ارزش پول سوریه به کمترین سطح تاریخ خود رسید

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ارزش پول سوریه به کمترین سطح تاریخ خود رسید ارزش پوند سوریه در آخرین دور از معاملات ارزی بازار آزاد دمشق با کاهشی محسوس مواجه شد و هر دلار به ازای ۶۵۲ پوند معامله شد که در طول تاریخ این کشور بی‌سابقه است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ارزش پوند سوریه در آخرین دور از معاملات ارزی بازار آزاد دمشق با کاهشی محسوس مواجه شد و هر دلار به ازای ۶۵۲ پوند معامله شد که در طول تاریخ این کشور بی‌سابقه است. از زمان آغاز ناآرامی های سوریه در مارس ۲۰۱۱ تاکنون، ارزش دلار در برابر پوند سوریه حدودا ۱۴ برابر بیشتر شده است.

به گفته معامله‌گران ارزی سوری، آسیب گسترده به صنایع و زیرساخت های سوری در خلال جنگ داخلی سوریه و کاهش ذخایر ارزی، توانایی بانک مرکزی این کشور برای مداخله و مدیریت موثر تقاضا در بازار ارز را کاهش داده است. خلیل توما، یک تاجر سوری گفت: تقاضای خیلی نیرومندی برای دلار در بازار وجود دارد و چون تقاضا برای دلار از عرضه آن بیشتر است شاهد افزایش قیمت دلار هستیم.

پوند آخرین بار دو سال پیش دچار ریزش شدید شده بود اما از آن زمان به بعد دچار یک ثبات نسبی شده بود. آمریکا اخیرا تحریم های جدیدی را علیه سوریه اعلام و بازرگانان نزدیک به دولت را تحت هدف قرار داده است. به گفته برخی از فعالان تجاری سوریه، جنگ داخلی باعث شده است تا بسیاری از خانواده های ثروتمند این کشور از سوریه مهاجرت کنند و ثروت خود را از این کشور خارج کنند.

یکی دیگر از عوامل تضعیف ارزش پوند سوریه، کاهش ذخایر ارزی بانک مرکزی و در نتیجه آن، محدود شدن توانایی این بانک برای مداخله موثر در بازار بوده است. یک بانکدار اهل دمشق که خواست نامش فاش نشود گفت: بانک مرکزی کاری انجام نمی دهدو این برای مردم دردآور است چرا که احساس می‌کنند کسی به دادشان نمی رسد. بانک مرکزی در حال حاضر بیشتر توجه خود را معطوف به بازار رسمی ارز کرده است که در آن نرخ برابری دلار معادل ۴۳۸ پوند است. در حال حاضر ۴۰ گروه کالایی ضروری می‌توانند برای تامین ارز مورد نیاز خود از ارز رسمی استفاده کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت خارجه آمریکا: پیشنهاد پول برایان هوک به ناخدای نفتکش ایرانی صحت داردوزارت خارجه آمریکا در پاسخ به بی‌بی‌سی فارسی تایید کرده است که گزارش نشریه فایننشیال تایمز مبنی بر ایمیل برایان هوک، مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا به کاپیتان نفتکش 'آدریان دریای یک' صحیح است. در این ایمیل به ناخدا پیشنهاد شده بود در ازای 'چندین میلیون دلار' این نفتکش را به کشوری ببرد که آمریکا بتواند آن را توقیف کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سیر صعودی ارزش سهام در اکثر بازارهای بورس آسیا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حضور همتی و رحمانی در استانداری کرمان جهت حمایت از صادرات پسته/ ارزش افزوده ترکیه از محل بسته‌بندی پسته ایرانی از صادرات ما بیشتر استیک عضو مجمع نمایندگان استان کرمان از سفر تعدادی از اعضای کابینه به استان کرمان جهت حل مشکلات صادرات پسته و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های ارزی و ریالی در این استان خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ظریف: آمریکا اقدامی مشابه با تحریم من را انجام داد / نفت ایران را بیاور و پول بگیر یا تحریم شو!ظریف: «آمریکا که در دزدی دریایی موفق نشده به باج‌گیری روی آورده. آمریکا گفته که یا نفت ایران را برای ما بیاور در ازای آن چندین میلیون دلار دریافت کن یا در لیست تحریم‌های ما قرار بگیر. این دقیقا شبیه ماجرای چند هفته پیش دعوت شدن من به دفتر بیضی است»
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سیر صعودی بورس استانبولشاخص «بیست-100» بورس استانبول معاملات امروز خود را با افزایش ارزش در سطح 100.618.07 واحد آغاز کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کردآمریکا شبکه‌ای از اشخاص، کشتی‌ها و شرکت‌های تحت کنترل سپاه پاسداران را به اتهام ارسال نفت به سوریه در لیست تحریم‌های خود قرار داده است رستم قاسمی وزیر سابق نفت ایران نیز در لیست جدید تحریم‌های آمریکا قرار دارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »