ارتش آمریكا پرچم كنفدراسیون را از فهرست پرچم‌های مجاز حذف کرد | DW | 18.07.2020

28/04/1399 04:52:00 ب.ظ

وزارت دفاع ایالات متحده استفاده از پرچم کنفدراسیون در برنامه‌های ارتش را حذف کرد. این پرچم یکی از نمادهای نژادپرستی به‌شمار می‌رود. دونالد ترامپ پیش‌تر از حذف آن در مسابقه اتوموبیل‌رانی انتقاد کرده بود.

وزارت دفاع ایالات متحده استفاده از پرچم کنفدراسیون در برنامه‌های ارتش را حذف کرد. این پرجم یکی از نمادهای نژادپرستی به‌شمار می‌رود. دونالد ترامپ پیش‌تر از حذف آن در مسابقه اتوموبیل‌رانی انتقاد کرده بود. مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده فهرستی از پرچم‌های مجاز منتشر کرد. در این فهرست پرچم کنفدراسیون آمریکا به‌چشم نمی‌خورد.

اسپر واژه"ممنوع" را به‌کار نبرده است اما منتقدان پرچم، این اقدام او را ممنوعیت غیرمستقیم استفاده از این پرچم بحث‌برانگیز می‌دانند و از آن استقبال می‌کنند.

به اعتقاد آنها، پرچم تاریخی با ۱۳ ستاره در یک"ایکس" آبی‌رنگ و پس‌زمینه قرمز یکی از نمادهای عینی نژادپرستی است. برخی رسانه‌های آمریکایی مانند وبسایت خبری"پولیتکو" خودداری وزیر دفاع از استفاده از واژه"ممنوع" را اقدامی برای"حفظ تعادل" میان خواست رئیس جمهور و منتقدان پرجم می‌دانند.

دونالد ترامپ پیش‌تر اعتراض کرده بود که مسئولان مسابقات اتومبیل‌رانی آمریکایی"ناسکار" استفاده از این پرچم را در برنامه‌های خود ممنوع کرده‌اند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید ایالات موئلفه آمریکا که از یازده ایالت جنوبی آمریکا تشکیل شده بود در جنگ داخلی سال‌های ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ از این پرچم استفاده می‌کردند. از آنجا که این ایالت‌ها مخالف برچیدن نظام برده‌داری بودند و به برتری نژادی سفیدپوستان اعتقاد داشتند، مخالفان نژادپرستی همواره از آن پرچم انتقاد کرده‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ارتش آلمان در جستجوی تجهیزاتی که از انبار ناپدید شده است | DW | 17.07.2020بنا به گزارش‌های تازه مقدار فراوانی از تجهیزات رزمی ارتش آلمان ناپدید شده است. ارتش و کمیسیون امور دفاع در پارلمان آلمان نگران هستند و تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. احزاب گوناگون از ولنگاری احتمالی در ارتش انتقاد کرده‌اند.

دو کشور از فهرست مجاز سفر به اروپا حذف شداتحادیه اروپا نام دو کشور را از فهرست کشورهایی که اتباع آنها اجازه سفر به اروپا دارند، حذف کرد.

گوگل و اپل «فلسطین» را از نقشه‌های خود حذف کردند!- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimگوگل و اپل «فلسطین» را از نقشه‌های خود حذف کردند! مرکز اطلاع رسانی فلسطین: این اقدام گوگل و اپل همسو با اقدامات و طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه مساله فلسطین به ویژه طرح معامله قرن انجام می‌شود

واکنش حماس به حذف فلسطین از اپلیکیشن‌‌های مسیریابی اپل و گوگل

گزارش فرانس‌پرس از انتخابات پارلمانی سوریه ۲۰ سال پس از آغاز ریاست اسددر میان نامزدها تعدادی از بازرگانان و تجار پرنفوذ در دستگاه حاکمه سوریه حضور دارند که هدف تحریم های واشنگتن قرار گرفته‌اند. این تحریم اوایل ماه ژوئن با تصویب قانونی موسوم به «سزار» به اجرا درآمد و به مجموعه مجازات‌های در نظر گرفته شده از سوی کشورهای غربی پیوند خورد.

ماهواره «امید» امارات پس از دو بار تاخیر از ژاپن به فضا پرتاب می‌شودامارات پس از دو بار تاخیر ، روز دوشنبه، ۲۰ ژوئيه، با همکاری ژاپن ماهواره «امید» خود را به فضا ارسال می‌کند