اردوغان خواستار بی‌طرفی اتحادیه اروپا در مناقشه با یونان شد | DW | 07.09.2020

17/06/1399 11:39:00 ق.ظ

رئیس جمهوری ترکیه از اتحادیه اروپا خواست در مناقشه گازی میان آنکارا و آتن از جانبداری از یونان خودداری کند. ترکیه و یونان که هر دو عضو ناتو هستند بر سر اکتشاف گاز در شرق مدیترانه تا مرز رویارویی نظامی پیش رفته‌اند.

رئیس جمهوری ترکیه از اتحادیه اروپا خواست در مناقشه گازی میان آنکارا و آتن از جانبداری از یونان خودداری کند. ترکیه و یونان که هر دو عضو ناتو هستند بر سر اکتشاف گاز در شرق مدیترانه تا مرز رویارویی نظامی پیش رفته‌اند. بنابر گزارش‌ها رئیس جمهوری ترکیه و رئیس شورای اتحادیه اروپا روز گذشته (یک‌شنبه ششم سپتامبر/ ۱۶ شهریور) در یک تماس تلفنی درباره مسائل مختلف از جمله تنش‌ها در منطقه شرق مدیترانه گفت‌وگو کردند.

رجب طیب اردوغان در این گفت‌وگو از شارل میشل خواست اتحادیه اروپا در مناقشه میان ترکیه و یونان"مسئولانه و بی‌طرفانه" عمل کند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری در آنکارا گزارش داد اردوغان موضع اتحادیه اروپا درباره مسائل شرق مدیترانه را"آزمون صداقت از نظر حقوق بین‌الملل و صلح منطقه‌ای" خوانده است. آناتولی می‌گوید اردوغان به شارل میشل گفته است: «اتحادیه اروپا باید به مسئولیت‌هایش درباره جلوگیری از اقدامات تنش‌زای یونان و برخی از کشورهای این‌ اتحادیه در مدیترانه شرقی و دریای اژه در چارچوب حقانیت عمل کند.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس شورای اتحادیه اروپا در پاسخ به این اظهارات اردوغان از او خواسته در مسیر تنش‌زدایی تلاش کند و هر اقدامی که تنش با یونان را افزایش می‌دهد متوقف کند. headtopics.com

پس از اکتشاف یک میدان گازی در شرق مدیترانه اختلاف بر سر حق بهره‌برداری از این منابع بین ترکیه، یونان و قبرس بالا گرفته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

اتحادیه سمن‌های جهان اسلام: اقدامات اسلام‌ستیزانه در غرب نباید در چارچوب آزادی بیان تقسیر شوداتحادیه سازمان‌های مردم نهاد جهان اسلام تاکید کرد که اقدامات اسلام ستیزانه در کشورهای غربی نباید در چارچوب اصل آزادی بیان تفسیر شود. - خبرگزاری آناتولی

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ از اخراج مردم آمریکا از خانه‌های‌شان در طول همه‌گیری کرونا جلوگیری می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزارت دفاع ملی ترکیه: در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای درآمدندوزارت دفاع ملی ترکیه: نیروهای مسلح کشور در بیست‌وچهار ساعت گذشته در شمال عراق و سوریه 16 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را از پای درآوردند. در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای_درآمدند

اسکلت ۲۰۰ ماموت ۲۰ هزار ساله در مکزیک از زمین در آمداین کشف در مکزیک احتمالا به یافتن راز انقراض ماموت‌ها کمک خواهد کرد.

جلوگیری از وقوع حمله تروریستی در حوزه عملیاتی چشمه صلح در شمال سوریهواحدهای امنیتی وابسته به ارتش ملی سوریه با شناسایی موتورسیکلت بمب‌گذاری شده در حوزه عملیاتی چشمه صلح مانع از انفجار آن شدند. - خبرگزاری آناتولی

درخواست ٣٨٠هزار یورویی پرسپولیس‌ از بانک مرکزی/ سرخ‌ها در تلاش برای تأمین پول برانکوباشگاه پرسپولیس برای پرداخت مطالبات سرمربی سابق خود درخواست تامین ٣٨٠ هزار یورو ارز را به بانک مرکزی داده است.