۱۶ که هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برای جایگزینی باراک اوباما با هم رقابت می‌کردند گزارش داده بودند که روسیه تلاش کرده بود تا بر نتایج انتخابات آن سال به نفع دونالد ترامپ اثر بگذارد؛ با انتشار اخبار جعلی در شبکه‌های اجتماعی چون فیسبوک و توییتر.

این گزارش پس از انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ و پیروزی آقای ترامپ، به تحقیقات بازرس ویژه رابرت مولر منجر شد. آقای مولر دو سال (۲۰۱۹-۲۰۱۷) به بررسی آن پرداخت و در گزارش ۴۵۰ صفحه‌ای خود که سال گذشته منتشر شد نتیجه گرفت که کرملین برای مداخله در انتخابات آمریکا سازمان‌یافته اقدام کرده بود ولی ارتباط عامدانه میان ستاد انتخاباتی آقای ترامپ و تلاش‌های روسیه پیدا نشد. headtopics.com

آقای ترامپ چنین گزارش‌هایی را خدعه دموکرات‌ها برای کمرنگ جلوه دادن پیروزی او در انتخابات ۲۰۱۶ می‌داند و بارها آن را "دسیسه چینی سیاسی" دشمنانش خوانده است.روسیه بارها این اتهام‌ها را رد کرده است. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

انفجار بیروت احتمالا از بزرگترین انفجارهای غیر هسته ای در تاریخ استانفجار بیروت احتمالا از بزرگترین انفجارهای غیر هسته‌ای در تاریخ است یک کارشناس در حوزه مواد منفجره اعلام کرد، انفجار بیروت احتمالا یکی از بزرگترین انفجارهای غیر هسته‌ای در تاریخ است.

عضو شورای شهر تهران: فاجعه‌ای دهشتناک‌تر از بیروت در کمین تهران استعضو و رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران با هشدار نسبت به وقوع حادثه مشابهی مانند انفجار بیروت در تهران، گفت که انبار نفت محله شهران مانند یک‌ بمب هیدروژنی داخل شهر است. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان کرونا در استرالیا در حال افزایش استبا مرگ 11 بیمار مبتلا به کووید-19 در استرالیا شمار قربانیان این بیماری در این کشور به 266 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

سفیر آمریکا در سازمان ملل: ایران پشتیبان نخست تروریسم در جهان است | DW | 07.08.2020کلی کرفت سفیر آمریکا سازمان ملل ضمن هشدار به روسیه و چین درباره وتوی قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، جمهوری اسلامی را 'پشتیبان نخست تروریسم' در جهان خواند. آمریکا خواستار تمدید تحریم‌ تسلیحاتی ایران است.

افزایش تا ۸ درجه ای دما در بخش‌هایی از کشور/بارش باران در برخی نقاطمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش حدود ۵ تا ۸ درجه ای دما در بخش‌هایی از کشور و بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در برخی دیگر از نقاط کشور طی سه‌ روز آینده خبر داد.

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلاکرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.