اردوغان: ترکیه‌ای در خور اجدادمان برای جوانان به یادگار می‌گذاریم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به اهمیت گرامیداشت یاد سلطان محمد فاتح در ایاصوفیه تاکید کرد انشالله در ششصدمین سالگرد فتح استانبول کشوری در خور اجدادمان برای جوانان به یادگار خواهیم گذاشت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم گرامی‌داشت پانصد و شصت و هفتمین سالگرد فتح استانبول «جشن فتح» که به همت وزارت فرهنگ و گردشگری کشور در ایاصوفیه برگزار شد، تاکید کرد: انشالله در ششصدمین سالگرد فتح استانبول در سال 2053 ترکیه‌ای در خور سلطان محمد فاتح و اجدادمان برای جوانان به یادگار خواهیم گذاشت.

وی در این مراسم که از طریق ویدئو کنفرانس در آن شرکت کرد، افزود: گرامی‌داشت یاد فاتح سلطان محمد در آستانه پانصد و شصت و هفتمین سالگرد فتح استانبول در ایاصوفیه که امانت وی است، با خواندن سوره الفتح و دعا حائز اهمیت ویژه‌ای دارد. اردوغان در ادامه گفت: با درک این نکته که فتح اصلی، فتح قلوب انسان‌ها بود٬ ما نیز در این راستا حرکت می‌کنیم همچنین برای دستیابی به اهداف بزرگتر در هزارمین سالگرد پیروزی ملازگرد، به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: از خداوند می‌خواهم که موفقیت‌های بزرگی را برای ملت‌مان ارزانی بدارد. از همه برادران و خواهرانم که در چنین روزی ایاصوفیه، یادگار اصلی فتح استانبول را تنها نگذاشتند٬ تشکر کنم. وی در پایان تاکید کرد: زندگی‌مان را وقف استانبول کردیم. خدمات‌مان در این شهر به عنوان شهردار، نخست‌وزیر و رئیس جمهور برگه برات‌ در دنیا و آخرت است. انشالله در ششصدمین سالگرد فتح در سال 2053 ترکیه‌ای در خور فاتح و اجدادمان برای جوانان به یادگار خواهیم گذاشت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه: مقررات محدودیت آمدوشد در 15 استان در روزهای شنبه و یکشنبه آینده اعمال خواهد شدترکیه: مقررات محدودیت آمدوشد در 15 استان در روزهای شنبه و یکشنبه آینده اعمال خواهد شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کمک ترکیه به کودکان نیازمند در پاراگوئهسفارت ترکیه در پاراگوئه از توزیع پوشاک میان کودکان نیازمند در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فدراسیون فوتبال ترکیه: تدارکات لازم برای از سرگیری لیگ‌های فوتبال در 12 ژوئن، به اتمام رسیدفدراسیون فوتبال ترکیه: تدارکات لازم برای از سرگیری لیگ‌های فوتبال در 12 ژوئن، به اتمام رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

معاون رئیس جمهور ترکیه: در ساختار سازمان جهانی بهداشت باید بازنگری شودمعاون رئیس جمهور ترکیه: در ساختار سازمان‌جهانی‌بهداشت باید بازنگری شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 126 هزار نفر نزدیک شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه: ‌اکتشافات ‌نفتی را طبق توافق با لیبی در مدیترانه آغاز می‌کنیمدولت وفاق ملی لیبی سال گذشته توافق تحدید حدود دریایی را با ترکیه امضا کرد. این توافق در کنار معاهدۀ دیگری امضا شد که به آنکارا اجازۀ دخالت نظامی در لیبی را می‌داد. پیاده سازی طرح شوم اردوغان زیاد طول نکشید اردوغان عین لاشخورا در این آشفته بازار بدنبال کسب موقعیت و ارتزاق به مردار خوری افتاده ... همه هدف خردوغان همین نفت بود، دو گردان سرباز تو لیبی به درک واصل بشن به تخم چپ باقر!! حالا میمونایی که از این آدم ١٢ سیلندر حمایت میکنن بماند!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »