ارتش عراق: تمامی معترضان عراقی از مقابل سفارت آمریکا خارج شده‌اند

11/10/1398 06:21 ب.ظ

گروه‌های شبه‌نظامی که علیه حملات هوایی آمریکا در عراق اعتراض کرده بودند، امروز (چهارشنبه) خروج از محیط سفارت این کشور در بغداد را آغاز کرده‌اند

ارتش عراق نیز اعلام کرد، تمامی اعضا و حامیان حشد الشعبی محوطه بیرونی سفارت آمریکا در بغداد را تخیله کرده‌اند. اعضا و هواداران حشد الشعبی که علیه حملات هوایی آمریکا در عراق اعتراض کرده بودند، امروز (چهارشنبه) خروج از محیط سفارت این کشور در بغداد را آغاز کرده‌ و به طور کامل از مقابل سفارت خارج شده اند.

اگرچه این خروج از سوی اعضا و هواداران حشد الشعبی در عراق آغاز شده اما برخی از حامیانشان هنوز در محوطه سفارت آمریکا باقی مانده‌اند.

تا چهارشنبه بعدازظهر بسیاری از این اعضا و هواداران حشد الشعبی محوطه مقابل سفارت آمریکا را ترک کرده و کمپی اعتراضی در مقابل یک هتل در نزدیکی سفارت ایجاد کرده‌اند. یک گروه کوچک از اعضا و هواداران حشد الشعبی اما هنوز در محوطه سفارت آمریکا در بغداد هستند و گفته‌اند، تا زمانیکه نیروهای آمریکایی از عراق اخراج نشوند، دست از اعتراض برنمی‌دارند و محوطه سفارت را ترک نمی‌کنند.

تحصن امروز در پی حمله و آتش زدن دو درب سفارت و برج‌های مراقبت آن در روز سه‌شنبه بود. تحصن کنندگان قصد برگزاری تحصن نامحدود داشتند و در اطراف سفارت آمریکا چادرهایی‌ را برپا کرده‌ و گفته بودند، به تحصن خود ادامه می‌دهند. headtopics.com

گوه خوردن رفتن

و در اخر با شعار امریکای بی ادب منطقه رو ترک کردن😬🤒😂

ادامه مطلب:
isna_farsi »

عملیات ارتش عراق علیه اعضای داعش در استان کرکوکیکی از فرماندهان نیروهای عراقی اعلام کرد که روز یکشنبه در جریان این عملیات ۲۰ مخفیگاه و مقادیری مواد منفجره و موتورسیکلت کشف شد. علیه داعش یا حشدالوحشی ؟

درپی ضربه به حزب‌الله عراق؛ ایران می‌گوید هرگز به آمریکایی‌ها در عراق حمله نکرده استدر پی حملات شدید هوایی آمریکا به پایگاه‌های شبه‌نظامیان نزدیک به ایران که چندین کشته از جمله در میان جمهوری اسلامی بدجوری خودشو خراب کرده کسکش ها ریدن به خودشون😂 راست میگە، ایران نبودە، آخوندها و جیرەبگیرهاشون بودند.

برخورد نیروهای امنیتی عراق با اشغالگران سفارت آمریکا در بغداد

آسوشیتدپرس: نیروهای مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران به سفارت آمریکا در عراق حمله کردند🔺آسوشیتدپرس: نیروهای مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران به سفارت آمریکا در عراق حمله کردند ⚡️ده‌ها نفر از هواداران شبه نظامیان شیعه عراقی که بسیاری از آن ها لباس نظامی بر تن داشتند، روز سه‌شنبه دهم دی ماه به سفارت_آمریکا در بغداد حمله کردند.

سناتور روبیو: جمهوری اسلامی ایران مسئول مستقیم سازماندهی حمله به سفارت آمریکا در عراق استسناتور ارشد جمهوریخواه آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی «مسئول مستقیم» سازماندهی حمله به سفارت آمریکا در عراق است. مارکو روبیو سناتور فلوریدا در نخستین واکنش به تلاش گروهی از شبه‌نظامیان عراقی برای حمله

ترامپ ایران را مسئول حمله‌ به سفارت آمریکا در عراق خواندرئیس جمهور آمریکا پس از حملاتی که این کشور در خاک عراق انجام داد، با طرح ادعاهایی درباره ایران، در اظهاراتی فرافکنانه تهران را مسئول ترتیب دادن حمله به سفارت کشورش در عراق خواند.