اردوغان: تصمیم گرفتیم نشست چهارجانبه را حداقل سالی یک بار برگزار کنیم

05/12/2019 03:25:00 ب.ظ

- خبرگزاری آناتولی

اردوغان رئیس جمهور ترکیه

اردوغان: تصمیم گرفتیم نشست چهارجانبه را حداقل سالی یک بار برگزار کنیم

- خبرگزاری آناتولی

آنکارا/ خبرزگزاری آناتولیرجب طیب اردوغان رئیس جمهور اعلام کرد: تصمیم گرفتیم نشست چهارجانبه را حداقل سالی یک بار برگزار کنیم. دومین نشست ماه فوریه در استانبول برگزار خواهد شد. در این رابطه به توافق رسیدیم.  وی همچنین افزود:- (طرح دفاعی ناتو برای کشورهای بالتیک) از ما درخواست حمایت کردند، ما نیز آن را قبول کردیم، اما در مبارزه با تروریسم شما نیز نباید ما را تنها بگذارید.

- تاکنون برخی اعضای فتو تحویل داده شدند. با برخی دولت ها همچنان در این زمینه مذاکراتی داریم.-  تا هنگامی که دولت مشروع در لیبی قدرتمندانه در راس کشور باشد توافق ما با آنها در خصوص مدیترانه پا برجا خواهد ماند.-  همانطوری که ما به تهدیدات امنیتی علیه اتحاد اهمیت می دهیم ، متحدان ما در ناتو نیز باید نگرانی های امنیتی ما را جدی بگیرند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

پادشاه عربستان امیر قطر را به نشست شورای خلیج فارس دعوت کردملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، امیر قطر را به نشست شورای همکاری خلیج فارس که قرار است در ماه دسامبر در ریاض برگزار شود دعوت کرد.

ترامپ در کنفرانس پایانی نشست ناتو شرکت نکردرئیس‌جمهوری آمریکا حضور در نشست خبری پایانی ناتو که امروز (چهارشنبه) برگزار شد، را لغو کرد این عدم حضور در کنفرانس خبری پایانی ناتو در حالی صورت گرفته است که دومین مرحله از تحقیقات استیضاح کنگره قرار است از ساعت ۱۵ به وقت گرینویچ در واشنگتن برگزار شود

جانسون: نشست چهارجانبه ترکیه، آلمان، فرانسه و انگلیس ادامه می‌یابد

انگلیس: در نشست چهارجانبه سوریه در خصوص تداوم مبارزه با همه اشکال تروریسم توافق شددفتر نهاد نخست وزیری انگلیس درباره نشست چهارجانبه سوریه در لندن اعلام کرد که تلاشها برای ایجاد شرایط لازم برای بازگشت امن و داوطلبانه پناهندگان و مبارزه با همه اشکال تروریسم باید ادامه یابد. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان: نشست مثبتی انجام دادیمنشست چهارجانبه سوریه در لندن پایان یافت اردوغان: (نشست چهارجانبه سوریه) نشست مثبتی انجام دادیم.

مرکل: دیدار مثبت و مفیدی انجام دادیممرکل: (نشست چهارجانبه سوریه) دیدار مثبت و مفیدی انجام دادیم

05.به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، بدون اشاره به اینکه دوحه این دعوت را قبول کرده است یا خیر، منتشر کرد که پادشاه عربستان سعودی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی را برای شرکت در نشست ماه دسامبر شورای خلیج فارس دعوت کرده است.به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت که چندین بار در جریان سفر دو روزه به انگلیس برای حضور در نشست ناتو از رسانه‌ها اوضاع را شنیده است.بوریس جانسون اعلام کرد نشست چهارجانبه سران کشورهای ترکیه، آلمان، فرانسه و انگلستان درباره شمال سوریه ادامه خواهد یافت.

12.2019 آنکارا/ خبرزگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور اعلام کرد: تصمیم گرفتیم نشست چهارجانبه را حداقل سالی یک بار برگزار کنیم. انتهای پیام. دومین نشست ماه فوریه در استانبول برگزار خواهد شد. برای همه سفر امنی را آرزو می‌کنم. در این رابطه به توافق رسیدیم.   وی همچنین افزود: - (طرح دفاعی ناتو برای کشورهای بالتیک) از ما درخواست حمایت کردند، ما نیز آن را قبول کردیم، اما در مبارزه با تروریسم شما نیز نباید ما را تنها بگذارید. وی با اشاره به اینکه در این دیدار چهارجانبه، اوضاع پیچیده شمال سوریه بررسی شده است، همچنین تصریح کرد: قبول داریم که ترکیه بابت میزبانی از 4 میلیون پناهجو با فشار و مشکلاتی عدیده مواجه است.

- تاکنون برخی اعضای فتو تحویل داده شدند. با برخی دولت ها همچنان در این زمینه مذاکراتی داریم. -  تا هنگامی که دولت مشروع در لیبی قدرتمندانه در راس کشور باشد توافق ما با آنها در خصوص مدیترانه پا برجا خواهد ماند. -  همانطوری که ما به تهدیدات امنیتی علیه اتحاد اهمیت می دهیم ، متحدان ما در ناتو نیز باید نگرانی های امنیتی ما را جدی بگیرند. - تمام اعضای ناتو براساس بحث های که در نشست این سازمان در لندن صورت گرفت٬ مخالف تروریسم هستند اما متاسفانه در مبارزه با این پدیده هیچ اقدام عملی انجام نمی دهند. خواهان رفع سوءتفاهم میان کشورهای عضو پیمان ناتو هستیم».

- تصمیم گرفتیم حداقل سالانه یکبار نشست چهارجانبه با موضوع سوریه برگزار کنیم. دومین نشست چهارجانبه را نیز در فوریه سال آینده در استانبول برگزار خواهیم کرد. - به تلاش‌های خود برای دستیابی ارتش کشورمان به موقعیتی بهتر از موقعیت کنونی، چه از لحاظ فناوری پیشرفته و چه از نظر قدرت، ادامه خواهیم داد. .