ارزیابی سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان از بحران اوکراین | DW | 28.01.2022

08/11/1400 10:38:00 ب.ظ

رئیس سرویس اطلاعات برون مرزی آلمان می‌گوید هنوز روشن نیست که آیا روسیه به اوکراین حمله کند یا نه، اما روسیه می‌تواند تهدیدهای خود را به روش‌های مختلف پیاده کند. نباید به پوتین امکان پیش‌بینی قدم‌های بعدی خود را داد.

رئیس سرویس اطلاعات برون مرزی آلمان می‌گوید هنوز روشن نیست که آیا روسیه به اوکراین حمله کند یا نه، اما روسیه می‌تواند تهدیدهای خود را به روش‌های مختلف پیاده کند. نباید به پوتین امکان پیش‌بینی قدم‌های بعدی خود را داد. عملی کردن تهدیدها با تاکتیک‌های مختلف رئیس سرویس اطلاعات برون مرزی آلمان در پاسخ به این سوال که در...

عملی کردن تهدیدها با تاکتیک‌های مختلف رئیس سرویس اطلاعات برون مرزی آلمان در پاسخ به این سوال که در صورت تهاجم روسیه چه تحریم‌هایی باید علیه این کشور وضع شود، به این اکتفا کرد که بگوید او از همه رویکردهای دولت آلمان حمایت می‌کند، اما مهم این است که «نباید به پوتین امکان پیش‌بینی قدم‌های بعدی را داد». برونو کال گفت: «این یک مزیت است و پوتین هم همین کار را می‌کند.»

برونو کال گفت که رئیس جمهوری روسیه تحت تاثیر الگوی فکری کلاسیک گذشته در رابطه با"قدرت" و پذیرفته شدن به عنوان"یک قدرت جهانی" از سوی ایالات متحده آمریکا است. به گفته رئيس سازمان اطلاعات برون مرزی آلمان «از سوی دیگر، لازمه توسعه اقتصادی آرامش است که این به نوبه خود ساختار پوتین را به خطر می‌اندازد. ساختاری که بیشتر به حفظ تنش علاقه‌مند است، زیرا او را تثبیت می‌کند.»

او معتقد نیست که اتحاد پایداری بین روسیه و چین می‌تواند به وجود آید و می‌گوید: «در خیلی موارد این تنها یک نمایش است. منافع دو کشور بسیار با یکدیگر متفاوت‌اند. در دراز مدت، خرس روسی در آغوش اژدهای چینی احساس خوشبختی نمی‌کند.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تحولات ایران و جهان؛ وکیل دونالد ترامپ: به موکلم در جلسه دادگاه دستبند زده نخواهد شد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران و جهان در روز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۳ را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه به رد خواسته‌های امنیتی خود از سوی آمریکا و ناتو واکنش نشان داددمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، گفت مسکو برای بررسی پاسخ به رد مطالبات خود و «غیرقابل قبول» خواندن آن از سوی آمریکا و ناتو به زمان نیاز دارد و در نتیجه‌گیری عجله نخواهد کرد.

لاوروف: پاسخ آمریکا به روسیه در خصوص موضوعات امنیتی مطلوب نیستلاوروف: پاسخ آمریکا به روسیه در خصوص موضوعات امنیتی مطلوب نیست

پاسخ کتبی آمریکا و ناتو به روسیه در ارتباط با بحران اوکراین | DW | 26.01.2022جان سالیوان، سفیر آمریکا در مسکو، پاسخ کتبی این کشور درباره بحران اوکراین را رسما به وزارت امور خارجه روسیه تحویل داد. از سوی دیگر، ناتو نیز در اقدامی مشابه نامه‌ کتبی خود را به مقامات دولت روسیه تحویل داده است.

ایالات متحده به درخواست‌های امنیتی روسیه پاسخ مکتوب دادایالات متحده روز چهارشنبه ۶ بهمن به درخواست‌های امنیتی روسیه پاسخی کتبی داد در شرایطی که روسیه رزمایش نظامی تازه‌ای را در مجاورت مرز اوکراین آغاز کرده است. چرا هر از گاهی در اوکراین جنگ میشه؟؟😳😳🖐

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

مهدی طارمی سرانجام به ایران رسید، اما بعید است بازی کند