اردوغان: گفت‌وگوهای ترکیه و ایران نقش تعیین کننده‌ای در منطقه‌ دارد

18/06/1399 04:47 ب.ظ

رئیس جمهور ترکیه ضمن تاکید بر تقویت همبستگی با ایران برای مقابله با شیوع کرونا تصریح کرد گفت‌وگوهای آنکارا و تهران نقش تعیین کننده‌ای در حل مشکلات منطقه‌ دارد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور ترکیه ضمن تاکید بر تقویت همبستگی با ایران برای مقابله با شیوع کرونا تصریح کرد گفت‌وگوهای آنکارا و تهران نقش تعیین کننده‌ای در حل مشکلات منطقه‌ دارد. - خبرگزاری آناتولی ششمین نشست شورای عالی همکاری ترکیه و ایران امروز به ریاست رجب طیب اردوغان و حسن روحانی روسای جمهور دو کشور از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

( TCCB/ Murat Çetinmühürdar - خبرگزاری آناتولی ) رجب طیب اردوغان و حسن روحانی، روسای جمهوری ترکیه و ایران در ششمین نشست شورای عالی همکاری دو کشور شرکت کردند.

اردوغان در این نشست مجازی، تاکید کرد: گفت‌وگو و رایزنی ترکیه و ایران نقش تعیین کننده‌ای در حل بسیاری از مشکلات منطقه‌ دارد. باور دارم که همکاری ما با کاهش شرایط پاندمی بار دیگر به سطح قبلی خود باز می‌گردد.

وی در ادامه گفت: امیدوارم این نشست و مذاکرات آتی مایه خیر و برکت برای دو کشور باشد، سازوکارهای همکاری در سطح عالی یکی از نشانه‌های دوستی ترکیه و ایران است. اردوغان ضمن اشاره به آنکه تاکنون تصمیمات مهم زیادی در چارچوب این شورا اتخاذ شده، افزود: پنجمین دور این نشست سال 2018 در آنکارا برگزار شد. متاسفانه به دلیل شرایط پاندمی امروز مجبوریم این جلسه را از طریق ویدیوی کنفرانس برگزار کنیم. اما عزم ما برای برگزاری این نشست پیام مهم‌تری است. گفت‌وگو و رایزنی ترکیه و ایران نقش تعیین کننده‌ای در حل بسیاری از مشکلات منطقه‌ای دارد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

مولوی؛ میراث مشترک فرهنگی ترکیه، ایران و افغانستان

توصیه و پیام ایران به ترکیه و امارات/ به نیت دوستان روس‌مان شک نداریمسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوییس به تهران ارتباطی به روابط با آمریکا ندارد منابع مالی ایران در خارج از کشور زیاد است و آمریکا تلاش می‌کند که این منابع وارد کانال سوئیس نشود سیاست ما در مورد آمریکا تغییر نکرده وزیر خارجه هند فردا به تهران می‌آید

نشست شورای عالی همکاری ترکیه و ایران فردا به صورت مجازی برگزار می‌شود

فرازمند: نشست مجازی رؤسای جمهور ایران و ترکیه عصر امروز برگزار می‌شود- اخبار ترکیه و اوراسیا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimسفیر ایران در ترکیه در توییتی با اشاره به نشست مجازی رؤسای جمهور ایران و ترکیه درباره روابط دوجانبه نوشت: این نشست با حضور جمعی از وزرا و مقام‌های سیاسی و اقتصادی دو کشور عصر امروز برگزار می‌شود. 🎥 ششمین نشست شورای عالی همکاری ایران و ترکیه روحانی: ایران و ترکیه دو قدرت بزرگ در منطقه هستند و همواره دشمنی و کینه‌توزی‌هایی علیه دو کشور وجود داشته و دارد اردوغان: گفتگوهای ایران و ترکیه در منطقه تعیین کننده است

اردوغان: اجازه نمی‌دهیم حق و حقوق ملت‌مان و منابع طبیعی ترکیه را چپاول کنندرجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی اظهار داشت: به کسانی که از هرج و مرج سودجویی کرده اجازه نخواهیم داد حق و حقوق ملت‌مان و منابع طبیعی ترکیه را چپاول کنند اردوغان: ترکیه در طول روند (شیوع کووید-19) به جای آنکه از واقعیت‌ها فاصله گرفته و تصمیم‌های فوری بی حساب و کتاب بگیرد با خونسردی آن را مدیریت کرد اردوغان: کسانی که پشت درهای بسته با صندوق بین_المللی پول مذاکره می‌کنند بدانند که هرگز اجازه نخواهیم داد ترکیه به روزهای گذشته بازگردد اردوغان: کسانی که موفق نشدند ترکیه را از لحاظ دیپلماتیک، دفاعی و نظامی تسلیم کنند، حال اقتصاد ما را نشانه رفته‌اند

وزیر دفاع ترکیه و رئیس کمیته نظامی ناتو امروز دیدار می‌کنندوزیر دفاع ترکیه و رئیس کمیته نظامی ناتو امروز دیدار می‌کنند

ششمین نشست شورای عالی همکاری ترکیه و ایران برگزار شد

ششمین نشست شورای عالی همکاری ترکیه و ایران امروز به ریاست رجب طیب اردوغان و حسن روحانی روسای جمهور دو کشور از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد. ( TCCB/ Murat Çetinmühürdar - خبرگزاری آناتولی )

رجب طیب اردوغان و حسن روحانی، روسای جمهوری ترکیه و ایران در ششمین نشست شورای عالی همکاری دو کشور شرکت کردند.

اردوغان در این نشست مجازی، تاکید کرد: گفت‌وگو و رایزنی ترکیه و ایران نقش تعیین کننده‌ای در حل بسیاری از مشکلات منطقه‌ دارد. باور دارم که همکاری ما با کاهش شرایط پاندمی بار دیگر به سطح قبلی خود باز می‌گردد.

وی در ادامه گفت: امیدوارم این نشست و مذاکرات آتی مایه خیر و برکت برای دو کشور باشد، سازوکارهای همکاری در سطح عالی یکی از نشانه‌های دوستی ترکیه و ایران است.

اردوغان ضمن اشاره به آنکه تاکنون تصمیمات مهم زیادی در چارچوب این شورا اتخاذ شده، افزود: پنجمین دور این نشست سال 2018 در آنکارا برگزار شد. متاسفانه به دلیل شرایط پاندمی امروز مجبوریم این جلسه را از طریق ویدیوی کنفرانس برگزار کنیم. اما عزم ما برای برگزاری این نشست پیام مهم‌تری است. گفت‌وگو و رایزنی ترکیه و ایران نقش تعیین کننده‌ای در حل بسیاری از مشکلات منطقه‌ای دارد. باور دارم که همکاری ما با کاهش شرایط پاندمی بار دیگر به سطح قبلی خود باز می‌گردد.

او در ادامه جان باختن شماری از شهروندان ایرانی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا را تسلیت گفته و برای بیماران تحت درمان آرزوی شفای عاجل کرد.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد:‌ ترکیه با ارسال تجهیزات پزشکی و کمک‌های بشردوستانه در روزهای نخستین پاندمی، نشان داد که در کنار مردم ایران است. ایمان دارم که با همبستگی، بر پاندمی غلبه خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: در ترکیه روند بیماری علی‌رغم افزایش آمار مبتلایان کرونا طی روزهای اخیر، تحت کنترل است. از یک سو نظام سلامت و بهداشت کشور را با بیمارستان‌های جدیدی مجهز به فناوری روز تقویت می کنیم و از سوی دیگر، در تلاش هستیم تا اقتصادمان را در مسیر تولید، صادرات و گردشگری توسعه دهیم. پروردگار متعال در قرآن کریم مژده آن را داده است که در هر سختی آسانی است.

او گفت: انشالله ترکیه و ایران به همراه سایر کشورهای منطقه، دوره پاندمی را قدرتمندتر از گذشته پشت سر خواهند گذاشت. امروز دوستان در این شورا به بحث و بررسی پیرامون همکاری‌های دوجانبه و بین‌المللی خواهند پرداخت. تصمیماتی که امروز اتخاذ می‌شود پیگیری برخی از موارد در روابط دوجانبه را تسریع خواهد بخشید.

اردوغان در پایان با اشاره به اینکه وزیران دو کشور در اجرای تصمیمات وظیفه مهمی بر گردن دارند، گفت: از این طریق بار دیگر تمایل خود را برای دیدار هرچه زودتر با شما پس از پایان یافتن پاندمی کرونا، ابراز می‌دارم.