ارتش اسرائیل برای برقراری ارتباط با مردم ایران حساب‎‌هایی را به زبان فارسی در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کرده‌ است

30/08/2019 08:03:00 ب.ظ

🔺ارتش #اسرائیل برای برقراری ارتباط با مردم ایران حساب‌هایی را به زبان فارسی در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کرده‌ است

اسرائیل, صدای آمریکا

🔺ارتش اسرائیل برای برقراری ارتباط با مردم ایران حساب‌هایی را به زبان فارسی در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کرده‌ است

ارتش اسرائیل ، که نام اصلی آن «نیروهای دفاعی اسرائیل » (به اختصار: آی‌دی‌اف) است، از تاریخ ۳۰ مرداد شروع به انتشار محتوا به زبان فارسی در توئیتر و اینستاگرام کرد و شش روز بعد نیز ​کانالی را به زبان فارس

که از سال ۲۰۱۵ فعال شده است، ۳۸ هزار دنبال‌کننده دارد.حساب‌های فارسی زبان ارتش اسرائیل در شبکه‌های اجتماعی از زمان شروع به فعالیت خود تاکنون اینفوگرافیک‌هایی از عوامل اجرایی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را، که به گفته ارتش اسرائیل، برای اجرای حمله پهپادی از سوریه به اسرائیل و استفاده از موشک‌های نقطه‌زن تولید شده در لبنان در حال توطئه‌چینی با شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان بوده‌اند، منتشر کرده است.

دیگر پست‌های ارتش اسرائیل به زبان فارسی شامل ویدئوها و عکس‌هایی از جوانان ارتش اسرائیل در حال تمرین، سلام نظامی، و کار با کودکان است. این حساب‌ها همچنین کاری که دیگر حساب‌های شبکه‌های اجتماعی این نیروها به زبان‌های دیگر می‌کنند - یعنی ارسال نظرات کنایه‌آمیز برای دشمنان یا منتقدان اسرائیل - را انجام می‌دهد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

آمریکا چهار ایرانی را به اتهام انتقال پول از سپاه به حماس تحریم کردآمریکا بانک لبنانی را به اتهام ارتباط با حزب‌الله و چهار ایرانی را به اتهام انتقال پول از سپاه به حماس و حزب‌الله تحریم کرد

ارتش لبنان به پهپاد اسرائیلی شلیک کردیگان‌های ارتش لبنان به سوی یک پهپاد اسرائيلی که حریم هوایی این کشور در شهر النبطیه را نقض کرده بود، شلیک کردند. - خبرگزاری آناتولی

ارتش لبنان به پهپادهای اسرائیلی شلیک کردارتش لبنان اسرائیل را متهم کرده که با به پرواز در آوردن سه پهپاد حریم هوایی لبنان را نقض کرده است. نیروهای اسرائیل ی بارها چنین کاری کرده‌اند، اما ارتش لبنان می‌گوید نیروهایش به سوی پهپادهای اسرائیل ی شلیک کرده‌اند. چنین اقدامی از طرف ارتش لبنان کم سابقه است.

ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کندتهران- ایرنا- وزیر خارجه ایران صبح پنجشنبه گفت: ایالات متحده اگر بخواهد مذاکره کند باید به توافق هسته ای احترام بگذارد و بلیت بازگشت به برجام را بخرد.

ظریف:‌ آمریکا برای مذاکره با ایران بلیت برگشت به برجام را بخردمحمدجواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،‌ گفت واشینگتن برای مذاکره با تهران باید به توافق_هسته‌ای برگردد و «تروریسم اقتصادی» علیه مردم ایران را متوقف کند.

کارولینای شمالی هشت شرکت تولیدکننده سیگارهای الکترونیکی را به دادگاه می‌‌کشاندبه دنبال افزایش چشمگیر اعتیاد نوجوانان آمریکایی به سیگارهای الکترونیکی، ایالت کارولینای شمالی از شرکت های تولیدکننده این سیگارها به خاطر فروش محصولات‌شان به کودکان، رسما شکایت می‌‌کند. به گزارش رادی

توئیتر که از سال ۲۰۱۵ فعال شده است، ۳۸ هزار دنبال‌کننده دارد.Aa وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا چهار ایرانی را به دلیل انتقال پول سپاه پاسداران از طریق حزب‌الله به حماس تحریم کرد.یگان‌های ارتش لبنان به سوی یک پهپاد اسرائيلی که حریم هوایی این کشور در شهر النبطیه را نقض کرده بود، شلیک کردند.ارتش اسرائیل می‌گوید شلیک‌هایی به سوی پهپادهایش و از طرف لبنان شنیده شده است.

حساب‌های فارسی زبان ارتش اسرائیل در شبکه‌های اجتماعی از زمان شروع به فعالیت خود تاکنون اینفوگرافیک‌هایی از عوامل اجرایی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را، که به گفته ارتش اسرائیل، برای اجرای حمله پهپادی از سوریه به اسرائیل و استفاده از موشک‌های نقطه‌زن تولید شده در لبنان در حال توطئه‌چینی با شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان بوده‌اند، منتشر کرده است. دیگر پست‌های ارتش اسرائیل به زبان فارسی شامل ویدئوها و عکس‌هایی از جوانان ارتش اسرائیل در حال تمرین، سلام نظامی، و کار با کودکان است. براساس بیانیه وزارت خزانه داری ایالات متحده این بانک به خانواده‌های بمب‌گذاران انتحاری پول منتقل می‌کرده است. این حساب‌ها همچنین کاری که دیگر حساب‌های شبکه‌های اجتماعی این نیروها به زبان‌های دیگر می‌کنند - یعنی ارسال نظرات کنایه‌آمیز برای دشمنان یا منتقدان اسرائیل - را انجام می‌دهد. این درحالیست که مقامات لبنان هنوز در این خصوص اطلاعیه‌ای رسمی منتشر نکرده‌اند. برای مثال در یک توئیت که روز چهارشنبه منتشر شد ارتش اسرائیل نقشه‌ای از خاورمیانه را توئیت کرده که در آن دو کشور ایران و سوریه به رنگ قرمز نشان داده شده اند. در این بیانیه آمده است که تخلفات بانک جمال تراست به استقلال نظام مالی لبنان ضربه می‌زند. در این نقشه پیکان‌هایی به سوی ایران اشاره کرده و به زبان فارسی روی آن نوشته شده «این‌جا ایران است»، و پیکان‌های دیگری نیز به نقشه سوریه اشاره کرده و می‌گویند «نه این‌جا. موضوعات مرتبط.

» ارتش اسرائیل در توئیتر فارسی خود با انتشار این عکس به کنایه نقل کرد «نخود نخود هر کی رود خانه خود. این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد هم‌رسانی این مطلب:..» و خواستار بازگشت نیروهای جمهوری اسلامی به ایران شد. حساب کاربری ارتش اسرائیل به همراه این نقشه یک پیام به زبان فارسی نیز نوشته و در آن از ضرب‌المثل فارسی «نخود نخود، هر که رَوَد خانه خود» استفاده کرده که معنایش می‌شود «به خانه‌ات برگرد» استفاده کرده است. مخاطب این توئیت کاربری به نام محمد ایمانی است که در شبکه‌های اجتماعی از حکومت ایران حمایت می‌کند و مدعی است که خبرنگار است. ایمانی در توئیتی اسرائیل را متهم کرده بود که مشغول نقشه‌چینی برای تسخیر منطقه است.

او همچنین حق ابراز نظر کشوری که مردمش مهاجرانی از اروپا، آفریقا، و آمریکا هستند، درباره مسائل غرب آسیا را زیر سوال برده بود. اسرائیل مدت‌ها است که از حضور نظامی ایران برای حمایت از بشار اسد در جنگ داخلی هشت ساله سوریه علیه مخالفانش انتقاد می‌کند. دولت اسرائیل حضور نظامی ایران در سوریه، که در مرزهای شمالی با اسرائیل همسایه است، را خطری برای موجودیت اسرائیل می‌داند؛ چرا که رهبران ایران بارها خواستار نابودی اسرائیل شده و حضور خود در مناقشه سوریه را به معنای راهی برای دستیابی به آن هدف خوانده‌اند. پیتر لِرنر، سخنگوی سابق ارتش اسرائیل که طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ برای مدت چهار سال عهده‌دار هدایت تیم شبکه‌های اجتماعی ارتش بود، در پیامی به بخش فارسی صدای آمریکا از آغاز به کار حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی به زبان فارسی استقبال کرد و آن را ایده‌ای عالی خواند؛ ایده‌ای که پیشنهادش را خود او شش سال پیش مطرح کرده بود. او گفت: «این کار ارتباط ارتش اسرائیل با مردم گسترده‌تر .

.. و عرصه گفت‌وگو را بازتر می‌کند.» پیتر لرنر افزود: «انتظار من این است که (حساب‌های به زبان فارسی مطالبی با) محتوای امید و نیز بازدارندگی را (هم‌رسانی کنند) و برانگیزاننده، متفکرانه، آگاهی‌بخش، و دارای قابلیت شناساندن بیشتر اسرائیل [به مخاطبان] باشد.» جدیدترین .