ناگورنو قره باغ, فرانسه, جمهوری آذربایجان, ارمنستان

ناگورنو قره باغ, فرانسه

اردوغان: امیدوارم فرانسه هرچه ‌زودتر از شر ماکرون خلاص شود

اردوغان: امیدوارم فرانسه هرچه ‌زودتر از شر ماکرون خلاص شود بیشتر بخوانید🔽

04/12/2020 05:15:00 ب.ظ

اردوغان: امیدوارم فرانسه هرچه ‌زودتر از شر ماکرون خلاص شود بیشتر بخوانید🔽

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، روز جمعه ۴ دسامبر (۱۴ آذر) با انتقاد شدید از امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه ابراز امیدواری کرد این کشور هرچه زودتر از «شر وی خلاص شود».

روابط فرانسه و ترکیه از زمان اوج‌گیری بحران قره‌باغ با تنش همراه بوده است.امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در اوایل ماه گذشته گفته بود از شورای اروپا خواهد خواست طرح لغو اتحادیه گمرکی میان ترکیه و اتحادیه اروپا را بررسی کند.شب گذشته نیز مجلس نمایندگان فرانسه با ۱۸۸ رای موافق در برابر ۳ رای مخالف متن پیشنهادی قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که در آن از دولت این کشور تقاضا شده بود تا منطقه ناگورنو قره باغ را به عنوان یک جمهوری مستقل به رسمیت بشناسد و از نیروهای آذربایجان بخواهد که از این منطقه «فورا» عقب‌نشینی کنند.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

این قطعنامه که نسبت به تحرکات ترکیه در حمایت از شبه‌نظامیان اسلام‌گرا در نزاع قره‌باغ هشدار داده است، پیشتر در روز پنجشنبه ۲۶ نوامبر (۶ آذر) به تصویب مجلس سنای فرانسه رسیده بود.سنای فرانسه: «جمهوری قره‌باغ» به رسمیت شناخته شود؛ واکنش آذربایجان و ترکیه

جمهوری آذربایجان و ارمنستان پس از حدود ۶ هفته جنگ خونین بر سر منطقه ناگورنو قره باغ، در ماه گذشته میلادی با میانجیگری روسیه به توافق رسیدند. با این حال امانوئل ماکرون از شرایط توافق ابراز ناخرسندی کرده است. او پیشتر در نشستی در حضور گروهی از ارامنه فرانسه با بیان اینکه این آتش بس را کافی نمی‌داند، افزوده بود این توافق «نه مشکل سیاسی منطقه را حل می‌کند و نه مشکلات دیگر آن را». headtopics.com

ماکرون از ابتدای نزاع قره‌باغ منتقد جدی عملیات نظامی آذربایجان در اواخر سپتامبر برای بازپس‌گیری این ناحیه و همچنین حمایت ترکیه به عنوان عضو ناتو از جمهوری آذربایجان بوده است. او همین طور ترکیه را به اعزام جهادگران سوریه برای جنگ در کنار نیروهای آذربایجان متهم کرده، امری که واکنش آنکارا را در پی داشته است و مقامات ترکیه فرانسه را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرده اند.

اعلام آمادگی اروپا برای وضع تحریم علیه ترکیههمزمان شارل میشل، رئیس شورای اروپا، روز جمعه از آمادگی اتحادیه اروپا برای وضع تحریم علیه ترکیه خبر داد.آقای میشل که در خصوص بحران قره‌باغ صحبت می‌کرد گفت: «ما در ماه اکتبر با ترکیه صحبت کردیم و تلقی‌مان در خصوص ادامه موضع‌گیری‌های خصمانه و اقدامات یک‌جانبه ترکیه منفی است.»

رئیس شورای اروپا افزود: «ما در جلسه ۱۰ دسامبر اتحادیه اروپا این مسئله را به بحث خواهیم گذاشت و آماده هستیم با استفاده از ابزارهای در دستمان اقدام به وضع تحریم کنیم.» ادامه مطلب: euronews فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

جانیم اردوغان🌹🇹🇷♥️ انشاءالله دنيا هم از دست تو خلاص بشه 😅😅😅😅😅 ما هم امیدواربم ترکیە هر چە زودتر از دەست او اوباش داعشی او خلاص شود. Erdugan_ISIS امید است ملت ترک از دست تو دیکتاتور راحت بشن ..مکرون دیکتاتور نیست در مورد کشورش دموکراسی رفتار میکنه.. ما هم امیدواریم الجزایر و آذربایجان و ترکیه از شر اردوغان، هر چه زودتر خلاص شوند

امیداورم ترکیه هم از شر جنابالو...🖕🖕🖕 اردوغان زر نزن گم شو 👍👍👍 خاک توسر فرانسویا

اقای ادوغان خوب داری دست خودتو رو می‌کنی، ادامه بده! این یعنی فرانسه در مسیر درسته و اردوغان باید برود باید امیدوار بود ترکیه از شر تویی که تمام نهادهای دموکراتیکش رو یه تنه تعطیل کردی راحت بشه و همچنین ترکیه از دست تو ادبیات دیکتاتورها ! چون خودشان را ماندگار و همیشگی میدانند ! تو خودت شری کصافت و ترکیه از شر تو واپس گرای مالیخولیایی.

الهی آمین!😇 چقدرم پررویی مثل بقیه اسلامگراها و ترکیه از شر اردوغان جهان نیز از شرامثال تو و سایر اسلام گرایان رادیکال خلاص شود که امنیت و صلح جهان را به خطر می اندازید ما کلا دوست داریم از شر تو و کل اروپا خلاص شیم و جهان از شر اردوغان و جهادیانش