اردوغان: اقتصاد ترکیه امسال پس از تاثیرات منفی کرونا 6.7 درصد رشد کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

رئيس جمهور ترکیه با اشاره به سیاست‌های اقتصادی پس از کرونا و کاهش رشد اقتصادی در سه ماه دوم امسال٬ از رشد اقتصادی 6.7 درصدی در سه ماهه سوم خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رئيس جمهور ترکیه با اشاره به سیاست‌های اقتصادی پس از کرونا و کاهش رشد اقتصادی در سه ماه دوم امسال٬ از رشد اقتصادی 6.7 درصدی در سه ماهه سوم خبر داد.رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهور ترکیه در یک پیام ویدئویی به هشتمین نشست هفته نوآوری ترکیه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و تاثیرات اقتصادی آن گفت:"اقتصاد ترکیه طی سه ماهه دوم امسال به دلیل اپیدمی کرونا کوچک شد اما در سه ماهه سوم با بهبود مناسب٬ 6.7 درصد رشد کرد. با این نرخ ما سریعترین رشد اقتصادی در جهان را تجربه کردیم".

وی همچنین با اشاره به تداوم شیوع کرونا در جهان گفت: همه بشریت از یک دوره سخت و متفاوت عبور می‌کنیم و این پاندمی به ‌عنوان‌ بحران سلامتی روابط اقتصادی، انسانی٬ امنیتی و دیگر زمینه‌های زندگی را تحت تاثیر منفی قرار داده است. رئيس جمهور اردوغان با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های 18 سال گذشته نقش مهمی در موفقیت‌های قاطعانه کشورمان در دوره اپیدمی دارد". تصریح کرد:"شیوع ویروس کرونا که حتی اقتصاد کشورهای قوی نیز آماده آن نبودند٬ بار همه به‌ویژه کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه را سنگین تر کرده است. پس از این اپیدمی سیاست‌های محافظتی٬ سختگیری‌های گمرکی و برنامه‌های ملی افزایش یافته است. اکنون برهه‌ای قرار داریم که شرکت‌های جهانی با طراحی و نوآوری‌های‌شان در حال گسترش هستند.

وی همچنین بیان کرد:"هر چند پاندمی کرونا باعث بروز برخی مشکلات شده اما فرصت‌های جدیدی برای بازرگانان کشور ایجاد کرده‌است. شرکت‌‌های ترکیه در دوره همه‌گیری با تولیدات و محصولات با کیفیت عالی، قیمت مناسب و از همه مهمتر با ایمن بودن کالاهای خود در این دوره برجسته شدند. ترکیه از همه ‌گیری کرونا با پیشرفت در تمامی حوزه‌ها از جمله صادرات، تولید، توریسم و صنایع دفاعی خارج خواهد شد".

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

از مردم گرسنه ترکیه پیداست امار جهانی دوزدی سال ۲۰۲۰ بعد از مکزیک ترکیه دوم‌جهان شد شما جاسوسان رجب چشمانتان گور است شکی نیست خود ترک های ترکیه در اروپا رسما اعلام می کنند ار فقر گرسنه ای به اروپا آمدیم

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رشد اقتصادی منفی را از سال ٩٢ تا ٩٧ مثبت کردیمنوبخت: *رشد اقتصادی منفی را از سال ٩٢ تا ٩٧ مثبت کردیم *طبق گفته رییس‌جمهور اگر کارهای سنجیده سازمان برنامه و بودجه نبود، این آرامش را در کشور نداشتیم *به دلیل تغییر شرایط پیش مردم شرمنده‌ایم اینا کجا زندگی میکنن؟ واقعا نمیبینن یا خودشون زدن به کوری؟ چرا توفیقات کشور فقط تو آمار مشاهده میشه ؟ چرا اینهمه ثبات و پیشرفت رو ما مردم عادی تو سفره ها و امکانات زندگیمون نمیبینیم ؟ ما نمیفهمیم یا کلا پیشرفت یه معنی دیگه ایی پیدا کرده ؟ آقای نوبخت اگر رشد اقتصادی خودت منظورته که یک حرف راست از شما شنیده شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصویری متفاوت از رشد شخصیت هیتلر از خلال نامه‌های پدرش | DW | 24.02.2021پژوهشی جدید بر مبنای نامه‌های تازه یافت شده نشان می‌دهد هیتلر بسیار بیشتر از آنچه تصور می‌شد متاثر از پدرش بوده است. بر پایه این پژوهش هیتلر در خصوصیاتی نظیر خودشیفتگی و یهودی‌ستیزی به پدرش شباهت داشته است. کارگرشرکت خدماتی هستم 5 ماهه حقوق نگرفتم مستاجرم صاحب خونه حکم تخلیه گرفته اوضاع مالیم خیلی خرابه تورو به خدا وانسانیتتون اگه میتونید کمک کنید😔 5894631118497619شماره کارتم شرکت پیمانکارحقوق نمیده اعتراضم کردم میگن نیرو زیاده اخراجت میکنیم موندم بااین بی پولی وبدبختی ای خدا 😔😔 شارلاتانیزم یعنی یهودی ستیزی رابه هیتلر و‌حزب سوسیال آلمان تنزل دهیددرحالیکه اگر از تنفرکل بشریت ازقوم یهودبگوییم،چندان اغراق نکرده ایم. حتی ماله کش ترین نئوریسن قوم یهودهانا آرنت نیز،با همه شیادی ژورنالیستی خود و‌توجیهاتی که مرغ پخته را به خنده وامی دارد، نتوانسته آنراکتمان کند کاش محققان هیتلر زنده ما رو برای موشکافی روان و شخصیت مدنظر قرار میدادن تا اونی که دهه ها پیش مرده . چنین فرصتی شاید دیگه هرگز تو تاریخ بشر پیش نیاد 😏
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کابوس ایغورها در ترکیه؛ باج‌خواهی چین از ترکیه؟پس از رنگ‌باختن سخنرانی‌های رئیس‌جمهوری ترکیه طی چند ماه گذشته که به موارد نقض حقوق اقلیت‌های مسلمان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه: از اس400 دست نخواهیم کشید- اخبار ترکیه و اوراسیا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimسخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که آنکارا از دستیابی به سامانه دفاعی اس 400 روسیه دست نخواهد کشید و برای حل مشکلات مربوط به آن با دولت آمریکا گفت‌وگو خواهد کرد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تاکید ترکیه بر عدم عقب‌نشینی از قرارداد خرید سامانه‌های موشکی S400 از روسیهدفتر ریاست جمهوری ترکیه پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 در واکنش به فشارهای ایالات متحده آمریکا تاکید کرد که بهتر کوشک های روسی که تاکنون نتوانسته اند جلو هواپیماهای ( ناشناس!!!) را در سوریه برای سمپاشی تروریست های ایران و سوریه را بگیرد! و کارخانه کتلت سازی را رونق بخشیده!!!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »