اردوغان: جنگ تا آزادسازی کامل قره‌باغ متوقف نخواهد شد

09/11/2020 07:25:00 ب.ظ

اردوغان: جنگ تا آزادسازی کامل #قره‌باغ متوقف نخواهد شد

قره‌باغ

اردوغان: جنگ تا آزادسازی کامل قره‌باغ متوقف نخواهد شد

رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: مبارزه آذربایجان به منظور آزادسازی اراضی اشغالی‌اش تا بیرون کردن اشغالگران ارمنی از کل قره‌باغ متوقف نخواهد شد.

اردوغان همچنین در ارتباط با مناسبات آنکارا با اتحادیه اروپا اظهار کرد: امیدواریم اتحادیه اروپا از نابینایی راهبردی که موجب فاصله‌ گرفتن ترکیه از آن شده است، بلافاصله دور شود.وی با اشاره به موج اسلام‌ستیزی در غرب ادامه داد: مبارزه با اسلام‌ستیزی هم مسؤولیت دینی و هم مسؤولیت ما در قبال شهروندان خود در خارج از کشور است.

رئیس‌جمهوری ترکیه با انتقاد از نحوه برخورد کشورهای غربی با تروریست‌ها گفت: تردد آزادانه تروریست‌های خارجی اخراج شده از خاک ترکیه در کشورهای غربی قابل درک نیست.اردوغان افزود: ایراد گرفتن از موضع (ضد تروریستی) ترکیه توسط کسانی که نسبت به شهادت معلمانمان توسط گروه تروریستی پ.ک.ک کوچکترین ابراز ناراحتی نکرده و با فرش‌ قرمز به استقبال سرکردگان ی.پ.گ در کاخ‌هایشان می‌روند، از نظر ما اهمیتی ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

🤦‍♂️ به رژیم ج ا و شماها توصیه میکنم که تو آفتابه خمینی ابرو بریزید همونجا که میسوزه ترکیه لولو خورخوره جدید خاورمیانه و کشور بدبدخت و تحریم زده آینده😏 میشه بهش موز تعارف کرد !؟؟؟

برگزاری مراسم رژه نظامی به مناسبت پیروزی آذربایجان در جنگ آزادسازی قره‌باغمراسم ویژه و رژه نظامی به مناسبت پیروزی آذربایجان در جنگ آزادسازی قره‌باغ و دیگر مناطق اشغالی با حضور روسای جمهور ترکیه و آذربایجان در باکو برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی کدام پیروزی دادن پایتخت قره باغ پیروزی است خیانت ترک های ترکیه در طول تاریخ به آذری ها این بار هم با خیانت بزرگ رجب سلفی پایتخت قره باغ خانکندی را با روس ها معامله کرد

از اعطای پناهندگی به ترامپ تا جنگ قره‌باغ؛ نشست سالانۀ پوتین با خبرنگارانولادیمیر پوتین همچنین نقش کرملین در مسمومیت الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت خودش را رد کرد و گفت اگر دولت روسیه می‌خواست او را بکشد، «کار را تمام می‌کرد» و او از مسمومیت جان سالم به در نمی‌برد. ایران هم میتونه پناهندگی بش بده! پناهندگی نه شهروندی 😐😐

ایران و اسرائیل؛ از جنگ لفظی تا تهدید نظامی

فرمانده سپاه: بارها تا لبه جنگ رفتیم اما ولی فقیه دشمن را عقب رانددر جنگ‌ها حکومت‌ها شکست می‌خورند نه مردم آورین! آورین! همان وقتی که سر کچل ها را فر شش ماهه می زدند.

روایت پناه جستن، سرگذشت خالد؛ از میدان جنگ تا میدان مهاجرت«بیشتر اوقات فکر می‌کردم کاری که می‌کنم درست است، اما گاهی هم با خودم چون و چرا می‌کردم، چون کاری که من می‌کردم گاهی جان افراد را می‌گرفت.»

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه طی سخنانی در دوازدهمین کنفرانس سفرا در مجتمع ریاست جمهوری در آنکارا با اشاره به آزادسازی اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان گفت: خوشحالی و امیدمان پس از آزادسازی شوشا از اشغال بیشتر شده است.مراسم ویژه و رژه نظامی به مناسبت پیروزی آذربایجان در جنگ آزادسازی قره‌باغ و دیگر مناطق اشغالی با حضور روسای جمهور ترکیه و آذربایجان در باکو برگزار شد.Aa ولادیمیر پویتن، رئیس جمهوری ۶۸ ساله روسیه روز پنج‌شنبه در جریان نشست مطبوعاتی سالانه خود که ۴ ساعت و نیم طول کشید، به پرسش‌های خبرنگاران داخلی و بین‌المللی در موضوعات مختلف پاسخ داد.جمهوری اسلامی ایران و اسرائیل در حال تجربه یکی از شدیدترین درگیری‌های لفظی خود در تاریخ چهل ساله اخیر هستند.

تا پایان کامل اشغال‌گری (ارمنستان) در قره‌باغ به مبارزه ادامه خواهیم داد. اردوغان همچنین در ارتباط با مناسبات آنکارا با اتحادیه اروپا اظهار کرد: امیدواریم اتحادیه اروپا از نابینایی راهبردی که موجب فاصله‌ گرفتن ترکیه از آن شده است، بلافاصله دور شود.12. وی با اشاره به موج اسلام‌ستیزی در غرب ادامه داد: مبارزه با اسلام‌ستیزی هم مسؤولیت دینی و هم مسؤولیت ما در قبال شهروندان خود در خارج از کشور است. این احتمال وجود دارد که با تغییراتی که امسال در قانون اساسی روسیه بوجود آمد، او تا سال ۲۰۳۶ میلادی همچنان بر مسند قدرت باقی بماند. رئیس‌جمهوری ترکیه با انتقاد از نحوه برخورد کشورهای غربی با تروریست‌ها گفت: تردد آزادانه تروریست‌های خارجی اخراج شده از خاک ترکیه در کشورهای غربی قابل درک نیست. این مراسم پس از ورود رجب طیب اردوغان و الهام علی‌اف روسای جمهوری ترکیه و آذربایجان به میدان و نواختن سرود ملی دو کشور آغاز شد. اردوغان افزود: ایراد گرفتن از موضع (ضد تروریستی) ترکیه توسط کسانی که نسبت به شهادت معلمانمان توسط گروه تروریستی پ.» مقام‌های اسرائیلی در هفته‌های اخیر که احتمال بازگشت ایالات متحده به توافق هسته‌ای برجام و رفع مجدد تحریم‌ها مطرح بوده، به شدت تهدیدات خود افزوده و گفته‌اند اگر لازم باشد به تنهایی «خطر هسته‌ای ایران» را کاهش می‌دهند.

ک. سپس اولین پرچم آذربایجان که پس از آزادسازی شهر تاریخی شوشا در قره‌باغ برافراشته شده بود٬ به مراسم آورده شده و پس از آن پرچمهای واحدهای مختلف ارتش آذربایجان در جبهه جنگ به اهتزاز درآمد. در ادامه بخشی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست ارائه می‌شود.ک کوچکترین ابراز ناراحتی نکرده و با فرش‌ قرمز به استقبال سرکردگان ی.پ. هواپیماهای بدون سرنشین بایراکتار نیز که در جنگ آزادسازی قره‌باغ نقش مهمی ایفا کرده و خسارات زیادی به ارتش ارمنستان وارد کرد نیز در این رژه به نمایش درآمدند.گ در کاخ‌هایشان می‌روند، از نظر ما اهمیتی ندارد. انتظار داریم دست‌کم برخی از مشکلات با روی کار آمدن دولت جدید برطرف شود. وی درباره تحولات اخیر منطقه نیز گفت: اگر امروز در لیبی امیدی برای دستیابی به راه‌حل سیاسی به وجود آمده‌، به خاطر مداخله به موقع ترکیه است که نقش جدی در این رابطه دارد. همچنین علاوه بر کشتیهای جنگی که در سوال دریای خزر در باکو لنگر انداخته بودند، نیروی هوایی ارتش آذربایجان نیز در این مراسم شرکت کرد. اسرائیل مطابق رویه‌ای که دولت آن دارد، دست داشتن در این ترور را رد یا تایید نکرد.

اردوغان افزود: برای تبدیل کشورمان به یکی از موسسان نظام (جهانی) جدید تلاش می‌کنیم. چندجانبه گرایی و منطقه‌گرایی در روابط بین‌الملل در حال پررنگ‌تر شدن است. هزاران تن از شهروندان آذربایجان نیز با در دست داشتن پرچمهای این کشور و ترکیه شعارهایی مانند"قره‌باغ متعلق به آذربایجان است" و"شهیدان زنده‌اند و وطن یکپارچه" سردادند. همه طرفهای گفتگوی او، افراد توانمند و واجد شرایطی هستند که «مانند او» همواره منافع ملی خود را دنبال می‌کنند. در دوره‌ای به سر می‌بریم که زنجیره تدارکات و مراکز تولید و تامین در حال تغییر بوده و اتحادهای منطقه‌ای جدید و همچنین ابعاد مربوط به سیاست و اقتصاد نیز از نو در حال شکل‌گیری است. اردوغان اظهار کرد: ادامه نظام بین‌المللی کنونی که به جای حق از قدرتمند، به جای اکثریت از اقلیتی کوچک و به جای فقیر از ثروتمند حمایت می‌کند، امکان پذیر نیست. رئیس‌جمهوری ترکیه در زمینه تحولات مدیترانه شرقی نیز تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم کشورمان که بار هر تحولی در مدیترانه شرقی را به دوش می‌کشد، در مساله منابع طبیعی آن نادیده گرفته شود. اما او بر سر حرفش می‌ماند. رسانه‌های اسرائیلی در ماه‌های اخیر گفته‌اند که هم اسرائیل و هم ایران هدف حملات سایبری یکدیگر بوده‌اند.

اردوغان در پایان گفت: در زمینه جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار برای مردم و کشورمان مصمم هستیم. انتهای پیام .