اردوغان: در انتظار ثبت رکورد جدید در عرصه صادرات هستیم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اردوغان: در سالجاری با رسیدن به رقم 200 میلیارد دلار در کل صادرات، منتظر ثبت یک رکورد جدید هستیم

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به تحقق صادرات ترکیه در سطح 200 میلیارد دلار تصریح کرد رشد اقتصادی 7 درصدی طی 3 ماهه اول سال جاری باعث افزایش انتظارات نسبت به دوره بعدی شده است.رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با ارسال پیام تصویری به همایش اقتصادی قطر گفت: با رسیدن به رقم 200 میلیارد دلار در کل صادرات در سال جاری، منتظر ثبت یک رکورد جدید هستیم.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: رشد اقتصادی 7 درصدی طی 3 ماهه اول سال جاری باعث افزایش انتظارات ما نسبت به دوره بعدی شده است. اردوغان تصریح کرد: سازمان همکاری و توسعه اقتصادی رشد ترکیه را برای امسال 5.7 درصد و سال آینده را نیز 3.4 درصد پیش‌بینی می‌کند. این یکی از بزرگترین رشد‌ اقتصادی در میان اعضای این سازمان است.

وی با بیان این که صحیح بودن گام‌های ترکیه در سوریه، لیبی و شرق مدیترانه در روزهای اخیر بهتر درک شده است، گفت: ترکیه با مسئولیت پذیری مانعی برای گسترش تروریسم در این منطقه تشکیل داده و مسیر گفت‌وگو و سازش را گشوده است. رئیس جمهور ترکیه همچنین از برداشته شدن محاصره کشورهای حوزه خلیج علیه قطر و تصمیمات شورای همکاری کشورهای حوزه خلیج در زمینه توسعه روابط با این کشور ابراز خرسندی کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تهرانی‌ها «پایین‌ترین نرخ مشارکت» در انتخابات ریاست جمهوری را به نام خود ثبت کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. میگن رییسی ۱۷ میلیون رای اورده همه میدونن که این ارقام دروغ و ساختگی است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بیش از 10 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران ثبت شدبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته 10 هزار و 485 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و 136 بیمار دیگر نیز جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر در جریان سرکوب معترضان به نتایج انتخابات در یاسوج
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض روزنامه کیهان به نام‌گذاری یک کوچه در تهران به نام صمد بهرنگی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نگاهی به مدعیان قهرمانی یورو ۲۰۲۰؛ ترس در جان حریفان ایتالیا و آلمان - BBC News فارسیدر پایان بازی‌های دور دوم مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ چهره مدعیان قهرمانی این مسابقات، تا حد زیادی روشن شده است. حالا هر تیم دو بازی انجام داده و مشخص شده که برخی تیم‌ها مثل ایتالیا فراتر از حد انتظار بازی کرده‌اند و چند تیم مثل انگلیس و اسپانیا هم از آنچه تصور می‌شد، ضعیف‌تر هستند.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

تصاویری از خسارت‌هایی که گردباد به شهر آوکلند در نیوزیلند زدشهردار آوکلند خسارات وارده به مناطق جنوبی شهر را «نسبتا گسترده» توصیف کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »