ارجاع پرونده روسیه به دادگاه کیفری بین‌المللی

10/12/1400 11:41:00 ق.ظ

«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد: 🔸ارجاع پرونده روسیه به دادگاه کیفری بین‌المللی 🔹دادستان دادگاه کیفری بین‌المللی (ICC) در لاهه اعلام کرد تحقیقاتی را درباره جنایات جنگی احتمالی یا جنایات علیه بشریت در اوکراین آغاز خواهد کرد.

دادستان دادگاه کیفری بین‌المللی (ICC) در لاهه اعلام کرد تحقیقاتی را درباره جنایات جنگی احتمالی یا جنایات علیه بشریت در اوکراین آغاز خواهد کرد. خان، یک وکیل بریتانیایی، گفت: «من قبلاً به تیم خود وظیفه داده‌ام که همه فرصت‌های حفظ شواهد را...

خان، یک وکیل بریتانیایی، گفت: «من قبلاً به تیم خود وظیفه داده‌ام که همه فرصت‌های حفظ شواهد را بررسی کنند.» او گفت می‌تواند برای تایید تحقیقات به قضات دیوان بین‌المللی کیفری مراجعه کند، اما اگر یکی از کشورهای عضو دیوان بین‌المللی کیفری پرونده را به دفتر او ارجاع دهد، سریع‌تر پیش خواهد رفت، «که به ما امکان می‌دهد تا به طور فعال و فوری تحقیقات مستقل و عینی این دفتر را ادامه دهیم».

پیش از این، لیتوانی از دیوان کیفری بین‌المللی خواست تا تحقیقاتی را درباره جنایات جنگی احتمالی روسیه و بلاروس در اوکراین آغاز کند. اینگریدا سیمونیت، نخست‌وزیر لیتوانی، به واشینگتن پست گفت: «کاری که پوتین انجام می‌دهد فقط یک قتل است نه چیز دیگر و امیدوارم او به زودی در لاهه باشد.»

با افزایش شواهد مبنی بر استفاده روسیه از بمب‌های خوشه‌ای بی‌رویه در شهرهای اوکراین، و ویران کردن ساختمان‌های مسکونی به ویژه در خارکف، دولت در کی‌یف نیز در حال آماده‌سازی پرونده‌ای علیه مسکو برای انتقال به لاهه است. headtopics.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

برگزاری پنجمین جلسه دادگاه حبیب اسیود با طرح اتهامات منجر به اعدامحبیب اسیود تجزیه طلب و دشمن ایران است

لغو برگزاری کنگره بین‌المللی ریاضیدانان در روسیه/اهدای نوبل ریاضیات مجازی شدبر اساس نامه اتحادیه بین‌المللی ریاضیات (IMU) به انجمن ریاضی ایران، کمیته اجرایی این اتحادیه تصمیم گرفته است کنگره بین‌المللی ریاضیدانان (ICM) در سال ۲۰۲۲ در روسیه برگزار نشود. چیزی مونده سیاسی نشده باشه ؟

سفیر اوکراین در آمریکا: روسیه از 'بمب خلاء' استفاده کرده استگروه‌های حقوق بشری و سفیر اوکراین در آمریکا، روسیه را به حمله به اوکراینی‌ها با بمب‌های خوشه‌ای و 'بمب‌های خلاء' متهم کردند؛ این سلاح‌ها از سوی چند سازمان بین‌المللی مختلف ممنوع شده‌اند.

روسیه: هنوز فرصت نهایی ساختن مذاکرات هسته‌ای، طی روزهای آتی را داریمروسیه: *هنوز فرصت نهایی ساختن مذاکرات هسته‌ای، طی روزهای آتی را داریم *دلایلی داشتیم تا باور کنیم که مذاکرات وین تا آخر فوریه بطور موفقیت‌آمیز به پایان برسد *این انتظارات به وقوع نپیوست *جای تاسف دارد اما دراماتیک نیست

وزیر خارجه اوکراین: تحریم‌های بیشتری علیه روسیه وضع کنیدوزیر خارجه اوکراین: *تحریم‌های بیشتری علیه روسیه وضع کنید *جهان می‌تواند کار بیشتری انجام دهد و باید این کار را بکند *فشار را افزایش دهید و روسیه را کاملا منزوی کنید *پوتین قادر به شکستن و خرد کردن اوکراین نیست

ناسا به دنبال راه‌های نگه داشتن ایستگاه فضایی بین‌المللی در مدار بدون کمک روسیه استیک مقام ارشد سازمان فضایی آمریکا روز دوشنبه ۲۸ فوریه (۹ اسفند) گفت ناسا در حال بررسی راه‌هایی برای نگه‌داشتن ایستگاه فضایی بین‌المللی در مدار بدون کمک روسیه است.