اردن و اسرائيل توافقنامه تبادل انرژی خورشیدی و آب شیرین امضا کردند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اردن و اسرائيل توافقنامه تبادل انرژی خورشیدی و آب شیرین امضا کردند جزئیات بیشتر🔽

اردن و اسرائيل روز دوشنبه قراردادی را امضا کردند که بر اساس آن، این کشور عربی انرژی خورشیدی را برای همسایه خود تامین می‌کند و اسرائيل هم در مقابل آب شیرین برای اردن می‌فرستد.

جان کری در بیانیه‌ای به این مناسبت منتشر کرده از امضای این توافقنامه استقبال کرد و نوشت: «خاورمیانه در خط مقدم بحران آب و هوایی است. تنها با همکاری میان کشورهای مختلف منطقه است که خاورمیانه می‌تواند این مسئله را مدیریت کند.» کارین الحارار وزیر انرژی اسرائيل امضای این توافقنامه با اردن را مهمترین اتفاق میان دو کشور از زمان امضای پیمان صلح در سال ۱۹۹۴ دانست. او در ادامه افزود: «مزیت این توافق تنها محدود به انرژی‌های سبز یا بهبود وضعیت آب نیست بلکه باعث تقویت روابط با همسایه‌ای می‌شود که دارای طولانی‌ترین مرز با اسرائيل است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سیاست وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی استرئیس سازمان غذا و دارو گفت: سیاست دولت و وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی مخصوصا بیماران خاص و صعب العلاج و مزمن است. رئیس سازمان غذا دارو قلابی در ایران : سوال دارم آیا برای خودتان خانواده هاتون ملاهای شیطان خانواده هاشون هم از همین قانون ها اجرا می کنید یا خیر شدید مافیای غذا دارو و اجازه نمی دید ایرانی ها بهشون مواد غذایی و دارو از جنس سالم برسد رئیس سازمان غذا دارو قلابی در ایران : چون سواد نداری نادان و جاهل هستی دزدان سرگردنه ملاهای شیطان راه غارت ایران دزدی جنایت حسادت طمع ووو در حضور خدا بهتون یاد دادند گفتم بگم هر چه ما ایران ایرانی ها نابود کنید جهان رو آباد کنید از غارت ایران بدانید محتاجان گدایان ما هستید آره بیشرفها ... هزینشم‌ کشیدید رو بقیه دارو های روتین و از جیب مردم میدزدید...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تجمع خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در تهران با شعار «مرگ بر خامنه‌ای»همزمان با برگزاری دادگاه نظامی 10 متهم پرونده شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراینی در تهران، شماری از خانواده‌های جان‌باختگان مقابل این دادگاه تجمع کردند و
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

امر‌ به معروف و نهی از منکر به دوچرخه‌سواری بانوان، نگهداری از حیوانات خانگی و حجاب محدود شده است/ نباید امر به معروف و نهی از منکر را ابزار یکدست‌سازی جامعه تلقی کرددبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: متأسفانه در بسیاری از موارد امر‌ به معروف و نهی از منکر به دوچرخه سواری بانوان و نگهداری حیوانات خانگی و حجاب محدود می‌‌شود در صورتی که قطعاً امر به معروف و نهی از منکر ساحتی اخلاقی و انسان دوستانه و فراتر از این موارد است و باید در مجرای صحیح خود و در جهت کارکرد سازنده و اثربخش برای ایرانی بهتر با تولید ناخالص ملی بیشتر و بهره‌وری افزون‌تر و با رعایت الگوهای درست مصرف وجود داشته باشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بحران کم آبی در ایران؛ انتقال آب، کشاورزی غیراصولی، و صنایع آب‌بر سرزمین کهن را خشکانده استهمشهری آنلاین ۱۵ مهر نوشت حسین میرزایی، نماینده اصفهان، در مجلس گفته است: «به نظر می‌رسد راه حل کوتاه مدت معضل آب زاینده رود، توسل به معصومین و نماز باران است.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فریاد بی‌آبی تولیدکنندگان در سرچشمه زاینده‌رودمسئله کمبود آب در چهارمحال و بختیاری تنها مربوط به تامین آب شرب برای شهرها و روستاها نیست، بلکه این مشکل در بخش صنعت و کشاورزی مشهود است، تامین آب شرب پایدار برای تعدادی از شهرک‌های صنعتی استان در پروژه آبرسانی بن- بروجن تعریف شده بود، اما باتوجه به کندی اجرای این پروژه، آب‌رسانی از طریق تانکر برای شهرک‌های صنعتی استان انجام می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رسیدگی به مشکل کم آبی صرفاً به وزارت نیرو منحصر نمی‌شود/ خدمات ارائه شده در بستر فضای مجازی به مردم باید از امنیت کامل برخوردار باشدرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت ارتباط نزدیک و متقابل دولت و جوامع علمی و مراکز پژوهشی و دانشگاهی، گفت: نخبگان و جوامع علمی باید در این ارتباط دو سویه برای مسایل و مشکلات مختلف کشور، راهکار علمی و اجرایی پیشنهاد دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »