اراده ایران و عمان ارتقای سطح روابط در حوزه های مختلف است

02/03/1401 07:40 ق.ظ

واکنش رئیسی به ترور شهید صیاد خدایی: *تردید ندارم که انتقام خون پاک این شهید از جنایتکاران حتمی است *پیگیری جدی این موضوع از سوی مسئولین امنیتی مورد تأکید بنده است *بدون تردید دست استکبار جهانی پشت این جنایت دیده می‌شود

رئیس جمهور گفت: سفر بنده به عمان در راستای توسعه سیاست همسایگی دولت مردمی با کشورهای همسایه و منطقه اهمیت زیادی دارد و در مذاکرات خود توسعه روابط دو جانبه و منطقه‌ای را پیگیری خواهیم کرد. رئیس جمهور با بیان اینکه سطح فعلی روابط میان تهران و مسقط مطلوب برای دو کشور مطلوب نیست، افزود: تصمیم و اراده هر دو کشور ارتقای سطح روابط در حوزه های تجارت، نقل، انرژی، گردشگری و به ویژه گردشگری سلامت است.

رئیسی با اشاره به اینکه در این سفر با مقدمات فراهم شده تفاهم‌نامه‌هایی بین دو کشور به امضا خواهد رسید، اظهار داشت: سفر بنده در راستای توسعه سیاست همسایگی دولت مردمی با کشورهای همسایه و منطقه اهمیت زیادی دارد و در مذاکرات خود توسعه روابط دو جانبه و منطقه‌ای را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دو کشور در حال حاضر نیز در عرصه های مختلف همکاری های سازنده ای دارند، تصریح کرد: نکته محوری قابل توجه در منطقه آن است که گفتگو و همکاری بین کشورهای منطقه امنیت آفرین است. حضور نیروهای خارجی و بیگانه در منطقه به هیچ عنوان امنیت‌ساز نیست و حتی می‌تواند امنیت منطقه را مورد تهدید قرار دهد. headtopics.com

تیر و تخته های بیابان مواظب باشید میخوان حمله کنند باز

کیره اسرائیل را هم نمیتونی بخوری بچه کونی

بله دست استکبارواضمحلال و استهلال واستدلال ومیخ اسکنبیل و استیجار و خلاصه هر کلمه ای که در این باب ثلاثیِ مزید ، میگنجد درکار است ..!! سالهاست ....

ادامه مطلب:
isna_farsi »

چقدر بانمك اظهار نظر ميكنن بچه كلاس دوم ابتدائي از اين بهتر و زيباتر حرف ميزنه نکشی مارو سلطان این دفه کجای عراق بیچاره میخواهید خانه های خالی ترقه در کنید. بهرحال مبارک خبری بود 😊

کجای از این جیب به آن جیب کردن خصوصی‌سازی است؟رییس اتاق بازرگانی ایران: کجای از این جیب به آن جیب کردن خصوصی‌سازی است؟ عدم اصلاح مسیر ما را به جای مناسبی هدایت نمی‌کند از این جیب دولت به آن جیب دولت و گرفتاری روی گرفتاری است خیلی وقت‌ها فعالان اقتصادی حتی نمی‌توانند دو ماه آینده خود را تصور کنند

توافق گازی ایران‌-عمان تا چه حد عملی است؟ | DW | 22.05.2022در سکوت مقامات عمانی، رسانه‌های داخلی درباره نتیجه سفر وزیر نفت ایران به عمان و توافق احیای پروژه خط لوله گازی ایران‌-عمان خبر داده‌اند؛ توافقی که طی دو دهه گذشته بارها انجام و سپس رها شده است. بی خیال حماقتِ، غرب............. به پیش،تا قله های استقلال محض........

آبله میمون در اروپا؛ این بیماری چیست و از آن چه می‌دانیم؟ | DW | 21.05.2022با شناسایی مواردی از ابتلا به آبله میمون در اروپا کنجکاوی درباره ویژگی این بیماری و خطر سرایت آن افزایش یافته است. در هفته‌های اخیر چند موارد ابتلا به این ویروس در برخی کشورهای اروپایی، آمریکا و استرالیا شناسایی شده است.

احمدنژاد: جنگ در خرمشهر تمام نشده استنماینده خرمشهر: *جنگ در خرمشهر هنوز تمام نشده است و هر صبح تا شام مردم خرمشهر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند *والله اگر زمان بازگردد و شهیدان بیدار شوند، اسلحه خود را به سوی ما خواهند گرفت *هر ساله سوم خرداد برای خرمشهری‌ها زخمی تازه را بیدار کرده است

فرانسه: عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا ممکن است ۱۵ تا ۲۰ سال طول بکشدنماینده وزیر خارجه فرانسه در امور اروپا می‌گوید: باید صادق باشیم، «اگر می‌گویید اوکراین طی شش ماه، یک یا دو سال به اتحادیه اروپا می‌پیوندد، دروغ می‌گویید».

میزان غلظت آلاینده ها هم اکنون در زاهدان ۱۵ برابر حد مجاز استمدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: میزان بیشترین غلظت آلاینده ها تا ساعت ۹:۰۰ صبح روز یکشنبه اول خرداد ۱۴۰۱، در زاهدان ۲۳۱۰ میکروگرم بر مترمکعب بوده است که ۱۵ برابر حد مجاز است.

به گزارش ایسنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز دوشنبه پیش از ترک تهران، در گفتگو با خبرنگاران درباره اهداف سفر رسمی خود به عمان، با اشاره به اینکه این سفر با دعوت رسمی آقای هیثم بن طارق سلطان محترم عمان انجام می‌شود، گفت: روابط خوبی بین جمهوری اسلامی ایران و و کشور دوست، برادر و همسایه عمان وجود دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه سطح فعلی روابط میان تهران و مسقط مطلوب برای دو کشور مطلوب نیست، افزود: تصمیم و اراده هر دو کشور ارتقای سطح روابط در حوزه های تجارت، نقل، انرژی، گردشگری و به ویژه گردشگری سلامت است.

رئیسی با اشاره به اینکه در این سفر با مقدمات فراهم شده تفاهم‌نامه‌هایی بین دو کشور به امضا خواهد رسید، اظهار داشت: سفر بنده در راستای توسعه سیاست همسایگی دولت مردمی با کشورهای همسایه و منطقه اهمیت زیادی دارد و در مذاکرات خود توسعه روابط دو جانبه و منطقه‌ای را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دو کشور در حال حاضر نیز در عرصه های مختلف همکاری های سازنده ای دارند، تصریح کرد: نکته محوری قابل توجه در منطقه آن است که گفتگو و همکاری بین کشورهای منطقه امنیت آفرین است. حضور نیروهای خارجی و بیگانه در منطقه به هیچ عنوان امنیت‌ساز نیست و حتی می‌تواند امنیت منطقه را مورد تهدید قرار دهد.

رئیسی اظهار امیدواری کرد که این سفر گامی موثر در راستای تحقق سیاست‌ها و اهداف دولت مردمی برای تقویت و تعمیق روابط سازنده با همسایگان باشد.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با عرض تبریک و تسلیت شهادت سرهنگ صیاد خدایی به خانواده معظم ایشان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای وی از خداوند متعال علو درجات مسألت کرد و خاطرنشان کرد: پیگیری این رخداد اثبات خواهد کرد که بدون تردید دست استکبار جهانی پشت این جنایت دیده می‌شود.

رئیسی گفت: کسانی که در میدان از نیروهای مدافع حریم و حرم شکست خوردند، می خواهند به این شکل استیصال خودشان را نشان دهند. پیگیری جدی این موضوع از سوی مسئولین امنیتی مورد تأکید بنده است و تردید ندارم که انتقام خون پاک این شهید بزرگوار از جنایتکاران حتمی است.

انتهای پیام