لبنان, حزب‌الله, حسن نصرالله, بقاع, موشک‌های هدایت شونده, ایران, سپاه قدس

لبنان, حزب‌الله

ارتش اسرئیل از همکاری موشکی ایران و حزب‌الله خبر داد | DW | 04.09.2019

ارتش اسرئیل از همکاری موشکی ایران و حزب‌الله خبر داد

04/09/2019 10:24:00 ق.ظ

ارتش اسرئیل از همکاری موشکی ایران و حزب‌الله خبر داد

موضوع بر سر ساخت‌ موشک‌های هدایت‌شونده در دره بقاع توسط حزب‌الله لبنان است. موشک‌هایی که گستره خطای آن‌ها در اصابت به هدف کمتر از ده متر است. ارتش اسرائیل مدعی است که ایران به حزب‌الله در این زمینه یاری می‌رساند.

مرکز تولید موشک در دره بقاع، واقع در نزدیکی شهر نبی‌شیت، چند سال پیش راه‌اندازی شده است. این موضوع توسط ارتش اسرائیل اعلام شده است. ارتش اسرائیل اعلام کرده است که حزب‌الله در این منطقه اقدام به تولید موشک می‌کند. گفته شده است که حزب‌الله با کمک ایران موفق به تولید موشک‌های هدایت‌شونده شده است.

المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021

خبرگزاری فرانسه غروب سه‌شنبه ۱۲ شهریور (سوم سپتامبر) به نقل از ارتش اسرائیل خبر مربوط به تولید موشک‌های دقیق و هدایت‌شونده توسط حزب‌الله لبنان را منتشر کرد.این خبر چند روز پس از درگیری و تنش در مرزهای بین دو کشور منتشر می‌شود. حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان پس از حملات پهپادی به مراکز و انبارهای نظامی این گروه در حومه بیروت، اعلام کرده بود که حزب‌الله در موقعیتی است که می‌تواند هر نقطه‌ای از خاک اسرائیل را هدف حملات موشکی خود قرار دهد.

رهبر حزب‌الله اعلام کرده بود که این موشک‌های هدایت‌شونده در خارج از خاک لبنان تولید می‌شوند. گفته می‌شود که دقت این موشک‌های هدایت‌شونده به حدی است که گستره خطای آنها نسبت به هدف تعیین‌شده کمتر از ده متر است.تولید در دره بقاعارتش اسرائیل اعلام کرده است که کارخانه تولید این موشک‌ها در خاک لبنان و در دره بقاع قرار دارد. ارتش اسرائیل حتی تصویری ماهواره‌ای از این سایت نظامی منتشر کرده است. headtopics.com

ارتش اسرائیل در اطلاعیه خود تصریح کرده است که کارخانه ساخت موشک در نزدیکی شهر نبی‌شیت قرار دارد و چند سال پیش توسط حزب‌الله و با کمک ایران راه‌اندازی شده است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر اطلاعیه ارتش اسرائیل آمده است که حزب‌الله تولید موشک در این سایت نظامی را تکمیل کرده و اکنون در این کارخانه موشک‌های هدایت‌شونده تولید می‌شود.

گفته می‌شود که حزب‌الله از بیم حمله اسرائيل موشک‌های تولید شده در این کارخانه را به مناطق مسکونی در بیروت منتقل کرده است.چندی پیش گزارشی درباره تغییر سیاست ایران در قبال حمایت و پشتیبانی از توان نظامی حزب‌الله منتشر شده بود. جمهوری اسلامی ایران پس از شروع جنگ سوریه بر آن بود تا با بهره گرفتن از خاک سوریه، موشک‌های تولید شده خود را به دست نیروهای حزب‌الله برساند.

پس از حمله چند باره ارتش اسرائیل به انبار مهمات حزب‌الله در لبنان، ایران سیاست تولید این موشک‌ها در درون خاک لبنان را دنبال کرد. ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

رابرت فیسک: رئیس دیوانه در واشنگتن است؛ آنکه در تهران نشسته عاقل استرابرت فیسک، نویسنده و تحلیلگر سرشناس انگلیسی: *رئیس دیوانه در واشنگتن است؛ آنکه در تهران نشسته عاقل است *آمریکایی‌ها چه امیدی به رئیس جمهور خود دارند؟ *امیدواریم که آمریکایی‌ها از این دولت سرکش و دیوانه رهایی یابند

علت مرگ یک فرد در اداره آگاهی خرم‌بید در حال بررسی استشیراز - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در مورد ادعای فوت یک فرد در اداره آگاهی شهرستان خرم بید با اشاره به تشکیل پرونده قضایی در این زمینه از صدور دستور لازم به پزشکی قانونی برای بررسی علت مرگ خبر داد.

احتمال خرابکاری در سایت هسته‌ای نطنز در دست بررسی استسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به خبر منتشره در خصوص احتمال مشارکت سرویس امنیتی هلند در خرابکاری سایت هسته‌ای نطنز از طریق ویروس استاکس نت اظهار داشت: این خبر با دقت از سوی وزارت امور خارجه و سفارت کشورمان در هلند در دست بررسی قرار دارد.

انفجار در منطقه محل استقرار شرکت‌های خارجی در کابل ۱۶ کشته در پی داشتانفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در منطقه سبز کابل دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.\r\n به گزارش رویترز، حمله طالبان به یک ساختمان در کابل، پایتخت افغانستان که محل استقرار شرکت‌های خارجی بوده است منجر به کشته

طرح «مجازات فرق ضاله» در کمیسیون قضایی در حال بررسی است/ مجازات اعضای فرق ضاله بسته به میزان ایجاد انحراف در اعتقادات افراد متفاوت استمحمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح مجازات فرق ضاله اخیراً در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در حال بررسی است و تا قانون شدن فاصله دارد، اما مجازات اعضای این فرق بسته به میزان تاثیری که در انحراف اشخاص از اعتقادات دینی و مذهبی و تشویق به گناه داشته، متفاوت است.

طالبان شش سرباز ارتش افغان را در ولایت غزنی کشتندمقام‌های ولایت غزنی در جنوب افغانستان دوشنبه 2 سپتامبر تایید کردند که شش سرباز ارتش در یک کمین