ارتش یمن از آزادسازی کامل استان شبوه خبر داد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ارتش یمن از آزادسازی کامل استان شبوه خبر داد العربيه_فارسى

فرماندهی تیپ‌های «العمالقه» در بیانیه‌ای از تکمیل مرحله سوم عملیات «طوفان جنوب» با آزادسازی منطقه «عین» در دهمین روز عملیات خبر داد.این فرماندهی اعلام کرد که تمامی مناطق استان شبوه به‌طور کامل از دست شبه‌نظامیان فرقه‌گرای حوثی مورد حمایت ایران آزاد شد.

پیش از این، مرکز رسانه‌ای تیپ‌های «عمالیق» جنوبی، ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن نیز بامداد روز گذشته اعلام کرد که ظرف 24 ساعت گذشته، 11 رشته عمليات هوايى علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان مأرب انجام داده كه طی آن بیش از 50 شبه‌نظامی حوثی کشته و 7 خودروى زرهی آنها منهدم شد. در بیانیه ائتلاف عربی آمده است که در حملات هوایی علیه مواضع حوثی‌ها بیش از 220 شبه‌نظامی حوثی کشته و 29 خودروی زرهی آنها منهدم شد.

بدین ترتیب کل شهرستان‌های ده‌گانه استان شبوه یمن به کنترل نیروهای دولت قانونی یمن افتاده و حوثی‌ها از آن به سوی استان مجاور البیضاء عقب‌نشینی کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تبریک به شما

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک فرمانده ارشد ارتش یمن در درگیری با حوثی‌ها کشته شدیک فرمانده ارشد ارتش یمن در درگیری با حوثی‌ها کشته شد لشکر «العمالقه» ارتش یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سرهنگ مجدی الردفانی، فرمانده ارشد در این لشکر که در درگیری با شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان بیحان استان شبوه زخمی شده بود، جان باخت.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

احتمال قاچاق سلاح از ایران به یمن در پیش‌نویس گزارش محرمانه سازمان مللبه گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال» تهیه‌کنندگان پیش‌نویس گزارش محرمانه سازمان ملل به مصاحبه‌های انجام‌شده با خدمه یمنی شناورهای توقیف شده و داده‌های دریانوردی استناد کرده‌اند. کس خار خامنه‌ای در برابر سیل میلیاردها دلار 'سلاحهاى زيبا' كه به ائتلاف سعوديها هديه مى دهيد، بگذاريد چند لنج سلاح هم به مردم يمن برسد! موضع شما نشان مى دهد كه در اين ميان بي طرف نمى باشيد و در كشتار مردمان بى گناه يمنى با قاتلان همراهيد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارتش تركيه استفاده از سامانه‌های دفاع هوایی را به مخالفان سوری آموزش می‌دهددیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، ارتش ترکیه افسرانی را برای آموزش کامل مخالفان سوری با سامانه‌های دفاع هوایی آماده کرده است.این نهاد حقوق‌بشری، دوشنبه 10
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

امیرعبداللهیان: هفته پیش «دو میلیون» واکسن به ما هدیه شد؛ به یمن، سوریه و افغانستان می‌دهیموزیر خارجه جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۱۹ دی اعلام کرد یکی از کشورها هفته پیش «دو میلیون دُز واکسن» به ایران هدیه کرد که تهران آن را به یمن، سوریه و افغانستان می‌فرستد. حسین... لله بقیه , ناپدری ما مردک کج و کوله پاسدار وطن فروش حرامزاده گدابه گدا رحمتش بخدا
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بندر جاسک 'نقطه کلیدی قاچاق سلاح' به حوثی‌های یمن است | DW | 09.01.2022گزارشی از شورای امنیت سازمان ملل که به دست روزنامه وال استریت جورنال رسیده، نشان می‌دهد ایران 'هزاران سلاح و تجهیزات نظامی را از بندر جاسک به حوثی‌های یمن می‌فرستد'. گزارش می‌‌گوید سلاح‌ها ساخت ایران، چین و روسیه هستند. اگه راسته خب دم ایران گرم ! شما که تو روز روشن به عربستان جنایتکار سلاح میدید و کمکش میکنید تا مردم یمن رو بکشه مشکلی نداره؟ فقط یمنی ها نباید سلاح داشته باشند تا راحت بکشیدشون؟ تا ابد شرم بر شما
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کشته‌شدن 270 شبه‌نظامی حوثی طی حملات ائتلاف در مأرب و شبوه یمندر ادامه حملات هوایی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در پشتیبانی از یگان‌های ارتش یمن و دفاع از غیرنظامیان این کشور، بار دیگر مواضع حوثی‌ها در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »