ارتش آمریکا برای تامین بودجه دیوار ترامپ ۱۲۷ طرح نظامی را متوقف کرده است

14/06/1398 12:06 ق.ظ

ارتش آمریکا بر تامین بودجه دیوار ترامپ ۱۲۷ طرح نظامی را متوقف کرده است

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرده با جابجایی بودجه ۱۲۷ طرح نظامی توانسته سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بودجه برای احداث بخشی از دیوار مورد نظر دونالد ترامپ در مرز جنوبی ایالات متحده با مکزیک را فراهم کند. این بودجه برای احداث ۲۸۰ کیلومتر دیوار مرزی صرف خواهد شد که احداث آن یکی از شعارهای اصلی انتخاباتی آقای ترامپ بوده است. این بودجه برای احداث ۲۸۰ کیلومتر دیوار مرزی صرف خواهد شد که احداث آن یکی از شعارهای اصلی انتخاباتی آقای ترامپ بوده است. این جزئیات را مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه، چهارم سپتامبر، به کنگره آمریکا کتبا اعلام کرد.

آقای ترامپ که ساخت دیوار مکزیک را از ستون‌های اصلی کارزار انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ قرار داده بود اکنون سیاست‌های سخت‌گیرانه علیه مهاجرت به آمریکا را به یکی از محورهای کارزار انتخاباتی سال ۲۰۲۰ قرار داده است.

او نوامبر سال آینده میلادی باید برای باقی ماندن در کاخ‌سفید با نامزد حزب دموکرات شرکت کند. اگر چه در نامه ژنرال اسپر، وزیر دفاع، از واژه دیوار مستقیما یاد نشده و از اصطلاح"موانع مرزی" استفاده شده است اما به احتمال زیاد آقای ترامپ از این تصمیم به عنوان گواهی بر متعهد ماندن او به ساخت دیوار حائل میان آمریکا و مکزیک نام خواهد برد تا حامیان حزب جمهوری‌خواه را مشتاق حمایت دوباره از خود کند. headtopics.com

نامه امروز پنتاگون به کنگره که از جزئیات جابجایی بودجه های نظامی برای احداث دیوار خبر می دهد در پی آن آماده شد که دو ماه پیش دیوان عالی آمریکا به قانونی بودن استفاده منابع نظامی برای احداث دیوار مکزیک در پی اعلام وضعیت فوق العاده از سوی آقای ترامپ رای داد.دیوان عالی آمریکا بودجه دیوار مرزی را آزاد کرد

ادامه مطلب:
bbcpersian »

چراغ سبز ترامپ مجدد برای دیدار با روحانیرئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا احتمال دیدارش با همتای ایرانی خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل را ممکن دانست. - خبرگزاری آناتولی

وزیر دفاع آمریکا با تخصیص ۳.۶ میلیارد دلار از بودجه عمرانی ارتش برای احداث دیوار مرزی موافقت کردوزیر دفاع آمریکا با تخصیص ۳.۶ میلیارد دلار از بودجه عمرانی ارتش برای احداث دیوار مرزی موافقت کرد مارك اسپر، وزیر دفاع آمریکا، استفاده از ۳.۶ میلیارد دلار بودجه ساخت و ساز ارتش برای پروژه ساخت ۱۷۵ مایل (۲۸۲ کیلومتر) دیوار مرزی مکزیک را تصویب کرد.

فرانسه: رایزنی با آمریکا برای ایجاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری برای ایران سازنده بودوزیر داراریی فرانسه که به واشنگتن رفته تا درباره ایجاد یک خط اعتباری برای ایران به ارزش ۱۵ میلیارد دلار با آمریکایی‌ها گفت‌وگو کند، مذاکراتش با وزیر خزانه‌داری آمریکا را 'سازنده' خواند.

فاکس‌نیوز: ناخدای آدریان دریا برای برای تحویل محموله همکاری نمی‌کندبه گزارش منابع اطلاعاتی فاکس‌نیوز، نفت‌کش ایرانی آدریان_دریا۱ به فاصله کمتر از۲۰ کیلومتر از ساحل سوریه رسیده است، اما ناخدای آن با برنامه‌ تخلیه و تحویل نفت همکاری نمی‌کند و درخواست کرده است تا برکنار یا جایگزین شود. بیشتر بخوانید:

جان بولتون: شبکه پنهان فروش نفت ایران برای حمایت از بشار اسد و تروریسم، تحریم شدجان بولتون: شبکه پنهان فروش نفت ایران برای حمایت از بشار اسد و تروریسم، تحريم شد بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا که چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه منتشر شد، می‌گوید در این فهرست شرکت‌ها، افراد و نفتکش‌هایی که حامی سپاه_پاسداران هستند معرفی و تحریم شده‌اند.

ظریف: اقدام اروپا برای ما مهم استوزیر امور خارجه گفت: اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه مثبت بود ولی آنچه برای ما تعیین کننده است تحولات روی زمین و اقدامی است که اروپایی ها در پرداخت و خرید نفت ایران باید انجام دهند.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودحق نشر عکسوزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرده با جابجایی بودجه ۱۲۷ طرح نظامی توانسته سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بودجه برای احداث بخشی از دیوار مورد نظر دونالد ترامپ در مرز جنوبی ایالات متحده با مکزیک را فراهم کند.

این بودجه برای احداث ۲۸۰ کیلومتر دیوار مرزی صرف خواهد شد که احداث آن یکی از شعارهای اصلی انتخاباتی آقای ترامپ بوده است.

این جزئیات را مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه، چهارم سپتامبر، به کنگره آمریکا کتبا اعلام کرد.

آقای ترامپ که ساخت دیوار مکزیک را از ستون‌های اصلی کارزار انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ قرار داده بود اکنون سیاست‌های سخت‌گیرانه علیه مهاجرت به آمریکا را به یکی از محورهای کارزار انتخاباتی سال ۲۰۲۰ قرار داده است.

او نوامبر سال آینده میلادی باید برای باقی ماندن در کاخ‌سفید با نامزد حزب دموکرات شرکت کند.

اگر چه در نامه ژنرال اسپر، وزیر دفاع، از واژه دیوار مستقیما یاد نشده و از اصطلاح"موانع مرزی" استفاده شده است اما به احتمال زیاد آقای ترامپ از این تصمیم به عنوان گواهی بر متعهد ماندن او به ساخت دیوار حائل میان آمریکا و مکزیک نام خواهد برد تا حامیان حزب جمهوری‌خواه را مشتاق حمایت دوباره از خود کند.

نامه امروز پنتاگون به کنگره که از جزئیات جابجایی بودجه های نظامی برای احداث دیوار خبر می دهد در پی آن آماده شد که دو ماه پیش دیوان عالی آمریکا به قانونی بودن استفاده منابع نظامی برای احداث دیوار مکزیک در پی اعلام وضعیت فوق العاده از سوی آقای ترامپ رای داد.دیوان عالی آمریکا بودجه دیوار مرزی را آزاد کرد

در نامه وزیر دفاع به کنگره مشخص نشده است که دقیقا کدام ۱۲۷ طرح نظامی برای تامین این بودجه متوقف شده است اما سخنگوی پنتاگون تصریح کرده که نیمی از این ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از محل متوقف کردن طرح های عمرانی-نظامی داخل خاک آمریکا تامین می‌شود و نیم دیگر آن هم از محل پروژه‌های خارج از خاک آمریکا تامین خواهد شد.Image caption

احداث دیوار مکزیک نماد اصلی وعده‌های آقای ترامپ برای مقابله با مهاجرت بوده است

دموکرات‌ها و برخی از جمهوری‌خواهان منتقد این تصمیم آقای ترامپ می‌گویند با دست بردن در بودجه نظامی پنتاگون به بهانه اعلام وضعیت فوق العاده در مرز مکزیک، آقای ترامپ اختیارات قانونی کنگره در تخصیص و نظارت بر بودجه دولت را نادیده و نقض کرده است.

چاک شومر، رهبر دموکرات‌های مجلس سنا گفته آقای ترامپ"با این کار خود نشان داده که آماده است که از بودجه نظامی کشور برای باد به غبغب انداختن و بالابردن وجهه خود و ساخت دیواری هزینه کند که قول داده بود هزینه ان را از مکزیک بگیرد."

اتحادیه دفاع از آزادی‌های مدنی آمریکا (ای‌سی‌ال‌یو) هم که یک نهاد مدنی حقوقی است وعده داده که از آنچه"سوء استفاده رئیس جمهور از قدرت اعلام وضعیت فوق العاده برای تامین بودجه ای که کنگره آن را رد کرده" خوانده در دادگاه شکایت کند.