اردوغان:‌ اگر از ادلب خارج شویم، تروریست‌ها به ترکیه حمله‌ می‌کنند

04/03/2020 02:29:00 ب.ظ

#اردوغان:‌ اگر از #ادلب خارج شویم، تروریست‌ها به #ترکیه حمله‌ می‌کنند

اردوغان, ادلب

اردوغان :‌ اگر از ادلب خارج شویم، تروریست‌ها به ترکیه حمله‌ می‌کنند

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که در صورت خروج از ادلب ٬ تروریست‌ها مستقیما کشورمان را هدف قرار خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی

04.03.2020پارلمان ترکیه/خبرگزاری آناتولیرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه امروز چهارشنبه 4 مارس در نشست حزب متبوع خود در پارلمان کشور با اشاره به عملیات سپر بهار نیروهای مسلح در ادلب اظهار داشت:"اگر از ادلب خارج شویم تروریست‌ها مستقیم کشورمان را هدف قرار خواهند داد".

وی با بیان اینکه طی این عملیات بیش از 3 هزار و 200 تن از عناصر رژیم اسد کشته شده اند، افزود:‌"با عملیات‌ اخیرمان به همه ثابت کردیم که ترکیه خواهان جنگ نیست. نه سرنوشت کشورمان را به دست گرو‌ه‌های تروریستی، رژیم قاتل و حامیانش می سپاریم و نه مردم مظلوم سوریه را به حال خود رها می‌کنیم".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

اردوغان: از ادلب خارج شویم تروریست‌ها خاک‌مان را هدف قرار خواهند دادپخش زنده/سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه چرا سخنرانی اردوغان رو ترجمه و زیرنویسی نمیکنی؟ عجب خبرگزاری بیخودی هستی.

انتقاد اتحادیه اروپا و دولت آلمان از رئیس جمهور ترکیه | DW | 02.03.2020مقامات اتحادیه اروپا و صدراعظم آلمان از رئیس جمهور ترکیه به دلیل گشودن مرزهای خود با یونان برای ورود پناهجویان به اروپا انتقاد کردند. آنها از ترکیه خواستند، به پیمان خود با اتحادیه اروپا پایبند باشد. اسلام گرا آدم نمیشه. یکبار برای همیشه بپذیرید و خودتونو راحت کنین پدرسوخته پولها را بالا کشیده حالا مرزها را باز کرده مرتیکه به مقاماتت بگو تقصیر ملاپرور خودشونه.

وزارت دفاع ترکیه: 9 تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پا درآمدندوزارت دفاع ملی ترکیه از پای در آمدن 9 تروریست دیگر پ.ک.ک در جریان عملیات هوایی در شمال عراق خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

انتقاد بلغارستان از عدم همکاری اتحادیه اروپا با ترکیهنخست وزیر بلغارستان ضمن انتقاد به عدم حمایت اتحادیه اروپا از ترکیه در مسئله پناهجویان تاکید کرد کسی بحران مرزی را نمی‌بیند. - خبرگزاری آناتولی

عملیات سپر بهار ترکیه؛ طی 24 ساعت 327 نیروی اسد از پای درآمدندوزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که در چارچوب عملیات سپر بهار نیروهای مسلح کشور در ادلب 327 تن از نیروهای اسد طی 24 ساعت گذشته از پای درآمده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

بریتانیا: از اقدامات ترکیه برای برقراری آتش‌بس در ادلب حمایت می‌کنیم- خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که در صورت خروج از ادلب٬ تروریست‌ها مستقیما کشورمان را هدف قرار خواهند داد.04.پناهجویان در منطقه مرزی ترکیه و یونان آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز دوشنبه، ۱۲ اسفند (دوم مارس) در واکنش به بحران تازه پناهجویان در مرز میان ترکیه و یونان گفت، برای نگرانی‌های دولت ترکیه به دلیل ورود پناهجویانی که از درگیری‌های نظامی ادلب می‌گریزند تفاهم دارد، اما این نباید بهانه‌ای برای نقض توافق این کشور با اتحادیه اروپا باشد.وزارت دفاع ملی ترکیه از پای در آمدن 9 تروریست دیگر پ.

04.03.2020 انکارا/خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه: از آنهایی که از ما می‌پرسند در سوریه چه کار دارید، این سوال را می‌پرسیم که آمریکا، ایران، روسیه و کشورهایی اروپایی در آنجا چه کار دارند.2020 پارلمان ترکیه/خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه امروز چهارشنبه 4 مارس در نشست حزب متبوع خود در پارلمان کشور با اشاره به عملیات سپر بهار نیروهای مسلح در ادلب اظهار داشت:"اگر از ادلب خارج شویم تروریست‌ها مستقیم کشورمان را هدف قرار خواهند داد". در دو روز گذشته هزاران پناهجو به امید راه‌یابی به کشورهای اروپای غربی راهی مرزهای یونان شده‌اند. وی با بیان اینکه طی این عملیات بیش از 3 هزار و 200 تن از عناصر رژیم اسد کشته شده اند، افزود:‌"با عملیات‌ اخیرمان به همه ثابت کردیم که ترکیه خواهان جنگ نیست. - بیش از 3 هزار و 200 تن از عناصر رژیم اسد کشته شدند. نه سرنوشت کشورمان را به دست گرو‌ه‌های تروریستی، رژیم قاتل و حامیانش می سپاریم و نه مردم مظلوم سوریه را به حال خود رها می‌کنیم".2020 آنکارا/خبرگزاری آناتولی در ادامه عملیات ضد تروریستی ترکیه در شمال عراق که با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش انجام گرفت، 4 ترویست پ.

وی تصریح کرد:‌ از آنهایی که از ما می‌پرسند در سوریه چه کار دارید، این را می‌پرسیم که آمریکا، ایران، روسیه و کشورهایی اروپایی در آنجا چه کار دارند؟. - از یونان و اتحادیه اروپا می خواهیم که به پناهجویان احترام بگذارند. به گفته دولت ترکیه، نزدیک به ۸۰ هزار نفر اجازه عبور از مرزها را یافته‌اند. اردوغان همچنین خواهان رفتار انسانی یونان و اتحادیه اروپا با مهاجران شد. رئیس جمهور ترکیه همچنین پس از این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به سفر فردای خود به روسیه نیز گفت:‌ ما خواهان یک آتش‌بس فوری در منطقه هستیم.. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پیش از دیدار پیشنهاد خاصی از روسیه دریافت کرده اند یا خیر، اظهار داشت:‌"فعلا خیر. پناهجویان در منطقه مرزی ترکیه و یونان به دنبال راهی برای ورود به یونان ترکیه با بلغارستان هم مرز مشترک دارد، اما در این رابطه آماری ارائه نشده است. پس از دیدار با آقای پوتین یک نشست خبری برگزار خواهد شد.

خبرنگاران دیگری نیز همراه من هستند و هیچ چیز پنهان نخواهد ماند". اردوغان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون اظهارات جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در سوریه که گفته است «می خواهیم به ترکیه مهمات بدهیم»، تصریح کرد:‌ من چنین خواسته هایمان را به آقای ترامپ اعلام کردم. او همچنین از اتحادیه اروپا به دلیل عدم کمک به ایجاد منطقه امن در نزدیکی سوریه و اسکان دادن پناهجویان در آن، انتقاد کرد. .