ارتش لیبی ضمن پیشروی در جنوب طرابلس مواضع «الوفاق» را بمباران کرد

12/10/1398 11:55 ق.ظ

ارتش لیبی ضمن پیشروی در جنوب طرابلس مواضع «الوفاق» را بمباران کرد العربية

منابع «العربیه» و «الحدث» چهارشنبه یکم ژانویه 2020 گزارش کردند که ارتش ملی لیبی ضمن پیشروی به سوی این منابع همچنین افزودند که جنگنده‌های ارتش ملی لیبی مواضع نیروهای الوفاق را در مسیر فرودگاه در جنوب طرابلس بمباران کردند. منابع میدانی همچنین از آغاز مجدد درگیری‌ها در خط 8 و جزیره الارصاد در طرح الهضبه در جنوب طرابلس خبر دادند.

شایان ذکر است ارتش ملی لیبی هفته گذشته اعلام کرده بود که کنترل مسیر فرودگاه طرابلس و پادگان استراتژیک النقلیه را به دست گرفته است. سرلشکر خالد المحجوب مدیر اداره عقیدتی سیاسی در ارتش ملی لیبی تاکید کرد که نیروهای ارتش با به دست گرفتن کنترل مسیر فرودگاه و پادگان استراتژیک النقلیه در طربلس به قلب پایتخت نزدیک شده و تا مرکز این شهر تنها 4 کیلومتر فاصله دارند.

المحجوب در گفت‌وگو با العربیه گفته بود «نیروهای ارتش پایتخت را از چهار محور محاصره و مسیر فرودگاه را به کنترل خود درآوردند». و افزود که «نیروهای ارتش همچنین گروهی از شبه‌نظامیان وابسته به دولت الوفاق به فرماندهی محمد الشریف را کشته‌اند. او نیز افزود که نیروهای ارتش همچنین اتاق عملیات جنگی وابسته به شبه‌نظامیان تندرو الفاروق را منهدم کردند». headtopics.com

از سویی احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی نیز با بیان این‌که نیروهای ویژه ارتش برای ورود به جنگ در خیابان‌های اصلی در پایتخت آماده می‌شوند، اعلام کرده بود که نبرد بازپس‌گیری طرابلس وارد مراحل سرنوشت‌ساز خود می‌شود.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

رادیو فرانسه: 4هواپیمای حامل جنگجویان سوری هوادار ترکیه در لیبی فرود آمدرادیو فرانسه، روز چهارشنبه 1 ژانویه، از ورود تعداد زیادی «جنگجوی سوری» به لیبی با پروازهای ثبت نشده

قدردانی دولت لیبی از حمایت قطر، سودان و مراکشدولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد از قطر ، سودان و مراکش بابت حمایت از کشورمان در جلسه فوق‌العاده اتحادیه عرب تشکر می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی

ارتش عراق: تمامی معترضان عراقی از مقابل سفارت آمریکا خارج شده‌اندگروه‌های شبه‌نظامی که علیه حملات هوایی آمریکا در عراق اعتراض کرده بودند، امروز (چهارشنبه) خروج از محیط سفارت این کشور در بغداد را آغاز کرده‌اند و در اخر با شعار امریکای بی ادب منطقه رو ترک کردن😬🤒😂 گوه خوردن رفتن

سقوط بالگرد حامل فرمانده کل ارتش تایوان

فرمانده ستاد کل ارتش تایوان در سانحه سقوط بالگرد جان باختدولت تایوان اعلام کرده است که پنج نفر از سیزده سرنشین این بالگرد نجات یافته و هشت نفر در پی این حادثه جان باخته‌اند.

رئیس ستاد ارتش تایوان در یک سانحه هوایی جان باخت | DW | 02.01.2020رئیس ستاد ارتش تایوان در پی سقوط یک بالگرد ارتش در منطقه‌ای کوهستانی جان باخت. تایوان در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری است. رئیس‌جمهور این کشور تمامی برنامه‌های انتخاباتی خود را لغو کرده است.

منطقه ابوسلیم در جنوب طرابلس پایتخت، مواضع شبه‌نظامیان الوفاق را بمباران کرد.

این منابع همچنین افزودند که جنگنده‌های ارتش ملی لیبی مواضع نیروهای الوفاق را در مسیر فرودگاه در جنوب طرابلس بمباران کردند.

منابع میدانی همچنین از آغاز مجدد درگیری‌ها در خط 8 و جزیره الارصاد در طرح الهضبه در جنوب طرابلس خبر دادند.

شایان ذکر است ارتش ملی لیبی هفته گذشته اعلام کرده بود که کنترل مسیر فرودگاه طرابلس و پادگان استراتژیک النقلیه را به دست گرفته است.

سرلشکر خالد المحجوب مدیر اداره عقیدتی سیاسی در ارتش ملی لیبی تاکید کرد که نیروهای ارتش با به دست گرفتن کنترل مسیر فرودگاه و پادگان استراتژیک النقلیه در طربلس به قلب پایتخت نزدیک شده و تا مرکز این شهر تنها 4 کیلومتر فاصله دارند.

المحجوب در گفت‌وگو با العربیه گفته بود «نیروهای ارتش پایتخت را از چهار محور محاصره و مسیر فرودگاه را به کنترل خود درآوردند». و افزود که «نیروهای ارتش همچنین گروهی از شبه‌نظامیان وابسته به دولت الوفاق به فرماندهی محمد الشریف را کشته‌اند. او نیز افزود که نیروهای ارتش همچنین اتاق عملیات جنگی وابسته به شبه‌نظامیان تندرو الفاروق را منهدم کردند».

از سویی احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی نیز با بیان این‌که نیروهای ویژه ارتش برای ورود به جنگ در خیابان‌های اصلی در پایتخت آماده می‌شوند، اعلام کرده بود که نبرد بازپس‌گیری طرابلس وارد مراحل سرنوشت‌ساز خود می‌شود.

المسماری در گفت‌وگویی تلفنی با «العربیه» گفت: «مناطق استراتژیکی را در مسیر فرودگاه طرابلس به کنترل خود درآورده و درگیری‌های شدیدی را در مراحل پایانی برای آزادسازی طرابلس انجام داده‌ایم».

پیش از آن نیز یک مقام نظامی در مرکز فرماندهی کل ارتش ملی لیبی اعلام کرد شبه‌نظامیانی که در کنار نیروهای دولت الوفاق می‌جنگند اقدام به سنگر گرفتن در مناطق مسکونی و شهری کرده تا از حملات هوایی ارتش ملی لیبی در امان بمانند.

این مقام نظامی در گفت‌وگو با شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» توضیح داد که پناه بردن شبه‌نظامیان به مناطق مسکونی و تبدیل آن به مواضعی نظامی به منظور در امان ماندن از آتش نیروهای ارتش لیبی صورت می‌گیرد که تلاش می‌کنند با مناطق غیرنظامی پرجمعیت با احتیاط تعامل کنند و برای حفظ جان مردم از به کار بردن هر گونه سلاحی در این مناطق و محله‌های پایتخت پرهیز می‌کنند.

این مقام نظامی لیبی، اقدام شبه‌نظامیان به پناه گرفتن در میان مناطق مسکونی پایتخت را به معنی فروپاشی نیروهایشان در محورهای جنگ دانست.