ارجاع پرونده جودوی ایران به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی | DW | 01.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه حکمیت ورزش در لوزان پرونده محرومیت جودوی ایران را برای تعیین تکلیف به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی داد. دادگاه می‌گوید فدراسیون جودوی ایران اساسنامه را نقض کرده اما نوع مجازات در قوانین فدراسیون جهانی وجود ندارد.

دادگاه عالی حکمیت ورزش در واکنش به دومین درخواست تجدیدنظر فدراسیون جودوی ایران، تعیین تکلیف پرونده تعلیق را به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو محول کرد.

فدراسیون جودوی ایران در سال ۲۰۱۹ و بعد از شکایت و افشاگری سعید مولایی، قهرمان سابق جهان از شرکت در رقابت‌های بین‌المللی محروم شد. مولایی در آن سال فاش کرد که به دستور دست‌اندرکاران فدراسیون، عمدا یک بازی را واگذار کرد تا با ورزشکار اسرائیلی مسابقه ندهد. ایران قبلا هم برای رفع محرومیت یاد شده، تقاضای فرجام داده بود اما دادگاه عالی داوری ورزش این درخواست را رد کرد. در سپتامبر ۲۰۲۰ رئیس فدراسیون جودو به همراه سرمربی تیم، نماینده کمیته ملی المپیک و معاون وقت وزیر ورزش به لوزان اعزام شدند. هم‌زمان سعید مولایی، محمد منصوری، سرمربی سابق تیم ملی و وحید سرلک، ملی پوش سابق ایران علیه مقامات جمهوری اسلامی شهادت دادند.

دادگاه عالی ورزش این پرونده را برای بررسی بیشتر و دقیق‌تر به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو ارجاع کرده است. این دادگاه درخواست تجدیدنظر ایران را بررسی کرده و ضمن تایید تخلفات عدیده ایران از اساسنامه فدراسیون جهانی و اعمال تبعیض علبو تصد تصمیم فدراسیون جهانی جودو برای محرومیت بی‌حد و حصر این کشور را"شدید" ارزیابی کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فدراسیون جهانی جودو برای ۲۸ ماه دیگر جودوی ایران را از حضور دررقابت ها محروم کردفدراسیون جهانی جودو روز پنج شنبه اعلام کرد محرومیت های تیم ملی جودوی ایران از شرکت در رقابت های بین المللی ادامه خواهد یافت. خب من بجای رئیس فدراسیون جودو استعفا میدم... چه خوب ، ولی باید این‌محرومیت را منوط به پایان رژیم جمهوری اسلامی میکرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محرومیت جودوی ایران تا سال ۱۴۰۲ از حضور در مسابقات جهانی | DW | 30.04.2021طبق تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو، ایران تا سال ۱۴۰۲ از حضور در کلیه مسابقات بین المللی محروم خواهد بود. دلیل امر، ممانعت جمهوری اسلامی از رویارویی جودوکاران ایران در مقابل حریفان اسرائیلی است. چه خبر خوبی عالیه حماقت، خریت، وطن فروشی سران این رژیم باور نکردنیست، جودو کار زحمت کش چیکار کره که باید پایمال اینجور سیاست ها بشه؟ من هم‌با اسراییلی ها رابطه کاری داشتم و هم با فلسطینی ها. اسراییلی ها حرفشون حرف ‌و قابل اعتماد ولی زرنگ. فلسطینی ها نامرد دروغ گو‌، دزد و مکار. ج. ا. طرفدار دیوساس.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مجوز حضور جودوی ایران در قهرمانی آسیا صادر شدمسئولان برگزاری رقابت‌های جودوی آسیا با ارسال ایمیل به فدراسیون جودو، مجوز حضور ایران در این رقابت‌ها را صادر کردند. پیام وزارت دفاع اسرائیل به وزیر کسخل دفاع ایران بیا بخورش ..... پیام ارتشبد غیاث ابادی فرمانده کل ارتشهای منظومه شمسی به وزرای دفاع ایران و اسرائیل هردوتاتون خفه بشید و گوه نخورید فقط بیایید اینو بخورید کسخلا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

CAS: ایران تضمین داد به قوانین فدراسیون جهانی احترام بگذارددادگاه عالی ورزش، پرونده جودوی ایران را به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ارجاع داد تا درباره آن تصمیم گیری شود سرانجام دادگاه عالی ورزش (CAS) رای خود را درباره پرونده تعلیق جودوی ایران اعلام کرد و آن را به فدراسیون جهانی جودو ارجاع داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »