ارتش لیبی: به آتش‌بس پایبندیم و به شبه‌نظامیان دولت الوفاق هشدار می‌دهیم

17/10/2020 07:49:00 ب.ظ

ارتش لیبی: به آتش‌بس پایبندیم و به شبه‌نظامیان دولت #الوفاق هشدار می‌دهیم #العربية

الوفاق, العربية

ارتش لیبی: به آتش‌بس پایبندیم و به شبه‌نظامیان دولت الوفاق هشدار می‌دهیم العربية

ارتش لیبی، ادعاهای مطرح شده از سوی رسانه‌های کابینه الوفاق در خصوص سیطره یابی عناصر مسلح وابسته به

فرماندهی ارتش لیبی در بیانیه شنبه 17 اکتبرعنوان نمود که «از هر گونه همگرایی میان مردم لیبی برای پایان دادن به بحران در تمامی سطوح استقبال می‌کنیم و تمامی امکانات فرماندهی در اختیار مردم لیبی برای به موفقیت رساندن راه حل داخلی برای بحران لیبی در راستای دستیابی به توافق و توافق بر سر حل و فصل‌های کارآمد مبتنی بر اصول ثابت ملی و حسن نیت می‌باشد.

اما درعین حال، رسانه‌های طرفدار کابینه الوفاق با استفاده از جوسازی مبنی بر دروغ پردازی و ادعاهای ساختگی در جهت بی‌ثبات سازی اوضاع کوشیده و مدعی هستند که عناصر مسلح مزدور بیگانه به برخی ساختمان‌ها دولتی و مدارس شهر هون سیطره یافته‌اند درحالیکه این خبر، بکلی عاری از صحت است.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

منظورتون از ارتش لیبی مزدورهای نظامی به سرکردگی ژنرال شورشی خلیفه حفتر هست؟ دولت وفاق ملی لیبی دولت رسمی لیبی هست که توسط سازمان ملل، اتحادیه اروپا و کلیه کشورهای دموکراتیک و آزاد به رسمیت شناخته شده البته به غیر از اسد عربستان سعودی امارات سیسی 🤣

سازمان ملل: طرف‌های سیاسی لیبی در زمینه پایان روند انتقالی به توافق رسیدندمأموریت سازمان ملل متحد در لیبی از توافق طرف‌های سیاسی لیبی برای پایان دوره انتقالی و آغاز روند پایدار در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

دولت ژاپن تصمیم دارد آب آلوده به رادیواکتیو را به دریا بریزد | DW | 16.10.2020ظرفیت مخازن آب‌پمپ شده از نیروگاه اتمی فوکوشیما در حال پر شدن بوده و دولت ناگزیر به یافتن راه‌حلی برای این موضوع است. رسانه‌ها نوشته‌اند که دولت ژاپن تصمیم دارد میلیون‌ها تن آب آلوده به رادیواکتیو را به دریا بریزد. خوب برن از ایران یاد بگیرن ببین اونها کجا میریزن اگر چین بود الان زیر پست رو مستراح کرده بود ملت اگر چشم بادامی دیگری بود، آیا گزارشتان به همین آسانی گذرا بود؟

کشته شدن یک شهروند بلوچ به دست نیروهای دریابانی؛ مردم سیریک دست به تجمع زدند

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 10 هزار و 414 نفر رسید

ابراز تاسف اتحادیه اروپا نسبت به حملات ارمنستان به شهر گنجه آذربایجانابزار تاسف نه درده ده‌یر؟!!

پایان بلند‌پروازی تسلیحاتی امارات در ارتش آلمان | DW | 16.10.2020ارتش آلمان خرید ۱۲۰ هزار سلاح انفرادی را به مناقصه گذاشت. برنده این مناقصه شرکت 'هِنل' با سلاح 'ام کا ۵۵۶' شد. ارتش آلمان در روزهای اخیر اما این مناقصه را لغو کرد. چرا؟ حکایت را در این گزارش تصویری ببینید: قدرت نظامی وعلمی آمریکااز آزمایشگاه هاودانشمندان ارتش آریایی آلمان بعدازجنگ دوم جهانی به سرقت رفته،این عمل نشان ازبازیابی قدرت بعد۸۰سال است.

ارتش به برخی از ساختمان‌ها و مراکز و مدارس در شهر هون را محکوم کرده و به شبه‌نظامیان الوفاق در مورد هر گونه عمل تجاوز کارانه، هشدار داد.مأموریت سازمان ملل متحد در لیبی از توافق طرف‌های سیاسی لیبی برای پایان دوره انتقالی و آغاز روند پایدار در این کشور خبر داد.تصمیم احتمالی دولت ژاپن برای صدور مجوز تخلیه آب مخازن نصب شده برای خروج آب‌های آلوده به رادیواکتیو نیروگاه فوکوشیما با اعتراض و مخالفت ماهیگیران و همچنین کشاورزان ژاپنی روبه‌رو شده است.استان‌وایر- یک شهروند بلوچ در تیراندازی ماموران دریابانی سیریک در استان سیستان و بلوچستان کشته شد.

فرماندهی ارتش لیبی در بیانیه شنبه 17 اکتبرعنوان نمود که «از هر گونه همگرایی میان مردم لیبی برای پایان دادن به بحران در تمامی سطوح استقبال می‌کنیم و تمامی امکانات فرماندهی در اختیار مردم لیبی برای به موفقیت رساندن راه حل داخلی برای بحران لیبی در راستای دستیابی به توافق و توافق بر سر حل و فصل‌های کارآمد مبتنی بر اصول ثابت ملی و حسن نیت می‌باشد. اما درعین حال، رسانه‌های طرفدار کابینه الوفاق با استفاده از جوسازی مبنی بر دروغ پردازی و ادعاهای ساختگی در جهت بی‌ثبات سازی اوضاع کوشیده و مدعی هستند که عناصر مسلح مزدور بیگانه به برخی ساختمان‌ها دولتی و مدارس شهر هون سیطره یافته‌اند درحالیکه این خبر، بکلی عاری از صحت است.10.» «مزدوری میان ما نیست» ارتش لیبی بار دیگر بر عدم وجود مزدوران بیگانه در میان عناصر خود تأکید ورزیده و عنوان نمود که تیپ 128 وابسته به نیروهای مسلح عربی لیبی متمرکز در این منطقه، گشتی‌هایی را برای حفاظت از مراکز در چارچوب تضمین امنیت دارایی‌های عمومی و خصوصی و حفظ امنیت شهروندان به حرکت، در آورده است. گفته می‌شود که دولت ژاپن بر آن است از سال ۲۰۲۲، کار تخلیه آب این مخازن در دریا را آغاز کند. ارتش لیبی افزود: «ما به شبه‌نظامیان در مورد پی آمدهای هر گونه اقدام تجاوز کارانه علیه مواضع خود هشدار می‌دهیم زیرا اطلاعات دقیقی در این خصوص داریم که شبه نظامیان جنایت پیشه و تروریست، در صدد اقدامی تجاوز کارانه و تحریک آمیز قبل از حمله به خط سرت- الجفره و مواضع نیروهای ما هستند. بنا به اعلام یونسمیل، نتیجه این اجلاس که در روزهای 11 الی 13 اکتبر برگزار شده است، بر همایش «گفتگوی سیاسی لیبی» در ماه آینده در تونس تاثیر مثبت خواهد گذاشت. ما موفق به شناسایی تمرکز قوای شبه نظامیان درنزدیکی خطوط معین شده جداساز شده و پیش از این، عملیات شناسایی شبه نظامیان انجام گرفته‌است. تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می دهد مردم شهرستان سیریک در اعتراض به کشته و زخمی شدن این دو جوان بلوچ، جاده میناب به جاسک را  با آتش زدن لاستیک خودرو بسته و دست به تجمع زده‌اند.

» پایبندی به آتش‌بس در ادامه بیانیه آمده‌است: «نیروهای مسلح لیبی به هدف موفقیت روند سیاسی و ربودن فرصت از دست قوای آشوب طلب، همواره به آتش‌بس پایبند بوده اما درعین حال نیروهای ما از آمادگی کامل برای پاسخگویی به هر گونه اقدامات تحریک آمیز یا ماجراجویی علیه نیروها و مواضع خود برخوردار است.. این بزرگ‌ترین فاجعه اتمی جهان پس از فاجعه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ است.» نیروهای مسلح لیبی از کابینه الوفاق خواسته تا به اقدامات خودسرانه شبه‌نظامیان و اقدامات تحریک‌آمیز آنها پایان بخشد و از شایعه پراکنی و جوسازی در مورد نقض آتش‌بس از سوی ارتش لبنان ملی لیبی دست بردارد. این در حالی است که تلاش‌های جهانی و منطقه ای برای ایجاد همگرایی در دیدگاه‌های طرفین این مناقشه به هدف دستیابی به حل و فصل نجات بخش کشور، ادامه دارد که سال‌هاست در گردابی از آشوب به‌سر می‌برد. در این رابطه عرصه لیبی اخیراً شاهد شماری از دیدارها و همایش‌ها درکشورهای گوناگون از مراکش گرفته تا مصر و در چند روز آینده در تونس می‌باشد. آب‌های تخلیه شده در مخازن بزرگ نصب شده در محل نیروگاه ذخیره شده‌اند. .   📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:.