اردوغان: به لطف سیستم ریاست‌جمهوری توانستیم به بحران‌ها پاسخ فوری دهیم

اردوغان: به لطف سیستم ریاست‌جمهوری توانستیم به بحران‌ها پاسخ فوری دهیم

21/07/2020 06:32:00 ب.ظ

اردوغان: به لطف سیستم ریاست‌جمهوری توانستیم به بحران‌ها پاسخ فوری دهیم

رئیس جمهوری ترکیه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، کشورش به لطف سیستم ریاست‌جمهوری جدید قادر به پاسخ‌گویی سریع و کارآمد به بحران‌های منطقه‌ای و جهانی شده است.

اردوغان اشاره کرد: به واسطه امضای ۶۴ دستور و ۲۷۵۵ حکم ریاست‌جمهوری طی دو سال گذشته خدمات‌مان را به ملت‌مان ارائه کردیم.همچنین خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از اردوغان گزارش داد: طی دو سال اخیر بیش از ۲۳۴ هزار عملیات علیه پ.ک.ک انجام داده‌ایم که بیش از ۲۲۴ هزار آن در مناطق روستایی و بالغ بر ۱۰ هزار مورد آن در مناطق شهری صورت گرفته است.

راه‌آهن سراسری ایران به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسید کیمیا علیزاده به مقام چهارم المپیک توکیو دست یافت | DW | 25.07.2021 راه آهن سراسری ایران، یادگار دوران رضا شاه، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد

وی اضافه کرد: طی عملیات‌ مبارزه با تروریسم ۲ هزار و ۳۵۴ تروریست از پای درآمدند. بدین ترتیب شمار تروریست‌های موجود در داخل کشور به ۴۰۰ تن کاهش یافت.رئیس‌جمهوری ترکیه تاکید کرد: موجب عقب‌نشینی کودتاگرانی که امنیت لیبی را تهدید می‌کردند، شدیم. تحولات اخیر را پیگیری‌ می‌کنیم، به کسی اجازه هوس پروری نخواهیم داد.

او افزود: سرمایه‌گذاری ۸.۵ میلیارد دلاری در بخش خصوصی در ۱۲ منطقه جدید صنعتی که سال گذشته اعلام کرده بودیم، برنامه‌ریزی شده است،  هدف ما گشایش دست‌کم ۱۰ هزار شرکت جدید میلیارد دلاری در کشورمان تا چشم‌انداز ۲۰۲۳ است. فعالیت‌ کشتی‌های لرزه‌نگاری و حفاری کشورمان به مجوز دیگران بستگی ندارد. تاکنون در چارچوب قوانین بین‌المللی دریایی و حقوق خود در دریای مدیترانه عمل کرده‌ وادامه خواهیم داد. headtopics.com

اردوغان تاکید کرد: ترکیه در حال حاضر حدود ۶۲ درصد برق خود را از انرژی‌های تجدید پذیر تامین و پس از این دیگر هیچ نیازی به واردات انرژی تجدیدپذیر ندارد. صادرات ترکیه در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۰۲ پنج برابر شده و به ۱۸۰.۸ میلیارد دلار رسیده است.اردوغان اظهارات مداخله‌جویانه‌ای هم درباره انتخابات پارلمانی سوریه داشت و مدعی شد: این روزها در حال برگزاری انتخابات در سوریه هستند، آیا چنین انتخاباتی ممکن است؟ کجا هستند کشورهایی که دم از دموکراسی می‌زدند. نتیجه انتخاباتی هم اعلام می‌کنند که خنده‌دار است. در برابر اینها باید صدای خود را به نفع مظلومان و قربانیان بلند کنیم. مردم سوریه از هزار سال پیش تاکنون همسایه و برادر ما بوده‌اند. بنابراین تا تحقق آرامش، امنیت و آزادی در این کشور خواهیم ماند.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

ترکیه کلیه پروازها به مقصد ایران و افغانستان را به دلیل شیوع ویروس کرونا تعلیق کردترکیه کلیه پروازها به مقصد ایران و افغانستان را به دلیل شیوع ویروس_کرونا تعلیق کرد وزارت ترابری ترکیه روز یکشنبه ۲۹ تیر اعلام کرد کلیه پروازها از این کشور به مقصد ایران و افغانستان را در چارچوب مبارزه با شیوع ویروس جدید کرونا به حالت تعلیق در آورده است

سفر الکاظمی به ریاض به تأخیر افتادسفر برنامه ریزی شده مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به ریاض به دلیل بستری شدن ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در بیمارستان به تعویق افتاد. - خبرگزاری آناتولی

بیماری ملک سلمان سفر نخست‌وزیر عراق به عربستان را به تعویق انداخت | DW | 20.07.2020مصطفی کاظمی قرار بود پس از دیدار و گفت‌وگو با رهبران عربستان سعودی راهی تهران شود. همین موضوع به گمانه‌زنی پیرامون احتمال میانجیگری عراق در مناقشه بین ایران و عربستان دامن زده بود. اکنون این سفر به تعویق افتاده است.

یارانه ۵۳۶ میلیون دلاری توکیو به شرکت‌های ژاپنی برای کاهش اتکا به چینبا افزایش تنش‌های تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین، کشورهایی که روابط نزدیکی با آمریکا دارند هم در این جنگ تجاری وارد می‌شوند. تصمیم ژاپن مشابه اقداماتی است که تایوان در سال ۲۰۱۹ میلادی برای بازگرداندن سرمایه‌های خود از چین اتخاذ کرد.

سردبیر روزنامه جام جم به علت ابتلا به کرونا درگذشت

واکنش وزارت خارجه آمریکا به انتخابات رژیم سوریه: شهروندان سوری تحت فشار به پای صندوق رفتند🔺واکنش وزارت خارجه آمریکا به انتخابات رژیم سوریه: شهروندان سوری تحت فشار به پای صندوق رفتند ⚡️وزارت خارجه آمریکا با انتشار یک بیانیه‌ در روز دوشنبه ۳۰ تیرماه، نسبت به برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم اسد واکنش نشان داد.