اردوغان از کشف 'بزرگ‌ترین میدان گازی' در دریای سیاه خبر داد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اردوغان از کشف 'بزرگ‌ترین میدان گازی' در دریای سیاه خبر داد

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه از کشف یک میدان گازی با حجم ۳۲۰ میلیارد متر مکعب خبر داده و آن را "بزرگ‌ترین میدان گازی" ترکیه در دریای سیاه خوانده است.

آقای اردوغان گفته که با کشف این میدان گازی و استفاده از آن تا سال ۲۰۲۳ ترکیه به صادرکننده گاز تبدیل خواهد شد.رئیس‌جمهور ترکیه در یک نشست خبری که از قبل اعلام شده بود حاوی یک "خبر خوب" است، گفت کشتی فتح متعلق به ترکیه در عملیات حفاری که از حدود یک ماه پیش در بیستم ژوئیه آغاز شده، به یک میدان گازی وسیع دست یافته است.

ترکیه که در بخش انرژی به واردات وابسته است، امیدوار است با کشف این میدان گازی تا چند سال دیگر در بخش انرژی گازی خودکفا شود. برات البیرق، وزیر انرژی ترکیه ابراز امیدواری کرده که این میدان گازی کسری بودجه این کشور را جبران کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان ملل از مرگ ده‌ها مهاجر در آب‌های لیبی خبر داد - BBC News فارسیآژانس پناهندگان سازمان ملل متحد می گوید حداقل ۴۵ مهاجر از جمله پنج کودک در مرگبارترین حادثه سال جاری در آب های لیبی غرق شده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فوت ۱۱۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۱۱۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

محدودیتهای کرونایی هفته آینده در تهران تمدید می شودفرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از استمرار اعمال محدودیتهای کرونایی در تهران در هفته آتی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آزادی سه اسیر ایرانی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)آزادی سه اسیر ایرانی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) وزارت اطلاعات از آزادی سه تن از هموطنان بلوچ که از سال ۹۴ به دست دزدان دریایی در سومالی اسیر بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وعده بایدن به آمریکایی‌ها: به ظلمت دوره ریاست جمهوری فعلی پایان می‌دهمنامزد حزب دموکرات ضمن انتقاد از سیاست خارجی دونالد ترامپ وعده داد که آمریکا در صورت پیروزی او در انتخابات در برابر متحدان از خود «همبستگی» نشان خواهد داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا و گردشگری؛ کشتی‌های تفریحی به جاذبه توریستی تبدیل شدند - BBC News فارسیکشتی‌های تفریحی معمولاً در حال گذر از دریای مدیترانه و کارائیب دیده می‌شوند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »