اردوغان: مانع آوارگی 4 میلیون نفر از اهالی ادلب شدیم

25/06/1398 07:34 ب.ظ

رئیس جمهور ترکیه در نشست سه جانبه با همتاهای ایرانی و روس خود اعلام کرد با انجام اقداماتی مانع آوارگی 4 میلیون نفر از اهالی ادلب شدیم . - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور ترکیه در نشست سه جانبه با همتاهای ایرانی و روس خود اعلام کرد با انجام اقداماتی مانع آوارگی 4 میلیون نفر از اهالی ادلب شدیم . - خبرگزاری آناتولی رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنان خود همچنین اظهار داشت: «ترکیه، روسیه و ایران همکاری خود را برای بازگردان امنیت و ثبات به سوریه تعمیق بخشیده‌اند. امروز تحولات ادلب، شرق فرات و وضعیت پناهجویان سوری را بررسی خواهیم کرد.

تاکنون 360 هزار سوری به مناطق امن در کشورشان بازگشته اند."

در نشست سه جانبه در مورد وضعیت میدانی در سوریه به ویژه در ادلب، تحولات در شرق فرات، روند انتقال سیاسی و وضعیت آوارگان سوری گفتگو خواهیم کرد. روند آستانه تنها ابتکاری است که می‌تواند راه‌حل موثری برای خاموش‌کردن آتش در سوریه ارائه کند. نشست آنکارا روح تازه‌ای در روند آستانه خواهد دمید.

حمله تروریستی به بیمارستان «چوبان بیلی»، بار دیگر چهره وحشیانه این گروه تجزیه‌طلب را نشان داد. با خشکانیدن باتلاق تروریسم در شرق فرات، تلاش‌ در این زمینه را وارد مرحله جدیدی خواهیم کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

نشست سه جانبه آنکارا درباره ادلب؛ روحانی و اردوغان دیدار کردندرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه ۱۶ سپتامبر پیش از نشست سه جانبه درباره سوریه با محوریت استان ادلب با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در آنکارا گفت‌وگو کرد. ترکیه و روسیه چکاره هستند که درباره سوریه اظهار نظر کنند؟

آغاز رسیدگی به پرونده ۱۱ مدیر در خصوص سیل/ اتهام؛ اهمال و تضییع بیت المالدادستان مرکز گلستان: براساس گزارش سازمان بازرسی ۱۱ نفر از مدیران در خصوص حادثه سیل سال جاری به عنوان متهم معرفی شدند که هم اکنون این گزارش به بازپرسی ارجاع شده است اتهام این افراد که اغلب از ادارات آب و گاز هستند، شامل اهمال و تضییع بیت‌المال است

درخواست اصلاح سازوکارهای قضایی در نامه فعالان دانشجویی و مدنی به رییسیتهران-ایرناپلاس- بیش از ۱۲۰ نفر از فعالان دانشجویی و مدنی طی نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار اصلاح ساختار و سازوکار قضایی این دستگاه شدند.

۳۷ نفر محکوم به قصاص نفس در کرمان از اعدام رهایی یافتندرئیس کل دادگستری استان کرمان به آمار بالای صلح وسازش استان کرمان اشاره کرد وگفت:از ابتدای سال تاکنون ۱۵هزار و ۹۶۳فقره پرونده در شعب شوراهای حل اختلاف استان کرمان از طریق صلح وسازش به پایان رسیده است . چه خبر خوبی

۲۱ هزار فرهنگی تا سه سال آینده بازنشسته می‌شوندمدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: سال ۱۴۰۱ از ۵۷ هزار همکار فرهنگی ۲۱ هزار نفر بازنشسته می‌شوند و با بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش تهران مواجه خواهیم شد.

روزانه ۴۵ تا ۶۵ نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند/ تمایل سایپا به توقف تولید 'پراید'/درخواست پلیس از استانداران درباره تغییر ساعات کاری اداراترییس پلیس راهور ناجا گفت: با توجه به افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی ترافیک ابتدای مهر از استانداران درخواست کردیم تا ساعات کار ادارات را از ابتدای مهر به مدت ۱۰ روز، دو ساعت به صورت شناور قرار دهند تا در روزهای ابتدای مهر پیک ترافیک نداشته باشیم.

رئیس جمهور ترکیه در نشست سه جانبه با همتاهای ایرانی و روس خود اعلام کرد با انجام اقداماتی مانع آوارگی 4 میلیون نفر از اهالی ادلب شدیم .Istanbulرجب طیب اردوغان طس سخنانی در پنجمین نشست سه جانبه سران ترکیه، ایران و روسیه با اشاره به اینکه باید مسئولیت بیشتری برای برقراری صلح در سوریه را برعهده بگیریم، گفت: با انجام اقداماتی مانع آوارگی 4 میلیون نفر از اهالی ادلب شدیم.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنان خود همچنین اظهار داشت:

«ترکیه، روسیه و ایران همکاری خود را برای بازگردان امنیت و ثبات به سوریه تعمیق بخشیده‌اند. امروز تحولات ادلب، شرق فرات و وضعیت پناهجویان سوری را بررسی خواهیم کرد. تاکنون 360 هزار سوری به مناطق امن در کشورشان بازگشته اند."

در نشست سه جانبه در مورد وضعیت میدانی در سوریه به ویژه در ادلب، تحولات در شرق فرات، روند انتقال سیاسی و وضعیت آوارگان سوری گفتگو خواهیم کرد.

روند آستانه تنها ابتکاری است که می‌تواند راه‌حل موثری برای خاموش‌کردن آتش در سوریه ارائه کند. نشست آنکارا روح تازه‌ای در روند آستانه خواهد دمید.

حمله تروریستی به بیمارستان «چوبان بیلی»، بار دیگر چهره وحشیانه این گروه تجزیه‌طلب را نشان داد. با خشکانیدن باتلاق تروریسم در شرق فرات، تلاش‌ در این زمینه را وارد مرحله جدیدی خواهیم کرد.

ما درمورد حفظ وحدت سیاسی و تمامیت ارضی سوریه، حفظ آرامش میدانی و یافتن راه حل سیاسی پایدار برای پایان دادن به درگیری در این کشور در توافق کامل هستیم."