اردوغان : در سوریه حمایت نشویم راه ورود پناهجویان به اروپا باز می شود

05/09/2019 02:47:00 ب.ظ

هشدار اردوغان : از طرح ما در شمال سوریه حمایت نشود، راه ورود پناهجویان را به اروپا باز می‌کنیم جزئیات بیشتر🔽

اخبار, ترکیه

هشدار اردوغان : از طرح ما در شمال سوریه حمایت نشود، راه ورود پناهجویان را به اروپا باز می‌کنیم جزئیات بیشتر🔽

آنکارا با چراغ سبز و همکاری ایالات متحده در تدارک ایجاد «منطقه ای امن» در شمال سوریه است و به گفته آقای اردوغان بنا دارد شمار زیادی از رانده شدگان سوری را به این مناطق بازگرداند.

رجب طیب اردوغان روز پنجشنبه طی نطقی در آنکارا تصریح کرد: «ما می گوییم که بایست منطقه ای امن را تشکیل دهیم تا به عنوان کشور ترکیه بتوانیم آنجا (شمال سوریه) به جای شهرک های چادری، شهرهای واقعی بسازیم و آنها را تحت پوشش منطقه امن قرار دهیم.»رئیس جمهوری ترکیه در ادامه ضمن درخواست حمایت بین المللی برای به اجرا درآمدن این طرح گفت: «با حمایت لجستیکی ما خواهیم توانست تا عمق سی کیلومتری شمال سوریه اقدام به خانه سازی کنیم. بدین ترتیب شرایط لازم برای یک زندگی مناسب و منطبق با معیارهای انسانی برای ساکنان فراهم خواهد شد.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دیدار نماینده سازمان ملل در امور سوریه با ظریف در تهراننماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه با وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازنداردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازند

اعتراض به کشته شدن چهار برادر در عملیات نیروهای امنیتی در ننگرهارمنابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند که در نتیجه عملیات نیروهای قطعه ۲ در حوزه چهارم امنیتی شهر جلال آباد مرکز این ولایت ۴ نفر از اعضای یک خانواده کشته شده‌اند. قطعه ۰۲ امنیتی اما گفته در این عملیات ۵ تن از افراد گروه داعش کشته شده‌اند. این رویداد واکنش گسترده مردم شهر جلال ‌آباد را در پی داشته است.

حمله به سرباز خارجی‌تبار در برلین به دلایل نژادپرستانه | DW | 03.09.2019در محله نوی‌کلن برلین، پایتخت آلمان، دو مرد ناشناس به یک سرباز ارتش آلمان که یونیفورم بر تن داشت حمله کردند. آنچه مهاجمان موقع حمله گفته‌اند، می‌تواند انگیزه آنها را برملا کند. وزیر دفاع آلمان عمل مهاجمان را محکوم کرد.

رایزنی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با ظریف«گیر او پترسون» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز با وزیر امور خارجه کشورمان در تهران دیدار و در خصوص آخرین تحولات سوریه و زمینه های همکاری در این زمینه گفت و گو و رایزنی کرد .

انفجار بمب در شهرستان اعزاز سوریهبر اثر انفجار بمب در مرکز شهرستان اعزاز در استان حلب سوریه یک غیرنظامی کشته و 11 نفر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان: نیروهای نظامی ترکیه به زودی وارد شمال سوریه می‌شوند رجب طیب اردوغان روز پنجشنبه طی نطقی در آنکارا تصریح کرد: «ما می گوییم که بایست منطقه ای امن را تشکیل دهیم تا به عنوان کشور ترکیه بتوانیم آنجا (شمال سوریه) به جای شهرک های چادری، شهرهای واقعی بسازیم و آنها را تحت پوشش منطقه امن قرار دهیم.نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه با وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد.04.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید منابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند که در نتیجه عملیات نیروهای"قطعه ۰۲" در حوزه چهارم امنیتی شهر جلال آباد مرکز این ولایت ۴ نفر از اعضای یک خانواده کشته شده‌اند.

» رئیس جمهوری ترکیه در ادامه ضمن درخواست حمایت بین المللی برای به اجرا درآمدن این طرح گفت: «با حمایت لجستیکی ما خواهیم توانست تا عمق سی کیلومتری شمال سوریه اقدام به خانه سازی کنیم. بدین ترتیب شرایط لازم برای یک زندگی مناسب و منطبق با معیارهای انسانی برای ساکنان فراهم خواهد شد.09.» آقای اردوغان سپس با تندتر کردن لحن تاکید کرد که «یا این امکان فراهم می شود و یا ما درها را باز خواهیم کرد. اردوغان: برخی (کشورها) دارای موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک های هسته‌ای هستند، اما برای ما نمی خواهند این پذیرفتنی نیست.» رئیس دستگاه اجرایی ترکیه در این خصوص تصریح کرد: «یا از ما حمایت می کنید و یا عذرخواهی؛ در هر صورت ما این بار را به تنهایی به دوش نخواهیم کشید. به گزارش"پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه ایران"، در این دیدار دو طرف با مرور بر تحولات سیاسی سوریه و تلاش های سازمان ملل و کشورهای ضامن روند آستانه، در خصوص تشکیل و شروع به کار «کمیته قانون اساسی سوریه» بحث و تبادل نظر کردند. ما هنوز نتوانسته ایم از جامعه بین المللی و به خصوص از اتحادیه اروپا کمک دریافت کنیم. ده‌ها نفر در اعتراض به این رویداد، اجساد قربانیان را در مقابل اداره ولایت ننگرهار انتقال داده و خواهان دستگیری عاملین این رویداد شده‌اند.

» ترکیه مارس ۲۰۱۶ در چارچوب توافقی با اتحادیه اروپا پذیرفت تا در ازای دریافت میلیاردها یورو کمک از اتحادیه اروپا برای سر و سامان دادن به وضعیت پناهجویان از عزیمت آنها به قاره سبز جلوگیری کند. او همچنین ضمن تاکید بر عزم ایران برای حل و فصل بحران سوریه از طریق سیاسی، از هرگونه تعامل مثبت دمشق و سازمان ملل حمایت کرده و اظهار داشت تهران همواره مشوق تماس های طرفین بوده است. این در حالیست که بر اساس گزارش های منتشر شده شمار مهاجرانی که طی ماه گذشته میلادی وارد یونان، کشورهمسایه ترکیه شده اند نسبت به ماه های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. بر این اساس بیش از دوازده قایق حامل مهاجران که ششصد نفر را حمل می کردند حدود یک هفته پیش وارد سواحل یونان شدند.. هم‌رسانی این مطلب: .