اردوغان: ترکیه احتمالا روابط خود را با امارات تعلیق می‌کند

14/08/2020 05:12:00 ب.ظ

اردوغان: ترکیه احتمالا روابط خود را با امارات تعلیق می‌کند بیشتر بخوانید🔽

رجب طيب اردوغان, ترکیه

اردوغان: ترکیه احتمالا روابط خود را با امارات تعلیق می‌کند بیشتر بخوانید🔽

اردوغان در جمع خبرنگاران گفت: «تاریخ هرگز رفتار ریاکارانه امارات را در چنین توافقی نخواهد بخشید.»

به وزیر خارجه دستوری در این زمینه داده‌ام. گفتم که می‌توانیم روابط دیپلماتیک خود را با ابوظبی تعلیق کنیم یا سفیر خود را فرا بخوانیم. زیرا ما در کنار مردم فلسطین ایستاده‌ایم. ما اجازه نمی‌دهیم که فلسطین شکست بخوردرجب طیب اردوغانرئیس جمهوری ترکیهدر همین حال مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، دولت امارات را متهم کرد که سال‌ها برای تضعیف فلسطینی‌ها اقدام کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

اردوغان: حتی کوچک‌ترین حمله به کشتی‌های غیرنظامی‌مان در مدیترانه شرقی را بدون پاسخ نخواهیم گذاشتاردوغان: حتی کوچک‌ترین حمله به کشتی‌های غیرنظامی‌مان در مدیترانه شرقی را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت اردوغان: تقریبا هیچ یکی از شرکت کنندگان کنفرانس برلین به شروط و الزامات این کنفرانس رعایت نکرده‌اند و نمی‌کنند اردوغان: به مزار هم‌ نژادهایمان در تراکیای غربی حمله کرده و آتش گشودند. اینها سینگال‌های مثبت نیست اردوغان: در کنار مردم فلسطین هستیم. فلسطین را هیچگاه تسلیم نکرده‌ایم و نخواهیم کرد

امارات روابطش را با اسرائیل علنی کردامارات روابطش را با اسرائیل علنی کرد امارات با اعلام آغاز روابط رسمی با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ولیعهد این کشور با ترامپ و نتانیاهو درباره توقف اجرای طرح الحاق کرانه باختری به توافق رسیدند.

ایران به سبک مخصوص خامنه‌ای رابطه امارات و اسرائیل را محکوم می‌کند

ایران به سبک مخصوص خامنه‌ای رابطه امارات و اسرائیل را محکوم کرد

لیگ قهرمانان اروپا: بازیکنان حاضر در لیسبون باید چه مقرراتی را رعایت کنند؟ - BBC News فارسیاتحادیه فوتبال اروپا تصمیم گرفته برای کاهش آثار همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان فوتبال اروپا را به صورت متمرکز در لیسبون و طی ۱۲ روز انجام دهد. اما در حالی که رقابت‌های مرحله‌یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان از امشب (چهارشنبه ۱۲ اوت) با مسابقه آتالانتا و پاری‌سن‌ژرمن آغاز می‌شود، تیم‌ها در لیسبون ملزم به اجرای چه قوانینی هستند؟

روحانی و مکرون در یک گفت‌وگوی تلفنی تحولات لبنان را بررسی کردندانفجار_لبنان | معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری از گفت‌وگوی تلفنی رییس‌جمهوری اسلامی ایران با همتای فرانسوی خود درباره تحولات لبنان بعد از واقعه انفجار در بندر بیروت خبر داد

وی تاکید کرد: «به وزیر خارجه دستوری در این زمینه داده‌ام.14.به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز عربی، دولت امارات امروز پنجشنبه با صدور بیانیه ای از آغاز روابط مستقیم و علنی با رژیم صهیونیستی خبر داد.سابقه سوال برانگیز شده بود.

گفتم که می‌توانیم روابط دیپلماتیک خود را با ابوظبی تعلیق کنیم یا سفیر خود را فرا بخوانیم. زیرا ما در کنار مردم فلسطین ایستاده‌ایم.2020 خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه: حتی کوچک‌ترین حمله به کشتی‌های غیرنظامی‌مان در مدیترانه شرقی را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت. ما اجازه نمی‌دهیم که فلسطین شکست بخورد. در این بیانیه آمده است: این دستاورد دیپلماتیک تاریخی باعث تقویت صلح و ثبات در خاورمیانه خواهد شد.» به وزیر خارجه دستوری در این زمینه داده‌ام. - همبستگی میان اسرائیل با مصر و یونان و اقدامات علیه فلسطین غیر قابل قبول است. گفتم که می‌توانیم روابط دیپلماتیک خود را با ابوظبی تعلیق کنیم یا سفیر خود را فرا بخوانیم. اما با توجه به تاخیر در واکنش، ممکن است که ایران از قبل در جریان این رویداد مهم منطقه‌ای قرار نگرفته باشد.

زیرا ما در کنار مردم فلسطین ایستاده‌ایم. اینها سینگال‌های مثبت نیست. ما اجازه نمی‌دهیم که فلسطین شکست بخورد رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در همین حال مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، دولت امارات را متهم کرد که سال‌ها برای تضعیف فلسطینی‌ها اقدام کرده است. وی افزود: «این کشوری است که درباره فلسطین به برخی از کشورهای عربی فشار می‌آورد. هرچه لازم باشد را به موقع انجام می‌دهیم. ما به وضوح می‌گوییم که امارات به‌خاطر منافع خودش به فلسطین خیانت کرده است.» .. واکنش تند و غیر حساب شده جمهوری اسلامی می‌تواند روابط دو کشور را که در حد کاردار پایین آمده است، به سطح پایین‌تری تنزل دهد و این وضعیتی نیست که ایران در زمان اوج فشارهای اقتصادی به آن علاقه‌مند باشد.