اردوغان: پروژه گالاتاپورت از آوریل به فعالیت‌های خود آغاز خواهد کرد

08/12/1399 08:27 ب.ظ

اردوغان: یکی از مهمترین شاخص‌های پیشرفت ترکیه حضور 52 میلیون نفر گردشگر خارجی در کشورمان است

رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد که پروژه گالاتاپورت استانبول از آوریل امسال به فعالیت‌های خود آغاز خواهد کرد.رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم بهره‌برداری از موزه سینمای استانبول اطلس 1948 گفت: انشاء‌الله پروژه گالاتاپورت استانبول از آوریل امسال به فعالیت‌های خود آغاز خواهد کرد.

وی اظهار داشت: گالاتاپورت یک پروژه جهانی است که ظرفیت میزبانی از 25 میلیون بازدیدکننده، 7 میلیون گردشگر و 1.5 میلیون مسافر کشتی دارد. علی‌رغم شرایط همه‌گیری کرونا تنها امسال 200 کشتی کروز با 350 هزار مسافر برای لنگر انداختن در گالاتاپورت رزرو کرده‌اند.

اردوغان تصریح کرد: یکی از مهمترین شاخص‌های پیشرفت ترکیه حضور 52 میلیون نفر گردشگر خارجی در کشورمان است. بسیاری از گردشگران خارجی‌ پس از لغو یا کاهش محدودیت در کشورهای‌شان، برای سفر به ترکیه هتل و بلیت رزرو می‌کنند. headtopics.com

وی همچنین گفت: تعداد اماکن هنری را از 858 به 4139 و برنامه‌های هنری را نیز از 34 هزار به 110 هزار رساندیم. انشاءالله در دوره پیش‌رو نیز فعالیت‌های فرهنگی را در اولویت‌های مان قرار گرفته و به‌زودی اقدامات لازم برای تحکیم زیرساخت‌های مالی را انجام خواهیم داد.

بزودی توریسمتان را نابود میکنیم کسی که در اتاق شیشه ای نشسته به دیگران سنگ پرانی نمی کند.

ادامه مطلب:
aa_persian »