ارز 'دارو' تک نرخی و قیمت‌گذاری‌ها به‌روز شود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چرایی کمبود دارو رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی: شرکتهای ما که از هند ماده اولیه وارد می‌کنند،بالای ۶ ماه است که نتوانستند تخصیص روپیه بگیرند و این به این معناست که ماده اولیه به کمبود می‌خورد و وقتی ماده اولیه تامین نشود،نتیجه می‌شود کمبود دارو

دکتر محمد عبده‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به چالش‌های صنعت داروسازی کشور و مطالبات در این حوزه از دولت آینده، گفت: انتظاری که از دولت آینده داریم، توسعه سیاست‌های سلامت‌محور و توسعه‌گرا در حوزه صنعت داروسازی است. به طوری که دسترسی مردم به دارو باید راحت‌تر شود، میزان پرداخت از جیب بیماران کمتر شود، پوشش بیمه‌ای داروها هم به لحاظ درصد پوشش و هم به لحاظ تنوع پوشش داروهای جدید باید افزایش یابد تا مردم پرداخت از جیب کمتری داشته باشند.وی افزود: در کنار این اقدامات ارز دارو، ماده اولیه و...

عبده‌زاده تاکید کرد: صنعت داروسازی کشور هم مانند سایر صنایع کشور است. بنابراین دولت جدید هم باید در زمینه ارز دارو اقدامی جدی انجام دهد و برای تک نرخی کردن ارز دارو همراه با دو الزام حفظ راهکار حمایت از بیماران و پیش‌بینی تامین نقدینگی صنعت اقدام کند. چالش کنترل کیفی سازمان غذا و دارو وی گفت: یکی دیگر از انتظاراتمان در حوزه چالش‌های رگولاتوری در سازمان غذا و دارو است. به طوری که شرح وظایف متعددی روی سر سازمان غذا و دارو ریخته‌ایم به گونه‌ای که کار اصلی این سازمان فراموش شده است.

قیمت‌گذاری دارو؛ وجه‌المصالحه کمیسیون‌های قیمت‌گذاری عبده‌زاده تاکید کرد: اگر بخواهیم از بیماران و مردم‌مان حمایت کنیم، هیچ راهی نداریم، مگر اینکه از صنعت دارو حمایت کنیم. اگر می‌خواهیم از صنعت دارو حمایت کنیم، راهی نداریم جز اینکه کاری کنیم که این صنعت سودآور شود. صنعتی که سودآور نباشد، نمی‌تواند تولید کند و ورشکست می‌شود. نتیجه این موضوع هم می‌شود واردات.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آقا تو‌ ناصر خسرو دارو هست! آب و برق و اتوبوس مجانی هم داریم! چرا به این رکوردها اشاره نمیکنید؟ نه_به_جمهوری‌_اسلامی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دلواپسان داخلی دنبال این هستند که از دستپخت خود برای رسیدن به قدرت بهره ببرند/ مردم با مراجعه به حافظه تاریخی خود گرفتار تفکری که تحریم‌ها را بر کشور حاکم کرد، نشوندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: همدستی دشمن خارجی و منفعت‌طلبان و دلواپسان داخلی منجر شد که کشور به این روز بیفتد. امیدواریم مردم با احیای خاطرات گذشته و حافظه تاریخی بدانند که ریشه تحریم‌ها از کدام دولت آغاز شد و مجدداً‌ گرفتار تفکری که این تحریم‌ها را بر کشور حاکم کرد، نشوند. تحریمها که سال 94 برداشته شد کجای کاری ؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قهرمانانی که به حفظ جان ستاره دانمارک کمک کردندقهرمانانی که به حفظ جان ستاره دانمارک کمک کردند واقعه اصلی در دقایق پایانی نیمه اول این مسابقه رخ داد. جایی که کریستین اریکسن ستاره فوتبال دانمارک به یکباره نقش بر زمین شد و پزشکان و عوامل امدادی تلاش زیادی برای زنده نگه داشتن این بازیکن انجام دادند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

رئیسی: نباید اجازه داد اصلاً فسادی شکل بگیرد که لازم باشد با آن مبارزه کنیم- اخبار حقوقی و قضایی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimرئیسی: نباید اجازه داد اصلاً فسادی شکل بگیرد امروز مبارزه_با_فساد حتی در مباحث انتخاباتی به عنوان گفتمان غالب در کشور تبدیل شده است اگر کسی مرتکب جرمی شده مجازات شود؛ اما نباید شخصیتش شکسته شود کاش آنروزی که دختران نوجوان و جوان را بعد از وقایع 88 قبل از دادگاه و صدور حکم و حتی قبل از اتمام مراحل بدوی پرونده، در تلویزیون حاضر کردید و از اینها درباره حضور در میهمانی های سفارت، شرب خمر و روابط جنسی آزاد (فاحشگی) اعتراف گرفتید، آیا به چیزی جز شکستن شخصیت اینها می اندیشید؟ چرا میترسن که شخصیتش خورد بشه مگه کسی که فساد میکنه شخصیت داره؟ سلام بر ملت شريف و بزرگوار ایران این ۳ مناظره از مناظرهاى آمريكا و اوروپا بسيار شفافتر و مُدرنتر بود نظر بنده ابراهیم رئيسى PRESIDENT و حسين قاضي زاده VICE PRESIDENT با تركيب اين ٢ بزرگوار در رأس دولت جديد ميتوان نتيجه هاى بسيار مثبتى‌ گرفت و ملت ایران را خوشحال گذاشت
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

محموله چند میلیونی واکسن در راه استرئیس سازمان غذا و دارو گفت: در طول این هفته اولین‌ محموله چند میلیونی تولید داخل را خواهیم داشت و همه تاییدیه‌ها و مدارک، با نظارت مستقیم وزیر بهداشت صادر می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مهرعلیزاده: باید کار مردم را به خودشان واگذار کنیمیکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تعدد دستگاه‌های دخیل در بازار و چند نرخی بودن ارز را از عوامل دخیل در گرانی قیمت‌ها در بازار عنوان کرد و گفت: راه حل این است که بجای این همه ستاد، یک واحد مستقل در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چگونه نسل طلایی فوتبال اسپانیا جهان را فتح کرد؟ - BBC News فارسییک شب خجالت‌آور در اکتبر ۲۰۰۶ اسپانیا را قانع کرد که یک جای کار می‌لنگد و اوضاع باید عوض شود؛ تصمیمی که نه تنها فوتبال اسپانیا که فوتبال دنیا را تغییر داد.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »