ارتش ملی یمن جبهه نبرد علیه حوثی‌ها را به استان «الجوف» گسترش می‌دهد

20/11/1400 11:58 ق.ظ

ارتش ملی یمن جبهه نبرد علیه حوثی‌ها را به استان «الجوف» گسترش می‌دهد العربيه_فارسى

منابع «العربیه»، چهارشنبه 9 فوریه، از نبردهای شدید میان نیروهای ارتش ملی و مقاومت یمن با شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در شمال غرب مأرب خبر دادند.طبق طبق این گزارش ارتش ملی یمن با دفع حمله حوثی‌ها به منطقه شمال مأرب، جبهه نبرد را به سمت الحزم، مرکز استان «الجوف» گسترش داده و تلفات سنگینی به حوثی‌ها وارد کرده است.

ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی همچنین به شرق شهر الحزم حمله کرده و خسارت‌های سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد کردند.منابع میدانی چهارشنبه به خبرنگار العربیه گفتند که شبه‌نظامیان حوثی طی 24 ساعت گذشته در تلاش برای نفوذ به استحکامات ارتش ملی و مقاومت مردمی در منطقه لعیرف، سه حمله متوالی انجام دادند که در هر سر مورد با متحمل‌شدن تلفات سنگین جانی و تسلیحاتی مجبور به عقب‌نشینی شدند.همزمان توپخانه ارتش ملی یمن دو کاروان نظامی متعلق به حوثی‌ها در جبهه الکساره را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن همه افراد آن شد.

جنگنده‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن نیز مواضع حوثی‌ها را در امتداد خط مقدم جبهه‌های شرق الجوف تا غرب مأرب هدف قرار دادند. این حملات خسارات جانی و مادی سنگینی به شبه‌نظامیان وارد کرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

یعنی واقعا این همه کشور عربی جمع شدند نمیتونن یمن و بگیرن؟! 🤣 عربستان و امارات و مصر و بقیه با این همه تجهیزات یه سری حوثی بوگندو به فرض اینکه ایرانم ازشون حمایت کنه زورشون نمیرسه؟! اگر بخوان ایران و بگیرن چی؟! 🤣🤣🤣

رئیس‌جمهوری بلاروس: پوتین طبق وعده‌اش مرا سرهنگ ارتش روسیه بکندرئیس‌جمهوری بلاروس در پاسخ به این پرسش چگونه به عنوان رهبر یک کشور مستقل می‌تواند درجه سرهنگی در ارتش کشور دیگری داشته باشد اظهار داشت: «این دیگر به خودم ربط دارد نه شما!» تو باید ارتشبد ارتش روسیه بشوی سرهنگ کم است. فقط یک هنگ ارتش روسیه را می خواهی فرماندهی کنی؟ به مرگ بگیر به تب راضی بشه چه گوه خوریا خب به سلامتی بلاروس هم دستی دستی به ارباب پوتین بخشیدن تا سرهنگی بگیرن

فرمانده نیروی دریایی ارتش :توطئه‌گران در دام خود گرفتار می شوندشهرام ایرانی با اشاره به تهدیدها و توطئه‌های شوم دشمنان این مرزو بوم، گفت: مادامی که قرآن در جامعه نهادینه شده باشد توطئه‌گران به دام خود گرفتار می‌شوند. يقول محمد قاسم: 'أقسم بالله. لم أسمع أو أقرأ أي حديث عن الإمام المهدي قبل أن أشارك أحلامي. ثم أخبرني الناس أن أحلامي شبيهة بزمن الإمام المهدي'. – تعرف على محمد قاسم وهل يمكن ان يكون هو المهدي فعلا؟

ارتش اسرائیل به مراکز پرتاب موشک در خاک سوریه حمله کردخبرگزاری دولتی سوریه گزارش داد که یک سرباز در حملات اسرائيل کشته و پنج نفر نیز مجروح شدند.

مجیدی: از اسکوچیچ تقاضا دارم که شان استقلال در تیم ملی بالاتر باشداعتراف می‌کنم که تند صحبت کردم؛ مجیدی: از اسکوچیچ تقاضا دارم که شان استقلال در تیم ملی بالاتر باشد

سفر مشاور امنیت ملی اسرائیل به آمریکا برای گفت‌وگو درباره ایرانهمزمان با دور جدید مذاکرات قدرت‌های جهانی با جمهوری اسلامی بر سر برنامه اتمی ایران، ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل، به ایالات متحده سفر کرد تا با جیک

کارزار جهانی برای آزادی 4 خبر‌نگار یمنی محکوم به اعداماتحادیه بین‌المللی روزنامه‌نگاران و سندیکای روزنامه‌نگاران یمن، کارزار فشار جهانی را علیه شبه‌نظامیان حوثی نیابتی ایران در یمن، برای آزادی چهار خبر‌نگار که ___ أتقدم بمعونات لدعم العائلات المحتاجة ولفتح المشاريع الصغيرة ولقضاء الدين والزواج وبناء البيوت والعلاج 🌹أتشرف بكم جميعا🇸🇦 بن اره! کارزار گذاشته

آخرین به روزرسانی:Shareمنابع «العربیه»، چهارشنبه 9 فوریه، از نبردهای شدید میان نیروهای ارتش ملی و مقاومت یمن با شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در شمال غرب مأرب خبر دادند.

طبق این گزارش ارتش ملی یمن با دفع حمله حوثی‌ها به منطقه شمال مأرب، جبهه نبرد را به سمت الحزم، مرکز استان «الجوف» گسترش داده و تلفات سنگینی به حوثی‌ها وارد کرده است.ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی همچنین به شرق شهر الحزم حمله کرده و خسارت‌های سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد کردند.منابع میدانی چهارشنبه به خبرنگار العربیه گفتند که شبه‌نظامیان حوثی طی 24 ساعت گذشته در تلاش برای نفوذ به استحکامات ارتش ملی و مقاومت مردمی در منطقه لعیرف، سه حمله متوالی انجام دادند که در هر سر مورد با متحمل‌شدن تلفات سنگین جانی و تسلیحاتی مجبور به عقب‌نشینی شدند.همزمان توپخانه ارتش ملی یمن دو کاروان نظامی متعلق به حوثی‌ها در جبهه الکساره را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن همه افراد آن شد.

جنگنده‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن نیز مواضع حوثی‌ها را در امتداد خط مقدم جبهه‌های شرق الجوف تا غرب مأرب هدف قرار دادند. این حملات خسارات جانی و مادی سنگینی به شبه‌نظامیان وارد کرد.

ارتش ملی یمن از دو هفته پیش حملات گسترده‌ای علیه شبه‌نظامیان حوثی‌ در جبهه‌های مختلف از جمله مأرب، الجوف و حجه را آغاز کرد. این حملات که با پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی همراه بود، خسارات سنگینی به حوثی‌های مورد حمایت ایران وارد کرد. حملات مذکور به آزادسازی مناطق وسیعی از دست شبه‌نظامیان حوثی منجر شد.