ارتش ایران: هیچ خطری مرزهای شمالغرب کشور را تهدید نمی‌کند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت که هیچ خطری مرزهای شمالغرب این کشور را تهدید نمی‌کند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

عکس از ایرناسرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران درباره عملیات ارتش جمهوری آذربایجان برای بازپس‌گیری اراضی اشغالی خود در نوار مرزی با ایران، گفت: «هیچ خطری مرزهای شمالغرب کشور را تهدید نمی‌کند، چرا که با افزایش روزافزون قابلیت‌ها و توانمندی‌های نیروهای مسلح، آمادگی اجرای ماموریت‌های محوله و صیانت از مردم عزیز و مرزهای کشورمان را در حد بسیار خوب بدست آورده‌ایم.»

به گزارش «روابط عمومی ارتش ایران»، حیدری درباره رویکرد تهران در قبال اشغال خاک آذربایجان از سوی ارمنستان نیز اظهار داشت: «ما با هر دو کشور همسایه مشترکات زیادی داریم و تا امروز هم حسن همجواری را با دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان حفظ کرده ایم و توصیه ما به هر دو کشور احترام به قوانین بین المللی، حفظ مرزهای بین المللی و حل و فصل مشکلات پشت میزهای مذاکره است.»

گفتنی است ارتش جمهوری آذربایجان 27 سپتامبر عملیات را به منظور بازپس‌گیری اراضی اشغالی خود آغاز کرده است. طی عملیات‌ اخیر ارتش این کشور 4 شهر، 3 قصبه و نزدیک به 170 روستا و چندین منطقه استراتژیک از اشغال ارمنستان آزاد شده است. همچنین الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان هفته گذشته از آزادسازی تمامی مناطق اشغالی کشورش در شمال رود ارس در امتداد مرزهای ایران خبر داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امیر سرتیپ صباحی فرد:امنیت آسمان ایران، خط قرمز پدافند هوایی ارتش استفرمانده پدافند هوایی ارتش: امنیت آسمان ایران، خط قرمز پدافند هوایی ارتش است اجازه تعدی، تجاوز و تخلف را به هیچ کشوری درباره آسمان ایران نخواهیم داد از زمان شروع مناقشه قره‌باغ، آسمان این منطقه را زیر نظر داریم خدا حفظتون کنه حتی در فرودگاه امام هم؟؟؟!! اگر زیر نظر داشتید چرا اون همه خمپاره خورد و چندتا خونه روستایی رو تخریب کرد؟ اجازه تجاوز نمیدهید؟؟!! بعد تجاوز سخنرانی میکنید ، نوش دارو بعد مرگ سهراب؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تکمیل تخت‌های ICU کرونا در اهواز / درخواست کمک از ارتشرئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از تکمیل تخت‌های ویژه بیماران مبتلا به کرونا در اهواز خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ارتش آذربایجان 13 روستای دیگر را از اشغال ارمنستان آزاد کردرئیس جمهور آذربایجان گفت که ارتش این کشور 13 روستای دیگر را از اشغال ارمنستان آزاد کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی درگذشتامیر قاسم جلیلوند، فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت کی گفته کرونا بده ؟! جرثمه‌ای فساد و تباهی به سزای جنایت و تبهکاری‌های و خیانت خود رسید .همان کسی‌ که دستور تیر و کشتار مردم را صادر میکرد . __sarbazgomnam Haj_Dikaprio
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باکو: عراقچی با تبریک پیروزی‌های ارتش آذربایجان به شهدا ادای احترام کردسفر عباس عراقچی به باکو در چهارچوب سفر منطقه‌ای او برای ارائه طرح ایران در مورد مناقشه قره‌باغ صورت گرفت. معاون امور سیاسی وزیر امور خارجه ایران قرار است به روسیه، ارمنستان و ترکیه نیز سفر کند. این عراقچی برای حفظ ظاهرم شده یکم راجب توهین ماکرون زنازاده درباره پیامبر حرف میزد خوب بودا😄 قرار بود بی طرف باشیم و به طرفهای درگیر تبریک و تسلیت نگیم،،قرار بود فقط راهکار ارائه بدهیم،،همین. تنها دغدغه ما بایستی امنیت و صلح پیرامون وطن عزیزمان ایران باشد نه اینکه پیروزی یا شکست طرفهای درگیر ،،خواهشا راهکاری اگر دارید در مورد آتش بس و قرارداد صلح ارائه بدهید ولاغیر.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارتش آذربایجان حملات ارمنستان را دفع کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »