اردوغان دستور اخراج سفیران 10 کشور غربی از ترکیه را صادر کرد

01/08/1400 10:37:00 ب.ظ

اردوغان دستور اخراج سفیران 10 کشور غربی از ترکیه را صادر کرد #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, اردوغان

اردوغان دستور اخراج سفیران 10 کشور غربی از ترکیه را صادر کرد العربيه_فارسى

در واکنش به فراخوان ده کشور غربی برای رسیدگی عادلانه و فوری به پرونده یک شخصیت مدنی مخالفت دولت آنکارا‌، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهوری ترکیه دستور داد سفرای

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه شنبه، 23 اکتبر، گفت که به وزارت خارجه کشورش دستور داده تا سفیران ده کشور غربی از جمله ایالات متحده، آلمان و فرانسه را به عنوان «عناصر نامطلوب» اخراج کند.Advertisementگفتنی است ده کشور غربی کانادا، فرانسه، فنلاند، دانمارک، آلمان، هلند، نیوزلند، نروژ، سوئد و ایالات متحده آمریکا، دوشنبه گ‍ذشته با صدور بیانیه‌ای خواستار «حل عادلانه و سریع پرونده» عثمان کاوالا، تاجر و فعال ترک شدند که از چهار سال پیش در زندان ترکیه به سر می‌برد.

پیشتر اردوغان با انتقاد از بیانیه ده کشور غربی که از این کشور خواسته بودند پرونده کاوالا را به صورت عادلانه بررسی کند، گفت: «به وزارت امور خارجه گفتم ما نمی‌توانیم به خودمان اجازه دهیم که آنها (ده کشور غربی صادر کننده بیانیه) را در کشورمان بپذیریم. آیا وظیفه شما است که به ترکیه درس بدهید؟».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

خاک بر سرت. به کژراه۵۷ سلام کن سلام کن عمو ببینه حکومت ترکیه از معدود دولتهای اسلامی است که توانسته با کاردانی و پیشدستی در مقابل توطعه های آمریکا مقاومت کند والا امریکا با استفاده از عبدالله گولن و باند او میخواست ترکیه را هم از پیشرفت بازدارد البته در مصر هم عبدالفتاح سیسی مانع آمریکا شد آخوند کراواتی.

عجب کار نیک کرد غربیها فضول اند و بیشتر از فضولات ارزش ندارتد غربیها غاصب منافع و منابع شرقیها استند باید با آنها با جدیت برخورد کرد و الا بیشرمانه هر جامعه ی را به نا امنی سوق میدهند بیشتر حیثیت میکروب را در جوامع اسلامی دارند به امید نابودی ترکیه مردک آشغال فاشیست! خیلی ارزش پول و اقتصادت قویه!؟ دوباره مثل دوران ترامپ اگه تحریمت کنند که رسما دوباره مثل فاحشه باید بغل پوتین و بایدن و .. چرخ بخوری!

چند روز بعد دوباره پا های شان میبوسی کله پوک عوضی این ترک های خرررر هم واسه ما آدم شدن چخه رجب باز خر شد سُقوط لیر تورکیه بیش از پیش 😏

اردوغان دستور اخراج سفرای ۱۰ کشور از جمله آمریکا و فرانسه را صادر کردرئیس‌جمهوری ترکیه گفت که سفرای خارجی اگر دیگر «شناختی» از ترکیه ندارند باید این کشور را ترک کنند. قدرت مغز را فاسد و تباه می کند مانند اردوغان 😂😂😂 منگُل رفتی تو لیست خاکستری FATF اگر این غلط رو هم بکنی میری میشینی ته کلاس پیش جمهوری آخوندی و سوریه و یمن،سقوط ارزش پول با کسی شوخی نداره‌هاااا نشاش به ترکیه ابله

اردوغان دستور اخراج سفرای ۱۰ کشور از جمله آمریکا و فرانسه را صادر کردرئیس‌جمهوری ترکیه گفت که سفرای خارجی اگر دیگر «شناختی» از ترکیه ندارند باید این کشور را ترک کنند. قدرت مغز را فاسد و تباه می کند مانند اردوغان 😂😂😂 منگُل رفتی تو لیست خاکستری FATF اگر این غلط رو هم بکنی میری میشینی ته کلاس پیش جمهوری آخوندی و سوریه و یمن،سقوط ارزش پول با کسی شوخی نداره‌هاااا نشاش به ترکیه ابله

دیده‌بان حقوق بشر طالبان را به اخراج شیعیان هزاره از خانه و کاشانه متهم کرد«در اوایل سال‌های ۱۹۹۰ مقام‌های محلی زمین‌های وسیعی را به قوم و خویشان، نزدیکان و هوادارنشان بخشیدند و با این کار موجب ایجاد تنش‌ میان اقوام و قبایل شدند. شناسایی مالکان زمین‌ها بسته به این بود که چه‌کسی قدرت را به دست داشته باشد.»

کارشناسان فرانسوی: بی‌نیازی کشور به نیروگاههای هسته‌ای کاملا امکان‌پذیر استنیروگاه‌های هسته‌ای هم‌اکنون ۷۰ درصد از نیاز فرانسه به انرژی را تامین می‌کنند و این کشور بیشترین وابستگی را به این نوع از انرژی در سطح جهان دارد.

بنت: درباره توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران با پوتین گفت‌وگو می‌کنمنخست وزیر رژیم صهیونیستی که به روسیه سفر کرده است تاکید کرد که درخصوص سوریه و 'توقف فعالیت‌های هسته ای ایران' با مسئولان این کشور از جمله پوتین رایزنی خواهد کرد.

این کشورها از کشورش اخراج شوند.Aa رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز شنبه گفت که دستور اخراج سفرای ۱۰ کشور را که خواستار آزادی عثمان کاوالا شده بودند صادر کرده است.Aa رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز شنبه گفت که دستور اخراج سفرای ۱۰ کشور را که خواستار آزادی عثمان کاوالا شده بودند صادر کرده است.Aa سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشی مسئولان طالبان در بسیاری از ولایات/استان‌ها افغانستان را به کوچ دادن اجباری اقلیت شیعه هزاره و همکاران حکومت پیشین متهم کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه شنبه، 23 اکتبر، گفت که به وزارت خارجه کشورش دستور داده تا سفیران ده کشور غربی از جمله ایالات متحده، آلمان و فرانسه را به عنوان «عناصر نامطلوب» اخراج کند. Advertisement گفتنی است ده کشور غربی کانادا، فرانسه، فنلاند، دانمارک، آلمان، هلند، نیوزلند، نروژ، سوئد و ایالات متحده آمریکا، دوشنبه گ‍ذشته با صدور بیانیه‌ای خواستار «حل عادلانه و سریع پرونده» عثمان کاوالا، تاجر و فعال ترک شدند که از چهار سال پیش در زندان ترکیه به سر می‌برد. رجب طیب اردوغان گفت: «به وزیر خارجه‌مان دستور دادم تا هر چه سریعتر سفرای این ۱۰ کشور را"عنصر نامطلوب" اعلام کند. پیشتر اردوغان با انتقاد از بیانیه ده کشور غربی که از این کشور خواسته بودند پرونده کاوالا را به صورت عادلانه بررسی کند، گفت: «به وزارت امور خارجه گفتم ما نمی‌توانیم به خودمان اجازه دهیم که آنها (ده کشور غربی صادر کننده بیانیه) را در کشورمان بپذیریم.» رئیس‌جمهوری ترکیه افزود: «این سفرا باید ترکیه را بشناسند و درک کنند. آیا وظیفه شما است که به ترکیه درس بدهید؟».» وی گفت که سفرای خارجی اگر دیگر «شناختی» از ترکیه ندارند باید این کشور را ترک کنند. او پنج‌شنبه گذشته ضمن تاکید این که قوه قضائیه ترکیه «مستقل» است، فراخوان کشورهای غربی درباره پرونده تاجر ترکیه‌ای را مداخله‌جویانه دانسته و به شدت از آن انتقاد کرد. دیده‌بان حقوق بشر که گزارش‌های خود را با اتکا به مداراک و گفت‌وگو با باشندگان/ساکنان محلی تنظیم می‌‌کند می‌گوید: «طالبان از زمان به قدرت رسیدن در ماه اوت شمار بسیاری از هزاره‌ها و دیگر ساکنان این پنج ولایت را وادار کرده تا خانه و کاشانه و مزارع خود را ترک کنند.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه نیز در توییترش نوشت:«سفرایی که به سیستم قضایی درباره یک پرونده در حال بررسی پیشنهاد و توصیه می‌کنند، غیرقابل قبول هستند. سفرای آمریکا، فرانسه، آلمان، کانادا، فنلاند، دانمارک، هلند، نیوزیلند، نروژ و سوئد در ترکیه در بیانیه خود خواستار حل و فصل «سریع و منصفانه» پرونده عثمان کاوالا شده بودند. سفرای آمریکا، فرانسه، آلمان، کانادا، فنلاند، دانمارک، هلند، نیوزیلند، نروژ و سوئد در ترکیه در بیانیه خود خواستار حل و فصل «سریع و منصفانه» پرونده عثمان کاوالا شده بودند.» شایان ذکر است ترکیه سه‌شنبه سفرای این ده کشور را احضار کرد و مراتب اعتراض خود به این فراخوان را اعلام کرده و گفته که درخواست آنها برای آزادی کاوالا «غیرقابل قبول» است. عثمان كاولا مقامات آنکارا «عثمان کاوالا» 64 ساله‌ که یکی از برجسته ترین چهره‌های جامعه مدنی مخالف دولت این کشور محسوب می‌شود را به ایجاد بی‌ثباتی در ترکیه متهم می‌کنند. با این حال در این روز اقدامی عملی در این راستا صورت نگرفت. اردوغان «کاوالا» را به جورج سوروس میلیاردر مجارستانی-آمریکایی تشبیه کرد و گفت: «چنین افرادی با قدرت پول تلاش می‌کنند تا مکان مورد نظر خود را بی‌ثبات کنند». وزارت خارجه ترکیه روز سه‌شنبه با احضار سفرای این ۱۰ کشور بیانیه آنها را «غیرقابل قبول» خوانده بود. . مقامات دولت ترکیه از سال ۲۰۱۳ عثمان کاوالا، ۶۴ ساله را به تلاش برای بی‌ثبات کردن کشور متهم می‌کردند.» عفو بین‌الملل:‌ طالبان ۱۳ هزاره از جمله یک دختر ۱۷ ساله را کشت تنبیه جمعی، یکی از اشکال مجازات غیرقانونی است که افراد وابسته به یک گروه خاص را بدون آنکه جرمی انجام داده باشند، مجازات می‌کند.