ارتش روسیه بزرگترین هواپیمای باری جهان را منهدم کرد | DW | 28.02.2022

10/12/1400 01:13:00 ق.ظ

سنگین‌ترین هواپیمای باری جهان، معروف به مریا در نتیجه یورش نیروهای ارتش روسیه به شدت آسیب دید و منهدم شد. تنها یک نمونه از این هواپیمای غول‌پیکر وجود دارد که می‌تواند حداکثر ٢٥٠ تن بار را حمل کند.

سنگین‌ترین هواپیمای باری جهان، معروف به مریا در نتیجه یورش نیروهای ارتش روسیه به شدت آسیب دید و منهدم شد. تنها یک نمونه از این هواپیمای غول‌پیکر وجود دارد که می‌تواند حداکثر ٢٥٠ تن بار را حمل کند. رسانه‌های اوکراینی خبر دادەاند کە در نتیجە تجاوز روسیه"گل سرسبد" صنعت هوایی اوکراین منهدم شد. تصاویر هوایی منتشر شدە از فرودگاهی کە این هواپیما در آن پارک شدە بود، شدت تخریب این هواپیما را تایید می‌کند. در زبان اوکراینی مریا به معنای رویا است.

رسانه‌های اوکراینی خبر دادەاند کە در نتیجە تجاوز روسیه"گل سرسبد" صنعت هوایی اوکراین منهدم شد. تصاویر هوایی منتشر شدە از فرودگاهی کە این هواپیما در آن پارک شدە بود، شدت تخریب این هواپیما را تایید می‌کند.

در زبان اوکراینی مریا به معنای رویا است. در پی هدف قرار گرفتن این هواپیما دمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین در توئیتی نوشت: «شاید روسیه بتواند هواپیمای رویا را منهدم کند، اما هرگز نمی‌تواند رویای یک اوکراین قوی، آزاد و اروپایی دموکراتیک را از بین ببرید».

این هواپیمای ترابری در زمان شوروی سابق در کی‌یف ساخته شد و اولین پرواز خود را در دسامبر ١٩٨٨ انجام داد. تنها یک نمونه از این هواپیمای غول‌پیکر وجود دارد که می‌تواند حداکثر ٢٥٠ تن بار را حمل کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

داشت و می توانست. نویسنده این خبر یه فاجعه واقعی در جامعه انسانیه لعنت بهتون، من عاشق این هواپیما بودم...

پنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ اروپایی‌ها تازه به فکر ارسال سلاح به اوکراین افتاده‌اند/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف +نقشه و تصاویرپنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف پس از گذشت ۴ روز دولت های اروپایی تازه به فکر ارسال کمک های نظامی به اوکراین افتاده‌اند. آخرین تحولات لحظه به لحظه اوکراین را اینجا بخوانید:

حمله روسیه به اوکراین؛ تحریم‌های گسترده در انتظار ورزش روسیه - BBC News فارسیابتدا یوفا میزبانی فینال لیگ قهرمانان فوتبال اروپا را از سن‌پترزبورگ گرفت و به پاریس داد. سپس ورزش‌های دیگر نیز دست به کار شدند و از جمله میزبانی روسیه در فرمول یک لغو شد. سپس فیفا یک گام جلوتر رفت و گفت که تیم ملی فوتبال روسیه باید کلیه مسابقاتش را در زمین بی‌طرف، بدون پرچم و سرود ملی روسیه و با نام 'اتحادیه فوتبال روسیه' انجام دهد و کمیته بین‌المللی المپیک به فدراسیون‌های جهانی توصیه کرد که روسیه را محروم کنند. کس مادر اونایی که میگفتند ورزش سیاسی نیست. چطور ایران با اسراییل بازی نمیکرد میگفتن ورزش سیاسی نیست دخالت سیاست در ورزش و ایران و ورزش کارش رو تحریم میکردن؟ ورزش اصلا سیاسی نیست😁😂😂😂

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را به 20 درصد افزایش دادبانک مرکزی روسیه نرخ بهره را از 9.5 درصد به 20 درصد افزایش داد

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.

زلنسکی: زندانیانی که مایل به جنگ علیه روسیه هستند را آزاد می‌کنیمرئیس جمهوری اوکراین از تصمیم خود برای آزادی زندانیانی خبر داد که مایلند علیه روسیه بجنگند.

روسیه حریم هوایی خود را به روی ۳۶ کشور بستروسیه در اقدامی مشابه حریم هوایی خود را به روی کشورهایی بست که اخیرا حریم هوایی خود را به روی روسیه بسته‌اند.