ارتش سوریه کنترل کامل «خان شیخون» را در دست گرفت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

31/05/1398 09:16:00 ق.ظ

«ارتش سوریه پس از فرار تروریست‌ها از شهرک خان_شیخون در حومه ادلب، وارد این شهرک راهبردی شد و کنترل کامل آن را در دست گرفت»

ارتش سوریه پس از فرار تروریست‌ها از شهرک خان شیخون در حومه ادلب، وارد این شهرک راهبردی شد و کنترل کامل آن را در دست گرفت. فعالان اعلام کردند، نیروهای ارتش سوریه دست به پیشروی جدیدی در حومه جنوبی ادلب زده‌اند.

از سوی دیگر، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که ارتش سوریه به شهرک استراتژی خان شیخون در شمال غرب کشور تسلط یافته و کنترل مناطقی در اطراف آن را در دست گرفته است تا بدین ترتیب تمامی گذرگاه‌ها مقابل مراکز بازرسی نیروهای ترکیه را مسدود کند.

گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»- وابسته به معارضان- نیز از سیطره کامل نیروهای دولتی به شهرک خان شیخون در حومه جنوبی ادلب خبر داد. «رامی عبدالرحمن» مدیر مرکز مذکور گفت: «نیروهای ارتش در حال مین‌روبی در شهری هستند که گروه‌های مسلح از روز سه‌شنبه از آن عقب‌نشینی کرده‌اند.»

عبدالرحمن تصریج کرد، نیروهای ارتش سوریه بعد از تثبیت کنترل‌شان بر اطراف خان شیخون، بر این شهرک مسلط شده‌اند. طبق اعلام عبدالرحمن، نیروهای ارتش سوریه در جاده‌هایی در اطراف خان شیخون مستقر شده‌اند تا از این طریق منطقه‌ای در امتداد جنوب این شهرک تا حومه شمالی حماه را محاصره و تمامی گذرگاه‌ها مقابل مراکز ایست و بازرسی ترکیه در شهرک «مورک» را مسدود کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

ورود ارتش سوریه به خان شیخون؛ 'پیروزی تعیین‌کننده' برای رژیم اسد | DW | 20.08.2019ارتش سوریه وارد شهر خان شیخون شد. خان شیخون یکی از بزرگترین شهرهای تحت کنترل شورشیان در استان ادلب است. ناظران این پیشروی را یک 'پیروزی تعیین‌کننده' برای رژیم بشار اسد می‌دانند. حدود ۲۵ هزار نفر آواره شده‌اند.

با عقب‌نشینی شورشیان، ارتش سوریه آماده تصرف یک شهر استراتژیک می‌شودنیروهای دولتی سوریه آماده‌ می‌شوند تا طی یک عملیات گسترده نظامی با پشتیبانی روسیه، کنترل یک شهر استراتژیک را که از سال ۲۰۱۴ در دست شورشیان بوده است، پس بگیرند. به گزارش رویترز در روز سه شنبه ۲۹ مردا

دموکرات‌ها میلیون‌ها دلار هزینه می‌کنند تا کنترل مجالس ایالتی را در اختیار بگیرندبخش انگلیسی صدای آمریکا - دموکرات ها در آمریکا هنوز ضربه ناشی از پیروزی «تی پارتی» در انتخابات سال ۲۰۱۰ را پشت سر نگذاشته اند. در آن انتخابات جمهوریخواهان کنترل فرمانداری های شش ایالت دیگر را به اردوگ

پمپئو در شورای امنیت: با لغو تحریم‌ها ایران غیرقابل کنترل می‌شودپمپئو: از زمانی که ایالات متحده از قصدش برای به صفر رساندن درآمدهای نفتی ایران سخن گفته است، آیت الله همه تلاش خود را معطوف راه اندازی کارزاری در موضوع دیپلماسی اخاذی کرده است.

چین نسبت به احیای داعش در سوریه هشدار دادچین نسبت به احیای داعش در سوریه هشدار داد به تازگی برخی مقام‌های نظامی آمریکا نیز با انتشار گزارشی نسبت به بازگشت داعش هشدار داده و گفته‌اند که حضور صرفا یک نیروی بسیار محدود نظامی در سوریه، به این گروه تروریستی حیاتی دوباره می‌بخشد.

ترکیه می‌گوید پست دیدبانی در شمال غرب سوریه را جا‌به‌جا نمی‌کند♦️ ترکیه می‌گوید پست دیدبانی در شمال غرب سوریه را جا‌به‌جا نمی‌کند ⚡️ این پست دیدبانی، یکی از ۱۲ پستی است که ترکیه پس از رسیدن به توافق با ایران و روسیه، برای کاهش درگیری ها در شمال غرب سوریه ایجاد کرد.