لیبی, قصربن‌غشیر, طرابلس, طرابلس

لیبی, قصربن‌غشیر

ارتش لیبی وارد منطقه «قصربن غشیر» در جنوب طرابلس شدند

29/05/2020 05:01:00 ب.ظ

ارتش لیبی وارد منطقه « قصربن‌غشیر » در جنوب طرابلس شدند

29.05.2020وليد عبد الله/خبرگزاری آناتولی مصطفی المجعی، سخنگوی عملیات «برکان الغضب» ارتش لیبی به خبرگزاری «آناتولی» گفت: نیروهای ما وارد منطقه «قصربن غشیر» در جنوب طرابلس شده و برخی محله‌ها از جمله محله «الکایخ» را از سیطره شبه‌نظامیان خلیفه حفتر آزاد کردند.

آزمایش بهبودیافتگان از کرونا امیدواری به تاثیر واکسن را کاهش داد | DW | 12.07.2020 مراسم خاکسپاری شهردار پیشین سئول بصورت آنلاین برگزار خواهد شد هشدار بیل گیتس: واکسن کرونا «ناعادلانه و بین پول‌دارها توزیع نشود»

وی تاکید کرد: طی روزهای آینده منطقه «قصربن غشیر» از شبه نظامیان حفتر بطور کامل آزاد خواهد شد.منطقه «قصربن غشیر» در 26 کیلومتری شهر جنوب طرابلس واقع شده و خطوط کمک رسانی مهمی به شبه نظامیان ژنرال کودتاگر خلیفه حفتر در این شهر است.این در حالی است که نیروهای ارتش لیبی طی روزهای اخیر در مناطق جنوب پایتخت این کشور پیشروی و پایگاه‌های «حمزه» و «الیرموک» را از دست شبه نظامیان حفتر آزاد کرده‌اند.

گفتنی است دولت لیبی 18 مه جاری از آزادسازی کامل پایگاه الوطیه مرکز شبه نظامیان حفتر در جنوب غرب طرابلس خبر داد. نیروهای ارتش لیبی طی عملیات «طوفان صلح» که در 25 ماه مارس آغاز شد، تمام مناطق اطراف پایگاه الوطیه را محاصره کرده بودند.شبه نظامیان حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن حمایت می‌شوند، از 4 آوریل 2019 حملات خود به طرابلس را آغاز و از 12 دسامبر همان سال به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کردند.

نیروهای ارتش دولت قانونی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

ارتش لیبی 10 دستگاه خودروی نظامی حفتر را منهدم کرد

تصاویر جدید در مورد ارسال جنگنده های روسیه به لیبی منتشر شدفرماندهی ارتش آمریکا در آفریقا تصاویر جدیدی از ارسال جنگنده‌های روسیه به لیبی را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی

دولت لیبی مستقر در طرابلس: ۳۰ مهاجر در حمله‌ای انتقام‌جویانه کشته شدنددولت وفاق ملی لیبی تصریح کرد که اعضای خانواده یک قاچاقچی انسان که پیشتر به دست مهاجران کشته شده بود به گروهی از افراد پناه‌جو حمله کرده و ۳۰ نفر از آنان را به قتل رساند‌ه‌اند.

اعزام یک گردان ارتش برای مهار آتش‌سوزی به جنگل‌های خسرجاعزام یک گردان ارتش برای مهار آتش‌سوزی به جنگل‌های خسرج جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از اعزام گردان بلیات تیپ ۳۹۲ زرهی برای مهار آتش سوزی جنگل‌های خسرج خوزستان خبر داد خدا قوت امیدواریم اینها دیگر دچار موشک سپاه پاسداران تروریستها نشوند.

ترامپ خطاب به معترضان آمریکایی: هدف تیراندازی ارتش قرار خواهید گرفتتهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه معترضان به قتل یک سیاهپوست را در شهر مینیاپلیس ایالت مینه سوتا اوباش دانست و تهدید کرد، هدف تیراندازی نیروهای پلیس و ارتش قرار خواهند گرفت. الآن انقلابیون میگن، جمعه سیاه برای سیاه پوستان آمریکایی

مقر پلیس مینیاپولیس در آتش؛ ترامپ تهدید به اعزام ارتش و گارد ملی کرددونالد ترامپ به دنبال حمله معترضان به یکی از کلانتری‌های مینیاپولیس و بروز درگیری بین تظاهرکنندگان و ماموران پلیس از آمادگی ارتش و گارد ملی برای برقراری آرامش و مقابله با «اراذل و اوباش» سخن گفت. اینا هم خس و خاشاکن یاد این کلیپ افتادم البته طرفدارانش اینو یادشون نبود و تَکرار کردن😊 ترامپ هم از ما یاد گرفته، اونا شدند اوباش