اردوغان درخواست آمریکا مبنی بر آتش‌بس در سوریه را رد کرد | DW | 16.10.2019

24/07/1398 08:24 ق.ظ

اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با صراحت تمام تقاضای آمریکا مبنی بر پایان دادن به عملیات نظامی در شمال سوریه را رد کرد. ارتش ترکیه به بمباران نقاط مرزی سوریه ادامه داده است. نیروهای وابسته به ارتش سوریه در منبج مستقر شده‌اند.

اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با صراحت تمام تقاضای آمریکا مبنی بر پایان دادن به عملیات نظامی در شمال سوریه را رد کرد. ارتش ترکیه به بمباران نقاط مرزی سوریه ادامه داده است. نیروهای وابسته به ارتش سوریه در منبج مستقر شده‌اند. خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) با انتشار گزارشی از منبج، خبر از ادامه عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه داده است. اردوغان پس از سفر خود به باکو به خبرنگاران گفته است: «آن‌ها از ما خواسته‌اند آتش‌بس اعلام کنیم.

ما هرگز آتش‌بس اعلام نخواهیم کرد.»

اردوغان همچنین گفته است: «آن‌ها ما را تحت فشار قرار داده‌اند تا به عملیات خود پایان دهیم. آن‌ها اعلام تحریم علیه ما کرده‌اند. هدف ما روشن است. ما نگران تحریم‌ها نیستیم.»رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرده است که این کشور تا ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه به عملیات نظامی خود ادامه خواهد داد.

لازم به یادآوری است که آمریکا روز دوشنبه ۱۴ اکتبر رسما مجازات‌هایی علیه برخی از مسئولان ترکیه پیشبینی کرده بود و دونالد ترامپ بار دیگر از"ویران کردن اقتصاد ترکیه" سخن گفته بود.در ارتباط با تقاضای آمریکا از ترکیه مبنی بر پایان دادن به عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه، گفته می‌شود که مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور برای گفت‌وگو با مقامات ترکیه روز چهارشنبه ۱۶ اکتبر به این کشور سفر خواهند کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

in yarooo kolan koskhol shodeee بی ناموسی اردوغان

وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کردوزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کرد ترکیه اعضای پ‌ک‌ک را یک گروه تروریستی می‌داند و می‌گوید که این عملیات با هدف مقابله با تروریسم و ایجاد یک منطقه حائل امن در امتدادهای مرزهای مشترک دو کشور انجام می‌شود مثلا با این توضیح میخواهید چی را توجیه کنید از نظر هر انسان آزاده ای ترکیه یه کشور فاشیستی و نژادپرسته واردوغان یه دیکتاتور و جانی بلفطره روسیه,باتوان موشکی به ایران میداند حکومتی بدون تدبیر دارد,طعمه های لازم برای اعمال قدرت و حاکمیت روسیه یکی یکی جور می کند,سوریه و عربستان و امارات و..ومناسبات تجاری امریکا بااین کشورها کم رنگ می کند تادرمسیر رشد و توسعه مانند ژاپن و کره قرار نگیرند بازار خوبی برای روس واروپاباشند

تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه: به کارمان ادامه‌می‌دهیم؛ دولت سوریه: ارتش وارد منبج شده استیکی از رهبران تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه می‌گوید ارتش سوریه وارد شهرها نخواهد شد و این تشکیلات بدون تغییر به کارش ادامه خواهد داد. او گفت توافق نیروهای دموکراتیک و نیروهای دولت سوریه 'صرفا نظامی است و با آگاهی و تایید روسیه' بوده بنابراین تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه 'بدون تغییر و اصلاح' به کارش ادامه خواهد داد. در همین حال تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید ارتش این کشور وارد شهر منبج شده است.

سوریه دمکراتیک: 275 هزار نفر در شمال شرق سوریه آواره شدندنیروهای سوریه دمکراتیک روز سه شنبه 15 اکتبر در بیانیه‌ای خبر از آواره شدن 275 هزار نفر در شمال شرق

عملیات نظامی در سوریه؛ آمریکا ۳ وزیر و ۲ وزارتخانه ترکیه را تحریم کرددونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا دوشنبه شب طی یک فرمان اجرایی سه وزیر ترکیه و دو وزارتخانه این کشور را تحریم کرد. اطلاعات بیشتر ⬇️ زحمت کشیدند، اقتصاد ترکیه متلاشی شد 🤣🤣🤣 شوء ترامپ-آمریکا شروع شد. تحریم!!! اینا در شما سوریه بودن چرا ترک کردن؟ مبارکه

حریم هوایی شمال شرق سوریه همچنان در کنترل آمریکا استطبق اعلام یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا، این کشور تا زمانی که بحران در شمال شرق سوریه حل نشده باقی بماند، به افزایش تحریم‌ها علیه ترکیه ادامه خواهد داد.

ارتش سوریه در مسیر پیشروی به سمت حومه کوبانی استارتش سوریه بعد از ورود به شهر منبج در شمال شرقی حلب عازم حومه عین‌العرب (کوبانی) در حومه شرقی حلب شده است.