اردوغان (حق مالکیت معنوی واکسن‌ کرونا): علم، دارایی مشترک تمام بشریت است

07/05/2021 02:33:00 ب.ظ

- خبرگزاری آناتولی

اردوغان, اردوغان

اردوغان (حق مالکیت معنوی واکسن‌ کرونا): علم، دارایی مشترک تمام بشریت است

- خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی و در این عرصه جایی برای بُخل و تنگ‌نظری وجود ندارد.اردوغان (در مورد واکسن داخلی): ما در زمینه استفاده از آن‌ها نه تنها در داخل کشور بلکه در سراسر جهان در صورت دریافت تقاضا، اعلام آمادگی کردیم.اردوغان: تلاش می‌کنیم این اتحاد تاریخی با مردم مصر را مجددا به دست آورده و آن را دوباره ادامه دهیم.

اردوغان (مالکیت معنوی واکسن‌ کرونا): در مورد یک موضوع مربوط به سلامت انسان، اتخاذ رویکردی بر این اساس که ما ساختیم و به هیچ کس نمی‌دهیم، اشتباه است.اردوغان درباره افطار با نمایندگان جامعه اقلیت‌ ترکیه: به طور مستقیم فرصت شنیدن مشکلاتشان را پیدا کردم.اردوغان در مورد ساخت واکسن داخلی: هم اکنون در این زمینه تلاش زیادی در کشور‌مان انجام می‌شود. به امید خدا تا ماه سپتامبر، اکتبر واکسن داخلی آماده استفاده خواهد شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

حمایت دولت بایدن از لغو حق مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا؛ موافقان و مخالفان چه می‌گویند؟حمایت دولت بایدن از لغو حق مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا؛ موافقان و مخالفان چه می‌گویند؟ نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا عصر چهارشنبه اعلام کرد که دولت پرزیدنت بایدن از لغو حق مالکیت معنوی فرمول ساخت واکسن ضد ویروس کووید-۱۹ حمایت می‌کند. حرکتی بی معنا و احمقانه. فرمول ساخت واکسن را مودرنا از سال پیش آزاد گذاشته. اما هیچ شرکت دیگری نتوانسته از این فرمول برای تولید واکسن استفاده کند. مشکل در تولیدست نه فرمول! نزدیک سیزده بدر هم نیستیم والا می گفتیم دروغ ۱۳

پاپ فرانسیس از لغو حق مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. اگر خودش ساخته بود چی؟ این کلاش خودش را صاحب حق مالکیت معنوی مسیحیت می دونه و با پول مسیحی های معتقد عصای مرصع بدست می گیره در حالیکه مسیح فرمود پوشش شما از یک جنس پارچه باشه 😂

روحانی: کسی حق ندارد روحیه رزمنده خط مقدم دیپلماسی را تضعیف کندرئیس جمهور استقلال ، امنیت و آزادی امروز و فردای کشور را ره آورد خون شهدای بزرگوار و آثار و فداکاری همه ایثارگران دانست و گفت: همه جامعه وامدار و مدیون شهدا اعم از شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان سلامت و خانواده معظم آنان هستند و خدمت به این عزیزان وظیفه و بزرگترین افتخار دولت و همه مسئولان کشور است. اونی که در آغاز مذاکرات گفت خزانه خالیه رزمنده خط مقدم دیپلماسی را خلع سلاح کرد ! رهبری و ریاست جمهوری وشورای نگهبان و خبرگان و مصلحت نظام ونهادهای مذهبی کم بود ؟! میدان هم اضاف شد ؟! لطفا این آخر کاری یخورده استراحت کن خسته شدی این ۸ سال؛فکر خودتم باش لعنتی... من نمیفهمم آخه این همه انرژی از کجا میاد،اگه بهت ایمان نداشتم شک نکن میگفتم که دوپینگ میکنی...!

یگانگی میدان و دیپلماسی همواره ما را از کوره‌راه‌ها دور کرده و در بزرگراه نظام قرار داده است/ کسی حق ندارد روحیه رزمنده خط مقدم دیپلماسی را تضعیف کندرئیس جمهور استقلال ، امنیت و آزادی امروز و فردای کشور را ره آورد خون شهدای بزرگوار و آثار و فداکاری همه ایثارگران دانست و گفت: همه جامعه وامدار و مدیون شهدا اعم از شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان سلامت و خانواده معظم آنان هستند و خدمت به این عزیزان وظیفه و بزرگترین افتخار دولت و همه مسوولان کشور است.

07.Share via Email Print this page نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا عصر چهارشنبه اعلام کرد که دولت پرزیدنت بایدن از لغو حق مالکیت معنوی فرمول ساخت واکسن ضد ویروس کووید-۱۹ حمایت می‌کند.Share via Email Print this page تصویر پاپ فرانسیس بر پرده کنسرت جهانی جمع اوری کمک‌های مالی برای ترویج دسترسی عادلانه به واکسن کووید۱۹ موسوم به «وکس زنده: کنسرت برای یکپارچه شدن دوباره جهان» پاپ فرانسیس روز شنبه از پیشنهاد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در لغو حقوق مالکیت معنوی واکسن‌های کووید۱۹، که از سوی برخی از کشورهای اروپا از جمله آلمان رد شده است، پشتیبانی کرد.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، با بیان اینکه شهیدان و خانواده معظم شهدا سرمایه های معنوی و نمادین کشور هستند، گفت: دیدار با خانواده مکرم شهدا، جانبازان و ایثارگران علاوه بر پشتگرمی، روحیه و انگیزه خدمت را برای ما دو چندان می کند.

05.2021 خبرگزاری آناتولی و در این عرصه جایی برای بُخل و تنگ‌نظری وجود ندارد. به رغم این که دولت پرزیدنت بایدن به شدت به حمایت از مالکیت معنوی باور دارد، اما در راستای پایان دادن به این همه گیری، از لغو حق مالکیت معنوی واکسن‌های کووید-۱۹ پشتیبانی می کند. اردوغان (در مورد واکسن داخلی): ما در زمینه استفاده از آن‌ها نه تنها در داخل کشور بلکه در سراسر جهان در صورت دریافت تقاضا، اعلام آمادگی کردیم.» پاپ فرانسیس با یادآوری تلفات زیادی که ویروس کرونا در جهان به جا گذاشته است، افزود: «سویه دیگر [ویروس فردگرایی] این است که ما قوانین بازار یا بازار فکری یا مالکیت معنوی را پیش از قوانین عشق و سلامت بشریت قرار دهیم. اردوغان: تلاش می‌کنیم این اتحاد تاریخی با مردم مصر را مجددا به دست آورده و آن را دوباره ادامه دهیم. اما خبرگزاری فرانسه گزارش داد که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، موافق پا بر جا ماندن حق مالکیت معنوی واکسن است. اردوغان (مالکیت معنوی واکسن‌ کرونا): در مورد یک موضوع مربوط به سلامت انسان، اتخاذ رویکردی بر این اساس که ما ساختیم و به هیچ کس نمی‌دهیم، اشتباه است.  روحانی با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام کشور در شرایط حساس و خطیر کنونی، گفت: در شرایط امروز کشور که آمیخته با تهدید و فرصت است ، هیچ عذری برای تفرقه و ایجاد گسست در صف واحد ملت و دولت پذیرفته نیست و وظیفه ای به نام تخطئه کردن و برچسب زدن به دیگران در فرهنگ ایثارگری وجود ندارد.

اردوغان درباره افطار با نمایندگان جامعه اقلیت‌ ترکیه: به طور مستقیم فرصت شنیدن مشکلاتشان را پیدا کردم. اورسولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا، از پیشنهاد دولت بایدن حمایت کرد؛ اما گفت در حال حاضر، اولویت باید افزایش تولید باشد. با این‌ حال، بسیاری از کشورهای اروپایی، به ویژه آلمان و فرانسه، روز جمعه با این استدلال که کلید اصلی پایان دادن به همه‌گیری کووید۱۹، تولید و ارائه بیشتر و سریع‌تر واکسن است، با این پیشنهاد مخالفت کردند. اردوغان در مورد ساخت واکسن داخلی: هم اکنون در این زمینه تلاش زیادی در کشور‌مان انجام می‌شود. به امید خدا تا ماه سپتامبر، اکتبر واکسن داخلی آماده استفاده خواهد شد.» I welcome the US Government’s unprecedented support for the waiver of intellectual property protections regarding #COVID19 vaccines, announced yesterday. اردوغان: در حوزه سیاست خارجی، ترکیه کشوری نیست که نیاز داشته باشد برخی برای او خط‌مشی تعیین کنند، بالعکس کشوری است که با قامت استوار ایستاده است.. . — António Guterres (@antonioguterres) تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، حمایت دولت بایدن از لغو مالکیت معنوی واکسن را «اقدامی جسورانه» برای پایان دادن به همه‌‌گیری کرونا و «لحظه‌ای مهم» در مقابله با بیماری کووید-۱۹ توصیف کرد. روحانی اشتغال زایی را از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید درخصوص ایثارگران عنوان کرد و گفت: در این دولت سیاست اشتغال و کارآفرینی در ارتباط با ایثارگران، اساسا مبتنی بر توانمندسازی ، آماده سازی و هدایت شغلی جامعه هدف بوده است و دراین رابطه، آذرماه سال 1399 استخدام 12 هزار نفر از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد و بالاتر در دستگاه های دولتی در دستور کار قرار گرفت.