اردوغان : در سوریه حمایت نشویم راه ورود پناهجویان به اروپا باز می شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هشدار اردوغان : از طرح ما در شمال سوریه حمایت نشود، راه ورود پناهجویان را به اروپا باز می‌کنیم جزئیات بیشتر🔽

رجب طیب اردوغان روز پنجشنبه طی نطقی در آنکارا تصریح کرد: «ما می گوییم که بایست منطقه ای امن را تشکیل دهیم تا به عنوان کشور ترکیه بتوانیم آنجا به جای شهرک های چادری، شهرهای واقعی بسازیم و آنها را تحت پوشش منطقه امن قرار دهیم.»

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه ضمن درخواست حمایت بین المللی برای به اجرا درآمدن این طرح گفت: «با حمایت لجستیکی ما خواهیم توانست تا عمق سی کیلومتری شمال سوریه اقدام به خانه سازی کنیم. بدین ترتیب شرایط لازم برای یک زندگی مناسب و منطبق با معیارهای انسانی برای ساکنان فراهم خواهد شد.» آقای اردوغان سپس با تندتر کردن لحن تاکید کرد که «یا این امکان فراهم می شود و یا ما درها را باز خواهیم کرد.» رئیس دستگاه اجرایی ترکیه در این خصوص تصریح کرد: «یا از ما حمایت می کنید و یا عذرخواهی؛ در هر صورت ما این بار را به تنهایی به دوش نخواهیم کشید. ما هنوز نتوانسته ایم از جامعه بین المللی و به خصوص از اتحادیه اروپا کمک دریافت کنیم.»

ترکیه مارس ۲۰۱۶ در چارچوب توافقی با اتحادیه اروپا پذیرفت تا در ازای دریافت میلیاردها یورو کمک از اتحادیه اروپا برای سر و سامان دادن به وضعیت پناهجویان از عزیمت آنها به قاره سبز جلوگیری کند. این در حالیست که بر اساس گزارش های منتشر شده شمار مهاجرانی که طی ماه گذشته میلادی وارد یونان، کشورهمسایه ترکیه شده اند نسبت به ماه های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. بر این اساس بیش از دوازده قایق حامل مهاجران که ششصد نفر را حمل می کردند حدود یک هفته پیش وارد سواحل یونان شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار نماینده سازمان ملل در امور سوریه با ظریف در تهراننماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه با وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازنداردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض به کشته شدن چهار برادر در عملیات نیروهای امنیتی در ننگرهارمنابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند که در نتیجه عملیات نیروهای قطعه ۲ در حوزه چهارم امنیتی شهر جلال آباد مرکز این ولایت ۴ نفر از اعضای یک خانواده کشته شده‌اند. قطعه ۰۲ امنیتی اما گفته در این عملیات ۵ تن از افراد گروه داعش کشته شده‌اند. این رویداد واکنش گسترده مردم شهر جلال ‌آباد را در پی داشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حمله به سرباز خارجی‌تبار در برلین به دلایل نژادپرستانه | DW | 03.09.2019در محله نوی‌کلن برلین، پایتخت آلمان، دو مرد ناشناس به یک سرباز ارتش آلمان که یونیفورم بر تن داشت حمله کردند. آنچه مهاجمان موقع حمله گفته‌اند، می‌تواند انگیزه آنها را برملا کند. وزیر دفاع آلمان عمل مهاجمان را محکوم کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رایزنی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با ظریف«گیر او پترسون» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز با وزیر امور خارجه کشورمان در تهران دیدار و در خصوص آخرین تحولات سوریه و زمینه های همکاری در این زمینه گفت و گو و رایزنی کرد .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انفجار بمب در شهرستان اعزاز سوریهبر اثر انفجار بمب در مرکز شهرستان اعزاز در استان حلب سوریه یک غیرنظامی کشته و 11 نفر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »