اردوغان آمریکا را به فسخ معامله بوئینگ تهدید کرد | DW | 26.07.2019

04/05/1398 06:17:00 ب.ظ

رئیس جمهور ترکیه در واکنش به کنارگذاشته شدن کشورش از پروژه ساخت جنگنده‌های اف- ۳۵، واشنگتن را به لغو سفارش بوئینگ تهدید کرد. طرفین توافق‌نامه خرید ۱۰۰ فروند بوئینگ را به تازگی امضا کرده‌اند.

رئیس جمهور ترکیه در واکنش به کنارگذاشته شدن کشورش از پروژه ساخت جنگنده‌های اف- ۳۵، واشنگتن را به لغو سفارش بوئینگ تهدید کرد. طرفین توافق‌نامه خرید ۱۰۰ فروند بوئینگ را به تازگی امضا کرده‌اند. اردوغان که روز جمعه ۲۶ ژوئیه در برابر اعضای حزب عدالت و توسعه حرف می‌زد گفت: «ما مشتریان خوبی...

اردوغان که روز جمعه ۲۶ ژوئیه در برابر اعضای حزب عدالت و توسعه حرف می‌زد گفت: «ما مشتریان خوبی هستیم. اما اگر اوضاع به همین منوال پیش برود، ناچاریم در رفتارمان تجدیدنظر کنیم.» توافق‌نامه خرید این بوئینگ‌ها و نحوه پرداخت امضا شده و ترکیه یک فروند هواپیما هم تحویل گرفته است.

اردوغان پیش‌تر گفته که اگر آمریکا بخواهد ترکیه را از پروژه تولید جنگنده اف -۳۵ کنار بگذارد، باید ۴/ ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری این کشور را پس بدهد. او تاکید کرده که خروج ترکیه از پروژه تولید اف- ۳۵ هزینه ساخت هر جنگنده را حدود ۸ میلیون دلار بالاتر می‌برد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید ترکیه صاحب دومین ارتش بزرگ در پیمان ناتوست و در کنار هشت کشور دیگر، در سرمایه‌گذاری برای تولید اف- ۳۵ مشارکت کرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چارتر پروازهای کیش به پرکنندگان هتل‌ها رسید/ تخفیف ۵۰ درصدی هتل‌های کیشجامعه هتلداران کیش با شرکت کیش ایر به توافق رسید که پروازهای چارتر را به چارترکننده‌هایی بدهد که تعهد کنند هتل‌ها را گارانتی کنند و اولویت را به هتل‌های جزیره بدهند.

دولت فدرال آمریکا اجرای حکم اعدام را پس از دو دهه از سر می‌گیرد«وزارت دادگستری حاکمیت قانون را اقامه می‌کند، و ما این را به قربانیان و خانوادهٔ آنها مدیونیم که حکم نظام قضایی خود را (در مورد محکومان) به اجرا درآوریم.»

زن چینی که ۱۱۸ کودک را به فرزندی پذیرفته بود، خلافکار بود؛ «مادر عشق» به ۲۰ سال زندان محکوم شدزن چینی که ۱۱۸ کودک را به فرزندی پذیرفته بود، خلافکار بود؛ «مادر عشق» به ۲۰ سال زندان محکوم شد او ادعا می کند پس از آنکه همسر سابقش، پسرشان را به قیمت ۷ هزار یوان به قاچاقچی انسان فروخت ، تصمیم گرفت برای نجات کودکان بی سرپرست دست به کار شود. زرشک... اینم که خلافکار از آب در اومد

ترمز ساخت‌وسازها را بکشید/ روان‌های پریشان را دریابیموزیر بهداشت: *روان‌های پریشان را دریابیم *ما ۱۴ تولد در شیعه داریم با ۱۳ وفات، اما همیشه دلمان می‌خواهد گریه کنیم و ضجه بزنیم *باید این فضای غم انگیز را شکست و آن را تعدیل و تلطیف کرد *این افسردگی عامل خودکشی و بسیاری از خشونت‌های اجتماعی است نه داداش عامل افسردگی این چیزان، آدرس غلط نده... اینا چی؟!... اینا عامل افسرگی هست یا نه؟! این محرم و صفر است که اسلام را نگهداشته.

ترزا می استعفای خود را به ملکه ارائه کرد

فیلترینگ اینستاگرام را به صلاح کشور نمی‌دانمرییس پیشین صدا و سیما گفت که فیلترینگ اینستاگرام را به صلاح کشور نمی‌دانم.