اردوغان: تاکنون 103 نفر از زیر آوار نجات یافته‌اند

31/10/2020 09:06:00 ب.ظ

- خبرگزاری آناتولی

اردوغان, ازمیر

اردوغان : در زمین‌لرزه ازمیر تا کنون 37 نفر جان باخته و 885 تن دیگر مصدوم شده‌اند

- خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولیرئیس‌جمهور اردوغان از مسئولان در مرکز هماهنگی آفاد در ازمیر درباره فعالیت‌های امداد و نجات زلزله‌زدگان معلومات گرفت..- در زمین‌لرزه ازمیر تا کنون 37 نفر جان باخته و 885 تن دیگر مصدوم شده‌اند- پس از آواربرداری ساخت بناها را آغاز خواهیم کرد و برای کسانی که منازل‌شان تخریب شده است به زودی خانه‌های جدید خواهیم ساخت.

- از 88 کشور جهان پیام‌ همبستگی و همدردی دریافت کردیم. از همه آنها از طرف خود و ملت ترکیه تشکر می‌کنم- وزارت محیط‌زیست و شهرسازی ترکیه مناطق ذخیره را شناسایی کرده و اقدامات لازم را به‌زودی انجام خواهد داد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

اردوغان: از 88 کشور جهان پیام‌ همبستگی و همدردی دریافت کردیم. از همه آنها از طرف خود و ملت ترکیه تشکر می‌کنم رئیس‌جمهور اردوغان از مسئولان در مرکز هماهنگی آفاد در ازمیر درباره فعالیت‌های امداد و نجات زلزله‌زدگان معلومات گرفت.

حملات ارمنستان به مناطق غیرنظامی آذربایجان؛ تاکنون 91 نفر جان باخته‌‌اند

وزیر محیط ‌زیست و شهرسازی ترکیه: از لحظه وقوع زمین‌لرزه در ازمیر تاکنون 100 زلزله‌زده از زیر آوارها نجات یافتندوزیر محیط ‌زیست و شهرسازی ترکیه: از لحظه وقوع زمین‌لرزه در ازمیر تاکنون 100 زلزله‌زده از زیر آوارها نجات یافتند

تداوم عملیات نجات زلزله‌زدگان ازمیر از زیر آوارنیروهای امداد و نجات در استان ازمیر ترکیه کماکان به تلاش‌های خود برای نجات زلزله‌زدگانی که احتمالا زیر آوار مانده‌اند٬ ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر محیط ‌زیست و شهرسازی ترکیه: از لحظه وقوع زمین‌لرزه در ازمیر تاکنون 100 زلزله‌زده از زیر آوارها نجات یافتندوزیر محیط ‌زیست و شهرسازی ترکیه: از لحظه وقوع زمین‌لرزه در ازمیر تاکنون 100 زلزله‌زده از زیر آوارها نجات یافتند

زلزله شدید ترکیه و یونان؛ دست‌کم ۲۵ کشته و صدها مجروح - BBC News فارسیدر پی زلزله شدید در ازمیر ترکیه، تعداد بیشتری طی شب گذشته از زیر آوار بیرون کشیده شده‌اند. گروه‌های امداد با وجود خطر صدها پس لرزه همچنان در زیر ساختمان‌های فروریخته در جستجوی افرادی هستند که احتمالا زنده مانده‌اند. سازمان امداد ترکیه تاکنون مرگ ۲۴ نفر و مجروح شدن صدها نفر را تایید کرده است. روزی که اردوغان درشمال سوریه به خونه‌های خشتی و فقیرانه کردها حمله کرد، خانه‌هایشان را برسرشان آوار کرد و هزاران کرد رو روانه بیابون کرد روزی که حامی کشورگشایی آذربایجان به ارمنستان شد، خونه مردم بی‌دفاع با موشک روسرشون آوارشد همین حالی رو داشتن که امروز مردم ترکیه در ازمیر دارند Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

کرونا در ایران؛ مرگ ۳۶۵ نفر دیگر در ۲۴ ساعت، ۹۱ هزار فوت بیش از سال گذشته در چهار ماهتازه‌ترین آمار وزارت بهداشت ایران در روز جمعه نشان می‌دهد تعداد جانباختگان ناشی از کرونا همچنان بالای سیصد نفر است؛ همزمان مقایسه آمار جدید ثبت احوال حکایت از آن دارد که در چهار ماه نخست امسال بیش از ۹۱ هزار نفر بیشتر از سال قبل فوت کرده‌اند.

31.دادستانی کل آذربایجان اعلام کرد که تا کنون 91 غیرنظامی در حملات ارمنستان جان باخته و 400 نفر زخمی شده‌اند.31.نیروهای امداد و نجات در استان ازمیر ترکیه کماکان به تلاش‌های خود برای نجات زلزله‌زدگانی که احتمالا زیر آوار مانده‌اند٬ ادامه دارد.

10.2020 خبرگزاری آناتولی رئیس‌جمهور اردوغان از مسئولان در مرکز هماهنگی آفاد در ازمیر درباره فعالیت‌های امداد و نجات زلزله‌زدگان معلومات گرفت.10. . کوروم اظهار داشت: - هم اکنون حدود 5 هزار نفر در قالب تیم‌های امداد و نجات در منطقه زلزله‌زده ازمیر فعالیت می‌کنند. - در زمین‌لرزه ازمیر تا کنون 37 نفر جان باخته و 885 تن دیگر مصدوم شده‌اند - پس از آواربرداری ساخت بناها را آغاز خواهیم کرد و برای کسانی که منازل‌شان تخریب شده است به زودی خانه‌های جدید خواهیم ساخت. در ادامه این بیانیه آمده است که 11 نفر از غیرنظامیانی که جان خود را از دست داده اند کودک و 27 نفر نیز زن بوده‌اند. - از 88 کشور جهان پیام‌ همبستگی و همدردی دریافت کردیم. دستگاه‌های جستجو نیز در حال برررسی آوارها برای پیدا کردن زلزله‌زدگان هستند و از کسانی که احتمالا زیر آوار هستند خواسته می‌شود در صورت امکان ضربه‌ای به زمین بزنند تا صدای آنان شنیده شود.

از همه آنها از طرف خود و ملت ترکیه تشکر می‌کنم - وزارت محیط‌زیست و شهرسازی ترکیه مناطق ذخیره را شناسایی کرده و اقدامات لازم را به‌زودی انجام خواهد داد. در حملات ارمنستان در 11 اکتبر به گنجه نیز 4 کودک والدین خود را از دست داده و بی‌سرپرست شدند. برخی ساختمان‌ها در معرض خطر ریزش هستند. - به مناطق زلزله‌زده تا کنون 24 میلیون لیر کمک هزینه ارسال شد، بر اساس نیازسنجی به ارسال آن نیز ادامه خواهیم داد. . گفتنی است آتش‌بس انسانی موقت در قره‌باغ میان آذربایجان و ارمنستان که با میانجی‌گری آمریکا از ساعت 08:00 روز 26 اكتبر آغاز شده بود، پس از دقایقی از سوی نظامیان ارمنستان نقض شد.