اردوغان از برنامه‌ دولت خود برای بازگرداندن یک میلیون پناهجو به سوریه خبر داد

13/02/1401 11:20:00 ب.ظ

اردوغان از برنامه‌ دولت خود برای بازگرداندن یک میلیون پناهجو به سوریه خبر داد العربيه_فارسى

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده بسیاری از پناهجویان سوری در این کشور، اعلام کرد که کابینه او در حال تدوین برنامه‌ای برای به گزارش رسانه‌های داخلی ترکیه، اردوغان، سه‌شنبه 3 مه، توضیح داد که دولت او «در حال تدوین برنامه جدیدی است که بازگشت داوطلبانه یک میلیون سوری را با برخورداری از پشتیبانی نهادهای جامعه مدنی در ترکیه و جهان تضمین می‌کند.

»

اسکان در شمال سوریه اردوغان خاطرنشان کرد: «این برنامه، تمام نیازهای لازم برای یک زندگی آبرومندانه را در 13 منطقه شمال سوریه مانند اعزاز، جرابلس، الباب و تل ابیض تامین می‌کند.» او همچنین تاکید کرد که از سال 2016، حدود 500 هزار سوری به مناطق امن در شمال سوریه بازگشته‌اند.

شایان ذکر است که بر اساس گزارش کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل، ترکیه میزبان حدود 3.6 میلیون پناهجوی سوری ثبت شده و 320 هزار نفر از ملیت‌های دیگر است. این کشور اخیرا شاهد شماری از حوادث بود که به عنوان اعمال «نژادپرستی» علیه مردم سوریه، توصیف شد؛ آنهم در حالی که ترکیه از میانگین بالای بیکاری و وخامت شرایط اقتصادی، رنج می‌برد. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

توقف دوباره تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل؛ بیش از سه هزار اوکراینی در جنگ کشته شده‌اندایرینا وروشچوک معاون رئیس‌جمهوری اوکراین وضعیت ماریوپل را یک «فاجعه انسانی» خوانده است.

چند خودکشی در ناو هواپیمابر آمریکا؛ بیش از ۲۰۰ نفر از خدمه منتقل شدندنیروی دریایی تحقیقاتی را در مورد محیط و شرایط فرماندهی در این ناو از نوع «نیمیتز» آغاز کرده است. حتمن این خبر را با شوق و ذوق توئیت کردی. به 🥚م اینجا ماکارونی گرون میشه، اونجا خودکشی میکنن

مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شدیکی از اهالی شانگهای که از این صحنه فیلمبرداری کرده، هنگام صحبت پشت دوربین می‌گوید که خانه سالمندان «گند بالا آورده» است.

انتشار رده‌بندی سالانه آزادی رسانه‌ها در جهان: ایران در بین ۱۸۰ کشور از آخر سوم شدسازمان گزارشگران بدون مرز روز سه‌شنبه ۳ مه (۱۳ اردیبهشت) تازه‌ترین رده‌بندی سالانه خود از وضعیت آزادی رسانه‌ها در جهان را منتشر کرد که در این فهرست ایران از میان ۱۸۰ کشور جهان، رتبه ۱۷۸ را به خود اختصاص داد. این آمارهای کسشر بزارید در کوزه آبشو بخورید میشه بگین چرا توییتر ترامپ بسته شد؟؟ یا میشه بگین چرا نمیشه درباره هولوکاست صحبت کرد؟ و یا میشه بگین چرا تصاویر سردار رو حذف می‌کنن؟؟ آزادی_بیان خداروشکر وقتی قراره با معیارهای غربی که تو جنگ اوکراین معلوم شد چقدر احمقانه و پوسیده است سنجیده بشه بهتر که از آخر سوم بشیم!!

تصاویری از درگیری پلیس و معترضان در تظاهرات روز کارگر در استانبولدر جریان تظاهرات روز یک مه در ترکیه، پلیس و شماری از معترضان چپ‌گرا درگیر شدند.

سقوط دوباره ایران در جدول رتبه‌بندی آزادی رسانه‌ در جهان؛ ایران بدتر از ترکمنستانگزارشگران بدون مرز در گزارش سالانه خود از آزادی رسانه در سال ۲۰۲۲ از میان ۱۸۰ کشور جهان، ایران را در رتبه ۱۷۸ قرار داد. ایران تهِ جدول در کنار کره‌ شمالی و اریتره قرار دارد. اون دو تای دیگه یعنی سودان و اریتره اصلا' رسانه ندارند. برای حکومت مسجدـ روسپی‌خانه شیعی این رتبه بسیار هم خوب است!