ارتش آذربایجان شهر زنگیلان را از اشغال ارمنستان آزاد کرد

20/10/2020 02:33:00 ب.ظ

ارتش #آذربایجان شهر #زنگلان را از اشغال #ارمنستان آزاد کرد

آذربایجان, زنگلان

ارتش آذربایجان شهر زنگلان را از اشغال ارمنستان آزاد کرد

رئيس جمهور آذربایجان از آزادسازی شهر زنگیلان و چند روستای دیگر این کشور از اشغال ارمنستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

20.10.2020باکو/خبرگزاری آناتولیالهام علی‌اف٬ رئيس جمهور آذربایجان امروز سه‌شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد: شهر «زنگیلان» و چندین روستای دیگر که در اشغال ارمنستان قرار داشت٬ آزاد شده‌اند.وی افزود:"ارتش آذربایجان روستاهای دورت چنار٬ کورتلر٬ عبدالرحمان علیا٬ قرغه‌بازار٬ ویسل‌لی سفلی و آی‌باسانلی علیا از مربوطات شهر فضولی، روستاهای سارافشا٬ حسن‌قیدی٬ فوقانلی٬ امام‌باغی٬ داش ویسل‌لی٬ آق‌تپه و یاراحمدلی وابسته به شهر جبرئیل، روستاهای آغاجاکند٬ مولکودره٬ داش‌باشی٬ گونشلی و ونگ در استان خوجاوند و 6 روستای زنگیلان را از اشغال ارمنستان آزاد کرد".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

نبرد در قره‌باغ پس از نقض دومین توافق آتش‌بس؛ آذربایجان از فتوحات جدید خبر دادرئیس جمهوری آذربایجان مدعی شد که نیروهای ارتش کشورش در واکنش به نقض آتش‌بس و دور تازه حملات نیروهای ارمنستان ، سیزده روستا در شهرستان جبرئیل را تحت کنترل درآورده‌اند. بعد از آزادی خدافرین و احتزاز پرچم آذربایجان در این منطقه جنگ‌در منطقه زنگیلان و نزدیک مرزهای بین المللی ادامه دارد اشغالگران عرمنی بدنبال شکست در جنگ شهرها و‌روستاهای بیدفاع را توپ باران میکنند.شاکله مزدوران قاتل عرمنی شکسته و درحال فرار هستند.

ارتش آذربایجان 13 روستای دیگر را از اشغال ارمنستان آزاد کردارتش آذربایجان 13 روستای دیگر را از اشغال ارمنستان آزاد کرد

جمع‌آوری تصاویر استاد شجریان از بیلبوردهای شهر همدانجمع‌آوری تصاویر استاد شجریان از بیلبوردهای شهر همدان شهرداری همدان: جمع‌آوری بیلبوردهای حاوی تصاویر استاد شجریان ازسطح شهر هیچ ارتباطی به شهرداری ندارد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان مجوز این امر را صادر و آن را باطل کرده این ارگان باید پاسخگو باشد اصلا شجریان زنده بشه مشکلات مردم آیا حل شده که شما دغدغه دیگری جز بیلبورد ندارید؟؟ از این مردم خجالت بکشید...😑 شجریان خودش تازی پرست بود، این حکومت تازی هست و همه آنها دشمن ایران و ایرانی هستند، کلا اخوند چیه که فرهنگش چی باشه که اداره کل فرهنگ داشته باشه، چند تا قاری قرآن داره که همگی کونی هستند

با اجرای مقررات منع تردد شبانه خیابان‌های چند شهر بزرگ فرانسه خالی از مردم شد🔺با اجرای مقررات منع تردد شبانه خیابان‌های چند شهر بزرگ فرانسه خالی از مردم شد ⚡️در نخستین روز اجرای مقررات منع تردد شبانه در فرانسه، خیابان‌های پاریس و هشت شهر بزرگ دیگر آن کشور شنبه شب خالی از مردم شدند.

امیر حاتمی: از امروز مجازیم در زمینه دفاع هر آنچه می‌خواهیم از دنیا تهیه کنیموزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: از امروز مجاز هستیم هرچه که نیاز داریم از دنیا تهیه کنیم و آنچه که دیگران نیاز دارند و از ما می‌خواهند را تهیه کنیم. این دستاورد جای تبریک داره و باعث صلح و امنیت بیشتر در منطقه خواهد شد بدون تردید بخر اگه پول داری...

بی‌خبری از وضع شش تن از فعالان مدنی بازداشت شده در ایران | DW | 18.10.2020خانواده شش فعال مدنی بازداشت شده در ایران از وضع آنها از زمان بازداشت بی‌خبرند. ۱۲ روز از زمان بازداشت این شش نفر می‌گذرد. نهادهای امنیتی حاضر به پاسخگویی به خانواده‌ها نیستند و این آنها را به شدت نگران کرده است.

رئيس جمهور آذربایجان از آزادسازی شهر زنگیلان و چند روستای دیگر این کشور از اشغال ارمنستان خبر داد.Aa نبردها در قره‌باغ در حالی پس از نقض دومین توافق آتش‌بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان ادامه دارد که دو طرف روز دوشنبه یکدیگر را به انجام حملات جدید متهم کردند.19.پیرامون انتشار مطلبی تحت عنوان «جمع آوری تصاویر استاد شجریان از روی بیلبوردهای شهر همدان توسط شهرداری، معاون خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه جمع‌آوری بیلبوردهای حاوی تصاویر استاد شجریان از سطح شهر هیچ ارتباطی به شهرداری همدان ندارد، گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان مجوز این امر را صادر و آن را باطل کرده است وحید علی‌ضمیر در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: سازه‌های تبلیغاتی سطح شهر متعلق به شهرداری است اما سالیانه آنها را به مزایده گذاشته و اجاره می‌دهد و کانون‌های تبلیغاتی که دارای مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هستند، آنها را برنده می‌شوند وی بیان کرد: شهرداری صاحب سازه است و کانون‌های تبلیغات باید درباره محتوای آگهی‌های تبلیغاتی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرند، به عبارت دیگر محتوای تبلیغات هیچ ارتباطی به شهرداری ندارد.

20.10. این در حالیست که با گذشت چهار هفته از شروع دور جدید درگیری‌های نظامی میان آذربایجان و جدایی طلبان تحت حمایت ارمنستان در قره‌باغ هر دو طرف یکدیگر را به نقض آتش‌بس و انجام حملات تازه متهم می‌کنند.2020 باکو/خبرگزاری آناتولی الهام علی‌اف٬ رئيس جمهور آذربایجان امروز سه‌شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد: شهر «زنگیلان» و چندین روستای دیگر که در اشغال ارمنستان قرار داشت٬ آزاد شده‌اند. وی افزود:"ارتش آذربایجان روستاهای دورت چنار٬ کورتلر٬ عبدالرحمان علیا٬ قرغه‌بازار٬ ویسل‌لی سفلی و آی‌باسانلی علیا از مربوطات شهر فضولی، روستاهای سارافشا٬ حسن‌قیدی٬ فوقانلی٬ امام‌باغی٬ داش ویسل‌لی٬ آق‌تپه و یاراحمدلی وابسته به شهر جبرئیل، روستاهای آغاجاکند٬ مولکودره٬ داش‌باشی٬ گونشلی و ونگ در استان خوجاوند و 6 روستای زنگیلان را از اشغال ارمنستان آزاد کرد". در این بیانیه همچنین تاکید شده که بخش‌هایی در شهرستان‌های «گورانبوی»، «ترتر» و «آغدم» نیز یکشنبه شب هدف نیروهای ارمنی قرار گرفته است. علی‌اف همچنین از تغییر نام روستای ونگ خوجاوند به چینارلی خبر داد.

رئيس جمهور آذربایجان تاکید کرد که عملیات ارتش این کشور برای آزادسازی اراضی استان زنگیلان ادامه داشته و اکنون مرکز شهر و روستاهای هاوالی، زرنلی، ممدبیلی، هکه‌ری، شریفان و موغانلی تحت کنترل آذربایجان هستند. در بیانیه وزارت دفاع دولت حاکم بر قره‌باغ تاکید شده که ارتش قره‌باغ در واکنش به حملات آذربایجان اقدامات متناسب را در پیش خواهد گرفت. .